Uhradená záloha a do dnešného dňa nedodaná služba. Ako postupovať?

Zodpovedané
1. jún 2023

Dobrý deň,

v októbri 2022 sme si objednali nacenenie strechy. Následne sme si vybrali a 9.11.2022 sme poslali zálohu 8000 eur za strechu na účet. Máme s ním konverzáciu vo Facebooku a mail (doklad v bankingu).

V januári nám priviezol na pozemok škridlu a veľa iného materiálu. Odvtedy každé dva týždne sľubuje, že to príde spraviť. Volali sme mu viackrát, vždy to bolo niečo, a že stále prší. To sa dá pochopiť, ale nie pol roka. Po každej dohode nakoniec neprišiel. Teraz v máji konečne prišiel, priviezol aj ďalší materiál a začali robiť. Po dvoch hodinách, viac to nebolo 100%, odišiel so slovami, že dokonči neskôr, keď bude mať ľudí. Vraj jeho brata operujú a nemá s ním kto robiť. Teda, že do pondelka 29.5.2023 zoženie niekoho a dorobí nám to.

28.5.2023 sme mu volali. Platíme kontajner na odvoz odpadu. Máme ľudí, ktorí ten odpad využijú teraz. Nemusíme platiť samozrejme drahé vývozy. A on nám dnes povedal, že nepríde, kým sa brat nedá dokopy po operácii. A bol tak drzý, že povedal na našu argumentáciu, že si máme nájsť inú firmu, že on s tým nič nespraví.

Je toto v súlade so zákonom?

Nikdy nepovedal presný dátum. Chcem, aby si tovar zobral.

Máme nárok na vrátenie peňazí?

Ako môžeme postupovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslím, že máte právo na odstúpenie od zmluvy.

Pre istotu by som Vám však odporúčala, aby ste dotyčného pána ešte raz písomne požiadali o urýchlené dokončenie prác, pričom výslovne uveďte, že ak práce v stanovenej lehote nedokončí, odstúpite od zmluvy, budete žiadať vrátenie zálohy, odpratanie materiálu a aj náhradu vzniknutej škody.

Lehotu na splnenie mu dajte krátku, ale takú, aby sa počas nej práce dali naozaj dokončiť (napr. 2 týždne, koniec lehoty určite fixným dátumom, aby sa nemohol vyhovárať, že to nepochopil).

Výzvu mu odporúčam zaslať poštou ako doporučenú zásielku; ak práce nedokončí, odstúpenie od zmluvy odporúčam zasielať rovnakým spôsobom.

Ak máte záujem o zastupovanie v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.


Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk