Chcem, aby manžel a ani jeho syn z predchádzajúceho vzťahu nemali nárok na byt. Ako postupovať?

Zodpovedané
27. sep 2023

Dobrý deň,

som vydatá, mám dve deti z predošlého manželstva. S terajším manželom mám jedno dieťa. Manžel má dieťa z krátkeho vzťahu.

Kúpila som byt, na ktorý musel manžel zobrať hypotéku a ručiť svojím domom. Je jediným vlastníkom domu. Hypotéka - splátka je sťahovaná z jeho účtu a následne mu prepošlem celú splátku z môjho účtu. Resp. ja splácam hypotéku, aj inkaso. Ja by som nedostala v svojej banke hypotéku, preto sa to riešilo cez manžela.

Byt som kúpila kvôli deťom, aby mali nejaké dedičstvo. Chcela by som po splatení určitej sumy, aby hypotéka prešla na byt a ja som bola jediná vlastníčka bytu. Teraz sme vlastníci obidvaja.

Dá sa to spraviť tak, aby som bola vylúčnou vlastníčkou?

Chcem, aby manžel a ani jeho syn z predchádzajúceho vzťahu nemali nárok na byt.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Váš manžel bude ochotný podpísať zmluvu/vyhlásenie, ktorým potvrdí, že byt má po správnosti patriť iba Vám, mal by byť takýto prepis bytu na Vás realizovateľný.

Ak by ste mali záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk