Ako nabrať silu a odvahu na rozvod?

Zodpovedané
10. aug 2019

Dobrý deň,

som nešťastná, zmätená a nevládzem. V manželstve sme 12 rokov, máme 2 deti 9 a 3 roky. Manželstvo nebolo nikdy ideálne. Manžel má hroznú povahu. Je výbušný, náladový, nezvláda primerane žiadne stresové situácie. Je espoločenský,vulgárne sa vyjadruje aj pred deťmi. Keď je nahnevaný, tak deťom vie vulgárne vynadať. Je nervózny sám zo seba a zo života.

Na všetko reaguje negatívny. Posledný rok na mňa žiarli. Všetko sa za posledný rok zhoršilo.

Nevieme sa normálne porozprávať, ja som ho prestala ľúbiť a občas ho nenávidím.

Uvažujem o rozvode. On sa mi vyhráža, že mi nedovolí zobrať deti. Vraj deti ostanú u neho.

Ako nabrať silu a odvahu na rozvod?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

každé rozhodnutie v nás musí dozrieť. Dajte si čas, netlačte sama seba do rozhodnutia. Príde deň, keď ráno vstanete napíšete žiadosť a odnesiete ju na súd. Alebo to celé možno dopadne inak.

A to, kde a s kým zostanú deti, to rozhodne súd. V každom prípade, ak sa rozhodnete podať žiadosť o rozvod, tak jeho súčasťou je aj návrh o zverenie maloletých deti do starostlivosti. Tam máte možnosť opísať kto a akým spôsobím sa stará o deti.

Prajem všetko dobré

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com