Mám nárok na stravný lístok, keď odrobím týždenne 22,5 hodín?

Zodpovedané
2. apr 2024

Dobrý deň,

vraciam sa do práce po dlhodobej PN a chcela by som si skrátiť úväzok. Nechcem však prísť o stravný lístok.

Mám nárok na stravný lístok, keď odrobím týždenne 22,5 hodín, teda denne 4,5 hodiny?

Vlastne by som robila od 6:00 - 11:00 aj s 30-minútovou prestávkou.

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na príspevok na stravovanie Vám podľa zákona vznikne, ak počas jedného pracovného dňa odpracujete na svojom pravidelnom pracovisku viac ako štyri hodiny (t. j. 4 hod a niečo).

Zamestnávateľ však môže poskytnúť stravenku širšiemu okruhu zamestnancov.

Neviem, ako máte nastavenú v práci evidenciu pracovného času. Väčšina moderných počítadiel pracovného času počíta pracovný čas s presnosťou na minúty. Podľa toho by som sa zariadila, príp. predmetnú záležitosť konzultovala so zamestnávateľom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk