Ako odstrániť blok z kakania v cudzom prostredí?

Zodpovedané
26. jún 2019

Dobrý deň,

moja 22 mesačná dcérka kaká iba doma. Keď sme šli na 3 dni na dovolenku, tak vôbec nekakala. Po návrate z dovolenky sa do piatich minút vykakala a potom ešte 3x za sebou. Keď sme a ňou boli ako s 18 mesačnou v nemocnici na 5 dní, tak tiež nekakala. Aj keď sme v meste, tak vôbec nekaká.

Keď sme doma, tak kaká každý deň.

Ako odstrániť blok z kakania?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

problémy s vyprázdňovaním v cudzom prostredí majú mnohí, aj dospelí.
Rolu zohráva zmena stravy, zabehnutého režimu, pocit nepohody v cudzom prostredí, stres.

Pomôcť môže dodržiavanie pitného režimu, zaradenie niektorých druhov potravín či výživových doplnkov (to sa skúste poradiť s pediatrom), navodenie pocitu bezpečia, domácej pohody.

Doprajte dcérke čas, spýtajte sa čo by jej pomohlo, snažte sa, aby sa cítila čo najlepšie, uvoľnene. Skúste jej vytvoriť pre ňu vhodné podmienky.

Asi ťažšie zvláda zmeny, je na ne citlivejšia. Treba byť trpezlivý, netlačiť na ňu. Podstatné je, aby ju nebolelo bruško, aby sa cítila dobre.

Ak by to pretrvávalo, trápila by sa, čas zadržania by bol pridlhý, skúste pátrať po príčine, možno aj so psychológom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com