Majú obidvaja rodičia právo uplatniť si 7 dní na čerpanie paragrafu pri dieťati?

Zodpovedané
2. apr 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Majú obidvaja rodičia právo v priebehu roka uplatniť si 7 dní na čerpanie paragrafu pri dieťati?

Teda spolu 14 dní.

Alebo je nárok len na 7 dní a musia si tento čas rozdeliť - 4 dni ja a manžel 3 dni?

Ďakujem

Dobrý deň,

každý z rodičov má nárok na platené voľno s náhradou mzdy v trvaní 7 dní na účely sprevádzania dieťaťa lekárovi A to aj v prípade, že obaja rodičia pracujú u jedného zamestnávateľa.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk