Letecká dovolenka v 3. trimestri

danette
2. jún 2022

Chcem sa opýtať či máte skúsenosti s lietanim v 3 trimestri. Rezervovali sme si totiž dovolenku ešte v januári a otehotnela som. V auguste budem začínať 7 mesiac. Zisťovala som si info aj od pani z cestovky, ta má odkázala na letecké spoločnosti. Že do Turecka sa lieta buď cez Smartwings, alebo Corendor. Na stránke Smartwings sú informácie že do 34 týždňa sa letieť s tehotenským preukazom. Čo sa týka Corendor tak som nenašla slovenskú verziu stránky. Máte teda niektorá konkrétne skúsenosti? Prípadne aj s týmito spoločnosťami? Máme poistené aj bezplatné storno mesiac pred dovolenkou. Deti sa však už veľmi tešia, sme dohodnutí aj s ďalšou rodinou na tento termín. Tak radte 🙂

e1i
2. jún 2022

@danette od 28tt potrebuješ potvrdenie od dr o fit to fly. Nie starsie ako týždeň tuším. Po 34tt nemozes už lietať vôbec. To ze mas tehotensku knižku pri sebe stale je samozrejmosťou. Na stranke leteckych spoločností najdes ten formulár ktorý das potvrdit

katulienocka999
2. jún 2022

@danette plus si zisti ako to je s poistenim v case cestovania ci sa vztahuje aj na prípadné tehotenske komplikácie keby nedajboze nejake vznikli, aby ste nemuseli potom všetko platit 😊

ailiba
2. jún 2022

@katulienocka999 myslim, ze prave toto je problem... Neviem ci je poistovna, ktora by toto pokryla....co ja viem su s tym problemy.

pribinak
2. jún 2022

@danette asi pôjde muž s deťmi na dovcu sám.
Od 34.tt ta žiadna letecká spoločnosť na palubu už nebude chcieť zobrať. Priveľa rizík a komplikácií.

matovicova
2. jún 2022

@danette pani z cestovky je "hrozne milá" - je jej povinnosťou ti to prezistit 🙄

vero96
2. jún 2022

ja som letela posledný krát v 30tt a všetko prebehlo bez komplikácií 🙂 leteli sme cez turkish do Dubaja a všetko ok, bolo treba len potvrdenie od dr 🙂

danette
autor
2. jún 2022

@pribinak v čase dovolenky budem v 28 týždni. Okrem toho muž vôbec dovolenky pri mori neobľubuje. Chodíme hlavne kvôli mne a deťom. Aj to nie každý rok, lebo jemu sa nechce. Financie by aj boli, keby bolo na mne tak aj 2 krát do roka letíme 😄

danette
autor
2. jún 2022

@matovicova veď práve to že som čakala konkrétnejšie info.... Aspoň ten let keby mi presne povedala že ktorou spoločnosťou....

danette
autor
2. jún 2022

@vero96 a potvrdenie dala lekárka, alebo bolo treba dať nejaký konkrétny formulár zo stránky leteckej spoločnosti?

vero96
2. jún 2022

@danette formular ma letecka sppoločnosť a musí byť v angličtine, potvrdí dr

diiidi
18. jún 2022

@danette žienky
@e1i žienky nemáte skúsenosť s wizz Air? V pondelok mame letieť a ani za svet neviem na ich stránke nájsť ten formulár. Neviete či to môže aj lekár napísať, či musí byt original od leteckej spoločnosti?

lienka.7
18. jún 2022

@danette neletela by som. Zdravie je u mňa na 1.mieste. ked sa náhodou niečo pokasle, bude všetko na teba...

e1i
18. jún 2022

@diiidi 13.1.3. Pregnant women may not travel on Our flights after the 34th week of pregnancy. In case of twin
pregnancy, the relevant time limit is the 32nd week of pregnancy. Women who are over their
28th week of pregnancy may only travel on Our flights if they provide Us with a medical
certificate confirming their fitness to travel by air. We will only be liable in accordance with these
General Conditions of Carriage for any health problems to pregnant women and/or their unborn
child that may occur during or as a result of carriage by air. The medical certificate must be issued
within 6 days of the flight date.

Asi staci papier od svojej dr, prip prepis na cisty papier ten od Ryanair. Maju na stránkách. Uvadza sa datum porodu a ze v case letu tam si taky tt a naspat taky tt. Nemôže to byt starsie ako 6 dni pred odletom vystavene

diiidi
19. jún 2022

@e1i áno viem ako to chodí, čítala som si to. Len ten formulár nemám. Ale upravila som si od Ryanair, dala pre vodotlac a ten popis a vytlačila. To musí stačiť

danette
autor
2. aug 2022

@diiidi máte prosím niekde ešte ten formulár od Ryanair? Ja to neviem nájsť ani na iných stránkach tiež neviem nájsť...

danette
autor
2. aug 2022

@diiidi dakujem. Už som medzitým aj našla, akurát som nevedela odstrániť ten vodoznak. Len som zakryla bielou to modré logo. Tak im to bude musieť takto stačiť. A vy ste už po tej dovolenke ak sa smiem opytať? Ak ano aký bol let? Všetko v poriadku?

diiidi
2. aug 2022

@danette ja som si ten vodoznak odstránila v grafickom editore, šlo to úplne v pohode. Áno sme. Wizz Air napytal fit to fly, ale Ryanair áno.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre