Kto má právo dediť po našom otcovi?

Zodpovedané
5. jún 2023

Dobrý deň,

máme rodinný dom, ktorý je písaný na otca. On zdedil polovicu domu po jeho otcovi, keď zomrel. Druhú polovicu mu darovala nebohá sestra, pretože sa o ňu staral. Môj otec vša nedávno zomrel. Sme traja súrodenci a mama, ktorá s ním žila 49 rokov v manželskom zväzku.

Kto má právo dediť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zo zákona budú po poručiteľovi dediť deti a manželka, každý 1/4 hodnoty dedičstva. Ak sa v rámci dedičského konania všetci dedičia dohodnú, tak je prípustné aj iné rozdelenie dedičstva medzi dedičov.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk