Existuje maximálna dĺžka držania auta v servise?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

na základe dohody sme odviezli auto do autorizovaného servisu, kde mali už vopred objednané náhradné diely. Tie sa mali vymeniť a dostali sme informáciu, že auto bude v servise 7 - 10 dní. Lenže počas opravy sa zistila ďalšia chyba, kde bolo nutné objednať nový náhradný diel. Sservis tvrdil, že daný diel nikde nie je dostupný a objednali ho. Nevedia ani kedy bude a ani ako dlho budú mať ešte naše auto.

Všetko by bolo ok, ale dnes to je už 50 dní čo sme auto odviezli do servisu a informácie sú stále rovnaké - “nevieme kedy to bude”. Máme dve deti do 3 rokov a už skoro 2 mesiace fungujeme pešo a autobusmi. Budúci mesiac máme zaplatenú dovolenku, kam sme sa mali dopraviť autom.

Existuje nejaká doba, ako dlho môže servis držať vozidlo?

Dá sa nejako právne tento proces urýchliť?

Pri hľadaní sme zistili, že náhradný diel je dostupný. Nie však u dodávateľa, ktorý zásobuje náš servis.

Ďakujem

Dobrý deň,

doba trvania opravy je výlučne vecou dohody medzi Vami a servisom.

Aktuálne máte v zásade dve možnosti:
1. Zaplatiť servisu za vykonané opravy a chýbajúci náhradný diel dať vymeniť v inom servise.
2. Alebo sa so servisom dohodnúť, že chýbajúci náhradný diel zbezpečíte na svoje náklady vy. Prípadný súhlas s touto možnosťou si nechajte písomne potvrdiť. Zároveň nech Vám potvrdia, že Vám za nedodaný diel nebudú nič účtovať, ani žiaden stornopoplatok.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk