Cvičenie v tehotenstve

20. apr 2023

Ahojte, celkom aktívne som sa venovala cvičeniu (3-4 krát do týždňa) dokonca som bola ešte v utorok na tabate kým som bola v tom že mi len mešká menštruácia 😀Chodím aj na jumping, flowin, cvičím s trénerom v posilke, venujem sa turistike. Samozrejme s jumpingom prestanem ale nechcem sa úplne vzdať športu. Aké sú vaše skúsenosti? Chcem skúsiť pokračovať s tým že budem robiť len to na čo sa budem cítiť a obmedzím intenzitu čiže nejaký kruhový tréning poprípade pilates plus s trénerom v posilke a všetko skôr na udržiavanie a nezamerané na výkon. Ďakujem 🙂

tanicka907
20. apr 2023

Ahoj, ja som sportovala cele tehotenstvo, tak ako som to citila, niektore tyzdne som vladala iba prechadzky, niektore uplne ako pred tehotenstvom. Podstatne je sportovat maximalne tolko, kolko si sportovala pred tehotenstvom, telo Ti same povie, ktory sport Ti robi dobre a ktory nie 🙂

truthy
20. apr 2023

Pred tehotenstvom som cvicievala zhruba 4-5x do tyzdna, takze pocas tehu mi takisto gynekolog odporucil cvicit. Vraj by bolo horsie pre mna zo zdravotneho hladiska, keby som s tym prestala🙂

petrana88
20. apr 2023

Ahoj, ja som bola na tom pred tehu rovnako ako ty aktívna, potom som len ubrala intenzitu, no ale potom prišli od nejakého 8tt nevolnosti a prestala som úplne, nebola sila, energia, keď to skončilo tak teraz v druhom trimestri znova cvičím (aktuálne som 22tt) pilates, jóga, posilovanie s nízkymi váhami, prechádzky a tak...veľa zdravia 😇

helcanw
20. apr 2023

Mala som to podobne ako ty, pred tehotenstvom som cvičila 5x do týždňa (jumping, box, silový tréning).
A po vymeskani ms mi prišli take stavy, že som bola rada, že žijem. Extrémna únava, bolesť celého tela, nevoľnosti a do toho doma 2,5r dieťa. Teraz som 16tt a akurát znovu začínam pomaly s nejakým cvičením, lebo už mi ta neaktivita udiera na hlavu, ale bohužiaľ do teraz sim sa na to absolútne necítila. Ja stále tvrdím, že pokial má žena bezproblémové tehotenstvo, všetko ide ako má a cíti sa na to určite sa hybat môže, a hlavne pokial je na to zvyknutá. 👍

netti87
20. apr 2023

Ahoj, ja som v prvom tehotenstve cvicila v posilovni do 36 tt, teraz som v 32 tt a doteraz cvicim, som uplne aktivna, ale aj moje babatko ❤️❤️ ( v brusku ) .
Ak nemas ziadne tazkosti a vladzes odporucam, ale len jemne.
Prajem krasne tehotenstvo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre