Zamestnávateľ mi neplatí príplatky za štátne sviatky a víkendy prepláca iba pár hodín. Ako sa môžem brániť?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

pracujem v kultúre. Zamestnávateľ mi neplatí príplatky za štátne sviatky, víkendy prepláca iba pár hodín. Príplatky žiadne. Vraj máme kolektívnu zmluvu a pri nástupe do zamestnania mi bolo povedané, že všetko je platené podľa Zákonníka práce. O žiadnej kolektívnej zmluve mi nikto nehovoril, ani som žiadnu kolektív.zmluvu nepodpísal.

Ako to mám riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš zamestnávateľ s najväčšou pravdepodobnosťou hrubo porušuje Zákonník práce. Odporúčala by som Vám podať v tejto veci podnet na príslušný úrad práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk