Hneď na začiatok vám napíšem, že toto je reklamný článok, a vyšiel s podporou Union zdravotnej poisťovne. Na konci vás čaká súťaž, tak čítajte! :slight_smile:Neviem presne kedy sa to udeje, ale raz to príde. Pozriete sa na dieťa a zbadáte, že už to vôbec nie je bábätko. U mňa to bolo len nedávno, vo chvíli, keď Ninka pomerne hlasno v detskom kútiku zahlásila: "Do kelu!"


Povedala som si, okej, tak možno to nebolo až tak počuť, budem sa tváriť, že som to prepočula a možno na to zabudne. Nanešťastie mám aj druhé dieťa, ktorému sa páči všetko opakovať: "Do kelu, do kelu, do keluuuuu." Začala si spievať Eliška.A tak ich pozorujem a občas nechápem kedy to stihli. Zrazu začali rozprávať, zrazu nemajú plienky a je to všetko nejaké rýchle. Veci už nekupujem v bábätkovskom ale v detskom oddelení. Minule som tak pozerala na tie maličké vecičky a normálne som sa pristihla, že by som ešte také dve niekedy prijala (lebo ja nerobím deti po jednom, netrochárim). Nie preto, že by som sa nudila alebo čo, ale preto, aby som mohla nakupovať handry a doplnky.


Nebudeme sa tváriť, že s nimi nie je veľa práce, lebo by to nebola pravda. Ani sa nebudem tváriť, že na konci dňa nie som totálne unavená a ohučaná, lebo som. Nestíham veľa vecí, ktoré by som chcela. Jednou z nich je aj viesť im denník ich pokrokov, prvých krokov a úspechov. Píšem si preto blog, lebo verím, že keď si ho o pár rokov pozriem, tak si rozpomeniem, čo všetko sme spolu zažili. Ďalšou možnosťou sú už vyrobené knižky, ktoré vám so zaznamenávaním pokrokov pomôžu, ak nemáte talent na písanie. Jednu takú peknú má aj Union zdravotná poisťovňa.Mnohé z vás si asi píšu denníčky, lepia fotky a občas prezerajú odtlačky mini nožičiek a prvý pramienok vláskov. Ak také niečo nemáte, stojí to za to, ja som to nestihla a dosť to ľutujem. Ak je vašou poisťovňou Union zdravotná poisťovňa, máte to o to ľahšie, že o knižku Naše dieťatko si môžete požiadať a dostanete ju zadarmo.Ja som ju tiež dostala a skúsila som si tam nejaké veci vypísať. Napríklad, pri spomienke na prvé okamihy narodenia som uviedla: "Boli ste modré a krvavé, vyzerali ste byť v šoku viac ako ja." Inak mojich detí obľúbená zábava je pozerať si foto z cisárskeho rezu, ako ich vyberali z bruška. Sú tým fascinované a musím im aj jazvu ukazovať. 


Takto si môžem aspoň niektoré spomienky zachovať, už aj teraz po dvoch rokoch som mala pocit, že si niektoré veci vybavujem ťažšie. Inak, ktoré z vás majú ešte problém s tým, že si nestíhajú dať vyvolať fotky? Mám asi milión fotiek v elektronickej forme, no nikdy sa nedostanem k ich vyvolaniu a založeniu do albumu. Toto bola pre mňa motivácia konečne to zmeniť.Prvé dovolenky, prvé kúpania, prvé kroky, slová, hlášky. To všetko je hodné zapamätania, nakoniec nikdy neviete, kedy vás Alzheimer navštívi. Ja mám totiž niekedy pocit, že už ani neviem aký je deň, čo som hľadala v tej kuchyni a aký máme plán na zajtra. Takto aspoň viem, že si ju občas môžeme spolu listovať.Ak Union zdravotnú poisťovňu nemáte, tak skúste šťastie a možno vám takú pošleme. Stačí ak do komentára dáte foto vášho dieťatka pri nejakom významom okamihu. Môže to byť prvé čistenie zúbkov, prvé strihanie, prvé Vianoce, kroky, slová, príkrmy. Okrem toho 3 z vás získajú aj zľavu na nákup v hodnote 30 eur v eshope mimulo.sk.-----

Tento článok vyšiel s podporou Union zdravotnej poisťovne


Knižky a zľavy do súťaže venovala Union zdravotná poisťovňa