Čo je úlohou procesného opatrovníka?

Zodpovedané
15. apr 2023

Dobrý deň,

švagriná je ZŤP a máme pojednávanie kvôli vyplateniu jej životnej poistky.

Čo bude mojou úlohou na súde, keď budem vystupovať ako procesný opatrovník?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

úlohou procesného opatrovníka je vykonávať za zastúpenú osobu tie úkony voči súdu, na ktoré zastúpená osoba nemá dostatočnú spôsobilosť a to tak, aby vykonané úkony boli v záujme zastúpenej osoby. V závislosti od miery zdravotného postihnutia pôjde o preberanie zásielok, predkladanie vyjadrení a pod.

Procesný opatrovník sa v prípade potreby môže nechať zastúpiť advokátom. Ak nemáte prostriedky na to, aby ste si platili služby advokáta, mohlo by Vám pomôcť centrum právnej pomoci.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk