Kedy sa doručuje príkaz na výkon trestu odňatia slobody kvôli výživnému?

Zodpovedané
26. apr 2023

Dobrý deň,

priateľ má 2 roky na to, aby splatil výživné. Lehota 2 roky uplynie až na konci decembra. Dnes mu prišiel papier do vlastných rúk od policajného zboru.

Môže sa jednať o príkaz nastúpenia na výkon trestu?

Ďakujem

Dobrý deň,

žiaľ nemožno odhadnúť, aká zásielka prišla Vášmu priateľovi. Príkaz nastúpenia na výkon trestu je nepravdepodobný, ak lehota na splatenie dlžného výživného ešte neuplynula.

Ak chcete vedieť, o čo ide, tak predtým ako priateľ preberie zásielku, skúste si pred jej prevzatím dohodnúť termín na nahliadnutie do spisu. Nahliadanie bude určite možné v listinnej podobe a možno aj v elektronickej (prihlásením pomocou občianskeho preukazu).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk