Na akú zmluvu môžem pracovať popri rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

som na rodičovskej a pracujem na dohodu. Môžem odpracovať maximálne 350 hodín za rok. To budem mať čoskoro odpracované.

Aké sú ďalšie možnosti?

Akú zmluvu by mi mohli poskytnúť okrem polovičného úväzku a práce na živnosť?

Dočítala som sa o dohode o pracovnej činnosti na výkon sezónnej práce.

Dala by sa tento rok uzatvoriť takáto zmluva?

Aké sú tam limity?

Ide o prácu v stavebníctve.

Ďakujem

Dobrý deň,

dohodu o pracovnej činnosti na výkon sezónnej práce nemožno použiť na výkon prác v stavebníctve. Pripúšťa sa len výkon niektorých činností v poľnohospodárstve a cestovnom ruchu.

Vo Vašom prípade bude zrejme najlepšie pracovať na klasickú pracovnú zmluvu (inú/odlišnú od tej, na základe ktorej čerpáte rodičovskú dovolenku), vykonávať práce ako SZČO alebo prostredníctvom obchodnej spoločnosti (napr. spoločnosti s ručením obmedzeným), ktorú si založíte a ktorej spoločníkom a konateľom budete.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk