Babička mi darovala 1/2 domu. Prečo je v katastri vlastníkom domu otec?

Zodpovedané
12. apr 2023

Dobrý deň,

už zosnulá stará mama mi napísala darovacou zmluvou 1/2 domu. Doteraz som bol na LV zapísaný ja ako vnuk. Pri poslednej kontrole v katastri nehnuteľností som však zistil, že ako vlastník 1/2 nehnuteľnosti je môj otec. Žiadny podpis a ani splnomocnenie som mu neposkytol.

Ako je možné, že je zrazu vlastníkom on?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste boli ako vlastník zapísaný v katastri a už nie ste, mohlo dôjsť k nejakej forme podvodu.

Odporúčam Vám požiadať o nahliadnutie do zbierky listín katastra. Na základe toho zistíte, z akého titulu Váš otec pozemok nadobudol a budete sa môcť rozhodnúť, ako ďalej postupovať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk