Aký je Váš názor na cvičenie v tehotenstve?

Zodpovedané
26. nov 2019

Dobrý deň,

som v 6. týždni tehotenstva po embryotransfere a pravidelne cvičím s trénerkou. Moje prvé tehotenstvo nedopadlo dobre a rodina na mňa tlačí, aby som prestala cvičiť. Ja však cvičím ďalej (zatiaľ) a cítim sa dobre. Cvičenie mám upravené.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

cvičenie v tehotenstve je naozaj vhodné, no musí byť správne zacielené.

Neviem sa vyjadriť k cvikom s trénerkou a ani ich hodnotiť nakoľko nepoznám koncept, podľa ktorého s vami cvičí.

Pokiaľ ste si prešli náročným procesom otehotnenia, bolo by vhodnejšie sa venovať cvikom/prvkom pre tehotné s fundovanou osobou.

Tehotenstvo nie je šport, aj keď pôrod môžeme športovému výkonu prirovnať. Je výborné, že sa cítite dobre, hormóny majú svoju moc. Preto so sebou narábajte opatrne.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk