Môžem požiadať zamestnávateľa o zmenu pracovnej doby?

Zodpovedané
5. jún 2023

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke a mám TPP v práci, ktorá sa vykonáva na zmeny. Som vedúca v predajni v OC. Práca ma veľmi baví a rada by som sa do nej vrátila. Problém je, že pri dvoch deťoch to nevidím reálne kvôli pracovnému času do 21:00 a kvôli práci cez víkendy.

Je možné požiadať zamestnávateľa o zmenu pracovnej doby?

Ak áno, aké sú tam možnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete z týchto dôvodov žiadať o zmenu pracovnej doby. Zamestnávateľ by Vám mal vyhovieť, ak je to čo i len trochu možné.

Zákon v tomto smere nestanovuje žiadne limity. Môžete sa teda dohodnúť na takej úprave pracovného času, ktorá bude vyhovovať najlepšie Vám a bude akceptovateľná pre Vášho zamestnávateľa.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk