barakr
    9. mar 2017    Čítané 147x

    Jeme dmBio 💪

    Vyhrali sme. Neverím. Vyhrali sme balík bio produktov, bio potravín z dm drogérie. Neverím. Ale je to pravda, a tak sme si týždeň vyvárali nadmieru zdravo & chutné a niečo pre vás aj nafotili. 📷

    Začíname, poďte s nami, testovali sme tieto veci:

    👉dmBio kuskus

    👉dmBio kvetový med

    👉dmBio chili sin carne

    👉dmBio cíceer

    👉dmBio špaldové špagety

    👉dmBio chia semienka

    👉dmBio paradajková omáčka

    👉dmBio ryžový krém

    Ako prvé sme testovali ryžový krém na varenie, je to vlastne niečo na štýl smotany na varenie, ibaže omnoho zdravšia a veru aj chutnejšia alternatíva. Jedlo zjemnila a výborne dochutila. Ďakujeme!

    Recept: Zapekaná brokolica s ryžovým krémom 🌱

                     Krémová mrkvová polievka s chilli šampiónmi a vajíčkom 🐣

    Druhý prišiel na rad kuskus. Overený produkt, kupujeme už dlhšie práve tento z dm-ky. Síce som rozdiel medzi bio a normálnym ''obyčajným '' necítila, ale žalúdok možno áno.

    Recept: Kuskus a plnená cuketa🍆

                    Plnene papriky a kuskus 🍴

    Ako tretie sme si vybrali chia semienka a med. Taktiež kupujeme chia, ibaže vždy som kupovala len tmavé. Tieto boli bledé, rozdiel v chuti som tiež nespozorovala. 🙂 Používame ich často, hlavne na raňajky, do jogurtu, vločiek, do ovocného šalátu.
    Med máme najradšej domáci, chvalabohu, máme aj odkiaľ zháňať, ale tento kvetový nemecký bol tiež veľmi dobrý. ❤

    Recept: Makova torta s chia semienkami a medom🎂🍯

    Na rad prišiel aj cícer. Taktiež známa potravina u nás, či už polievky alebo len pečený v trúbe, no tentokrát sme urobili cicerové placky, ľahké, rýchle, len treba deň vopred nechať namočený cícer, inak je to robota na 10min. 🙂

    Recept: Cícerové placky 🍴

    Špagety. Špaldové špagety. U nás je akákoľvek cestovina pomerne časté jedlo, deti ju milujú. Tieto z dm-ky sú špaldové, trošku tmavšie ako klasické, chuťovo nie je špaldu vôbec cítiť, ale o to zdravšie sú. 🙂

    Z časových dôvodov dcérka navrhla len klasické špagety s paradajkovou omáčkou (tiež produkt dm bio, výborná chuť, netreba dochucovať ani nič pridávať) syrom a, vajíčkom, ale veľmi som chcela vyskúšať špagetové muffiny... Možno nabudúce 🙂

    Recept: Špaldové špagety s paradajkovou omáčkou, syrom a vajíčkom 🍝🍅

    Posledné a štipľavé. Niečo pre odvážnych :D Chilli sin carne s klobásou, slaninou, avokádom a tortilou 🍴 Použila som chilli sin carne, výrobok dm drogérie, taktiež bio, výborne chuťovo, balené v plechovke, vhodné pokojne aj na okamžit konzumovanie .

    Recept: Chilli con carne s chilli, avokádom a tortilou 🌶🍴

    Veľmi pekne Vám ďakujeme, určite budeme pokračovať v nakupovaní vo vašich obchodoch. Taktiež ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám dali a dúfam,ž e sme vás nesklamali touto recenziou. ❤

    majkasimko
    8. mar 2017    Čítané 344x

    ...Keď je radosť testovať dmBio produkty

    Hello všetci!

    Na začiatok chcem poďakovať Modrému Koníkovi a dmBio, že som sa mohla stať súčasťou tohto super testovania. Snažím sa stravovať zdravo, vyvážene a pestro, preto boli tieto dmBio produkty úplne ako na mňa ušité. Veľmi som si testovanie užívala a vymýšľala som všakovaké receptošíky, kde sa dá využiť každá jedna surovina. Úplne nadšená som bola, teda to Vám poviem. A ako to celé dopadlo? No poďte nakuknúť. 

    1. dmBio med kvetový

    Bola som zvedavá na jeho chuť aj konzistenciu, keďže med zväčša kupujeme od domácich včelárov a nie v obchode. Tento ma ale milo prekvapil. Krásne vonia, má super konzistenciu (ani príliš tekutý, ani príliš tuhý) a je fakt lahodný. Nie je príliš sladký, neviem, čím to je. Ak už nemáte domáce zásoby  medu, tento určite odporúčam. Med sme vyjedali len tak samotný lyžicou, ale pridala som ho aj do avokádovo-čokoládovej mousse (recept bude pri hodnotení chia semiačok) a do jablkových lievancov, ktoré odporúčam vyskúšať! Sú fajne mäkkunké (aj na druhý deň), chutné a mňamózne! Tu je recept:

    Ingrediencie

    • 80g špaldová hladká múka
    • 30g špaldová celozrnná múka
    • 12g vínny kameň
    • 3 PL dmBio med
    • 1/2 ČL mletá škorica
    • 2 vajíčka
    • 1/2 ČL vanilkový extrakt
    • cca 1 dcl mlieka (mlieko som dávala postupne, podľa konzistencie. Nemusíte minúť celé deci, aby nebolo cesto príliš riedke. Veď uvidíte 🙂 )
    • 1 jabĺčko

    Postup

    1. V miske si zmiešame múku, mandle, vínny kameň, škoricu a cukor.
    2. Pridáme vajíčka, vanilkový extrakt a časť mlieka a ručnou metličkou všetko premiešavame, aby nám vzniklo jednotné cesto. Postupne pridávame mlieko, aby malo cesto vhodnú konzistenciu.
    3. Jablko ošúpeme, nastrúhame a pridáme k cestu.
    4. Poriadne premiešame a ak treba prilejeme ešte mlieko alebo pridáme trochu celozrnnej múky. 
    5. Lievance opekáme na troche kokosového oleja krátko z jednej aj s druhej strany.
    6. Nám najviac chutili s tvarohom a jahodami 🙂.    

    2. dmBio špagety špaldové

    Špagety u nás doma fičia. Väčšinou celozrnné pšeničné, ale kupujem aj špaldové. Tieto sú špaldové. Chuťovo sú parádne, jemné, trošku viac lepivé ako obyčajné, ale nevnímam to ako negatívum. Na obale bola doba varenia 9 minút. Mňe sa však uvarili dostatočne za 7 minút. Ja som si ich spravila na náš mega fajný spôsob. Možno sa Vám to bude zdať jednoduché, ale takto pripravené cestoviny sú neskutočné! Iba kvalitné cestoviny, ako tieto. Chili, cesnak, sušené paradajky a parmezán! Tu je recept: 

    Ingrediencie ( na dve porcie)

    • špaldové špagety dmBio
    • 4-5 strúčikov cesnaku
    • chilli ( podľa chuti)
    • hrsť sušených rajčín
    • parmezán
    • soľ
    • olivový olej

    Postup

    1. Cestoviny si uvaríme al dente.
    2. Cesnak si nakrájame na tenké plátky. Chilli si nakrájame na malé kúsky a sušené rajčiny si nakrájame na väčšie kúsky. 
    3. Olivový olej nalejeme do panvice. Spokojne dajte viacej, je to základ pre cestoviny a tiež je dobrý na to, aby Vám cesnak neprihorel. 
    4. Cesnak vložíme do rozpáleného oleja a na MIERNOM ohni restujeme. Dajte si pozor, aby Vám cesnak nezhorel, inak bude horký. 
    5. Po chvíľke pridáme chilli a ďalej restujeme. 
    6. Pridáme sušené rajčiny a ešte chvíľku, podľa toho v akom stave je cesnak, restujeme. Odstavíme z ohňa a pridáme scedené cestoviny a poriadne premiešame.
    7. Podávame s nastrúhaným parmezánom. MŇAM!

    3. dmBio chia semienka weis-biele

    Tieto biele chia semiačka biele obsahuju veľké množstvo vitamínov  ako železo, zinok, horčík, draslík a kopec minerálov. Ja som doteraz poznala a používala len čierne chia semiačka. Najradšej som si ich pridávala do jogurtu, smoothies a raňajkových kaší a do vody. Okrem farby nevidím rozdiel medzi bielymi a čiernymi chia semiačkami. Ale som veľmi rada, že som vyskúšala aj tieto biele. Sú kvalitné a pekne vyniknú v tmavých smoothies a v tmvých dezertoch. Ako napríklad v takejto avokádovo-čokoládovej mousse. Tuto hľa  je receptoš: 

    Ingrediencie

    • 1 zrelé avokádo
    • 2 a pol banánu
    • 2 PL dmBIo med
    • 2 a 1/2 PL kakao z nepražených kakaových bôbov
    • 2 ČL vanilkový extrakt
    • 80g kvalitná horká čokoláda
    • 3 PL chia semiačka 
    • maliny, čučoriedky

    Postup

    1.  Vo vodnom kúpeli si rozpustíme čokoládu.
    2. Do vyššieho pohára (napríklad odmerky) nakrájame avokádo, banány, pridáme med, kakao a vanilkový extrakt a ponorným tyčovým mixérom poriadne rozmixujeme.
    3. Pridáme chia semiačka a tyčovým mixérom premiešame.
    4. Pridáme rozpustenú čokoládu a premixujeme.
    5. Na dno misky či šálky dáme maliny a čučoriedky a doplníme penou.
    6. Necháme v chladničke vychladnúť.

    4. dmBio paradajková omáčka ricotta pecorino

    Tak na túto omáčku som sa teda tešila najviaaac na svete! Nepoužila som ju tradične, asi ako väčšina do cestovín, ale poslúžila mi ako paradajkový základ  na pizzu. A dobre som spravila! Omáčka je mňamózna, parádna, hustá a voňavá až až. Pizzu som robila celošpaldovú, tenkú. Cesto je mega rýchlo spravené, určite vyskúšajte! A na vrch som švacla červenú cibuľku, bryndzu a prosciutto. Neskutočná pizza. Úplne to stačilo. Celá pizza krásne voňala, bola šťavnatá. Ak nemáte radi bryndzu, skvelo sa k tejto kombinácíi hodí aj kozí syr. Táto omáčka ma asi najviac dostala a určite ju budem pravideľne kupovať. 

    A už sľúbený recept na ultra rýchlu a neuveriteľne dobrú pizzu:

    Ingrediencie

    • 60g špaldová hladká múka
    • 60g špaldová celozrnná múka
    • troška soli
    • 75ml studená voda
    • 3PL olivový olej
    • 4g vínny kameň
    • rajčinová omáčkou dmBio ricotta pecorino
    • 1 väčšia červená cibuľa
    • prosciutto šunka
    • bryndza
    • mozzarella
    • syr
    • pizza korenie

    Postup

    1. Na cesto si jednoducho zmiešame všetky ingrediencie a rukami vypracujeme pružné a jednotné cesto.
    2. Plech si vymastíme troškou olivového oleja (neprilepí sa nám cesto na plech pri pečení).
    3. Cesto mierne rozvaľkáme a zoberieme medzi ruky, kde sa nám pekne ešte natiahne. Ja sa sním vždy hrám a naťahujem ho. Cesto dajte na plech a rukami ho popotláčajte do požadovanej hrúbky. S cestom sa super pracuje aj na plechu, takže keď dáte na plech aj hrubšiu placku cesta, na plechu sa dá pekne rukami natiahnuť, aby bolo cesto tenké. 
    4. Na cesto dajte rajčinovú omáčku (ak nemáte, spokojne použite klasický pretlak zmiešaní s oregánom).
    5. Ďalej na pizzu poukladáme čo máte radi. U nás to bola tentokrát červené cibuľka, prosciutto, bryndza a mozzarella. Celú pizzu posypte pizza korením (zmes korenia, ktorú kupujem v obchode)
    6. Pizzu pečieme na 180°C cca 15-20 minút a potom zvýšime teplotu na 220°C a pečieme ešte 10minút.

    5. dmBio cícer sušený

    Na cícer som sa tiež veľmi tešila. U nás doma je v kurze a radi si ho len tak uvaríme a vyjedáme ako arašidy, ale ešte radšej ho opečieme na panvici, či v trúbe a máme takú mňamku, že sa s ňou drhneme! A zdravú!  Tento cícer je kvalitný, bio, čo oceňujem. Treba ho namočiť na noc predtým, ako ho budete variť, tak sa Vám rýchlejšie uvarí. Cícer je veľmi kvalitný. Nemusela som ani zrnko vyhodiť, ktoré by nebolo dobré, čo sa mi občas pri iných značkách stáva, že sa premením na popolušku, ktorá vyberá a triedi. Dá sa z neho spraviť všelico, ja som uvarený cícer použila do šalátu spolu s kuskusom dmBio, červenou kapustou, tuniakom a tofu. Jedna parádička! Taký nový rozmer vyjedania cíceru.  Recept tutok:

    Ingrediencie

    • 100g kuskus (šálka)
    • 3/4 šálky zeleninového vývaru (použila som 1/2 kocky zeleninového bio bujónu, ktory som povarila spolu s dvoma deci vody, kuskus som zaliala ale len 3/4 šálky)
    • za dve-tri hrste červenej kapusty
    • 1 mrkva
    • šálka cíceru (namočiť den dopredu)
    • 1 tofu biele
    • tvrdý syr (podľa chuti - eidam, mozzarella, feta)
    • konzerva tuniaka
    • soľ
    • korenie
    • bazalka
    • citrónová šťava
    • za hrsť slnečnicových semienok

    Postup

    1. Deň dopredu si namočíme cícer. Na druhý deň ho uvaríme v osolenej vode do mäkka.
    2. Uvaríme si zeleninový vývar.
    3. Kuskus zalejeme horúcim vývarom a zakryjeme na cca 10 minút.
    4. Červenú kapustu si nakrájame na tenké pásiky. 
    5. Mrkvu si očistíme a škrabákom nastrúhame tenké plátky. 
    6. Tofu a syr podľa výberu si nakrájame na malé kocky.
    7. Uvarený kuskus prevzdušníme vidličkou, prisypeme uvarený a dobre scedený cícer, pokrajanú červenú kapustu, postruhanú mrkvu, pokrájané tofu a syry, tuniaka a nasekanú čerstvú bazalku. 
    8. Všetko spolu jemne premiešame, osolíme, okoreníme, pridáme citrónovú šťavu a za hrsť slnečnicových semienok. Môžete pridať aj ľubovoľné bylinky alebo trebárs ja uvarené vajíčko. 

    6. dmBio kuskus

    Kuskus je u nás taktiež na dennom poriadku. Tento dmBio kuskus chutil ako iné kuskusy, nevidela som rozdiel. Avšak, tým, že je bio, verím, že je čistejší a teda aj zdravší. Pripravila som z neho šalát s cícerom, červenou kapustou, tofu syrom a tuniakom. Parádny obed, či večera a na kóóópec možných variánt.  Recept nájdete pri hodnotení cíceru, o kúsok vyššie. 

    7. dmBio ryžový krém-smotana

    Super náhrada pre alergikov. Táto bola lahodná, bez výraznej chuti a do omáčok sa dokonale hodí. Zdravšia ako klasické smotany na varenie, to určite.  Má nízku energetickú hodnotu, čo je tiež jej výhoda. Ja som ju použila do bezlaktózového quiché. Je to slaný koláč, ktorý sa robí z vajíčok a väčšinou s pridaním ricotty alebo smotany. Tak som sa odhodlala na túto bezlaktózovú verziu, aby tento supišný slaný koláč mohli aj kamošníci bezlakťáci. Je to quiché so skaramelizovanou červenou cibuľkou a bazamikom. Jedna báseň! Mňam! A hľa, recept:

    Ingrediencie

    • 120g ražná múka hladká
    • 90g ražná múka celozrnná
    • 115g zmäknuté rastlinné (bezlaktózové) maslo alebo kokosový olej (ak nechcete bezlaktózové cesto, použite obyčajné maslo)
    • 1 žĺtko
    • 2 PL studenej vody
    • 1/2 ČL soli
    • 6-7 červených cibúľ
    • 2 PL trstinový cukor
    • 4 PL balzamico ocot
    • olivový olej
    • 6 vajíčok
    • 200ml ryžovej smotany
    • rozmarín
    • soľ
    • korenie
    • provensálské korenie

    Postup

    1. Najprv si pripravíme cesto.  Múky, maslo, žĺtko, soľ a vodu dáme do jednej misky a vypracujeme jednotné cesto. Zabalíme do fólie a dáme do chladničky na cca 1 hodinku.
    2. Cibule si očistíme, prekrojíme napoly a nakrájame na hrubšie polmesiačiky.
    3. Na panvici si rozpálime olivový olej, pridáme cibuľu a restujeme do kým, nie je cibuľka zmäknutá a príjemne opražená.
    4. Pridáme trstinový cukor a necháme chvíľu skaramelizovať.
    5. Nakoniec pridáme balzamico ocot, premiešame, necháme minutku restovať a odstavíme z ohňa.
    6. V miske si zmiešame vajíčka, ryžovú smotanu, rozmarín, soľ, korenie a provensálské bylinky. Pridáme časť cibulky, menšiu polovicu cca.
    7. Cesto vyberieme z chladničky a na pomúčenej doske vyvaľkáme na požadovanú veľkosť. Cesto si namotáme na valček a tak jemne prenesieme do formy a prstami vtlačíme, aby bolo cesto všade a rovnomerne. Ak Vám niekde cesto chýba, inde zas prevísa, spokojne cesto odkrojte a prstami prilepte, kde potrebujete. Cesto pár krát popicháme vidličkou. 
    8. Zmes vylejeme na cesto a na to poukladáme zvyšnú cibuľku.
    9. Pečieme na 190°C cca 35-45 minút.

    8. dmBio chilli sin carne

    Na tento produkt sme sa tiež veľmi tešili, avšak mierne sklamal. Chýbala tomu pikantnosť, teda aspoň pre nás nebol vôbec, ale vôbec pikantný a silno tam prerážal koriander, čo mňe osobne až vadilo. Inak je vhodný vlastne aj pre deti ako rýchla večera, keď už fakt neviete čo a nemáte čas.  Zdravá verzia určite a máte záruku bio, takže sa nemusíte bát, čo za hnus do omáčky podávali. Neurazila, ale ani neohúrila. Ja som k nemu prirpavila rýchly domáci chlebík. Spolu to chutilo a zjedli sme to raz dva. A pridávam aj recept na tento náš domáci chlebík. Nebojte sa piecť doma pečivo. Je to hračka a za chvíľku to máte hotové. A viete, čo jete 🙂 

    Ingrediencie

    • šálka teplej vody
    • 1 balenie sušeného bio droždia
    • 1 a 3/4 šálky  špaldovej hladkej múky
    • 1 šálka špaldovej celozrnnej múky
    • 1 PL trstinového cukru
    • 1 ČL soli
    • 2 PL ľanové semiačka

    Postup

    1. Vodu zmiešame s cukrom a sušeným droždím a necháme 10 minút odpočívať. 
    2. Pridáme soľ a múku a vypracujeme cesto. AK je cesto lepivejšie, spokojne pridajte múku. Prikryjeme utierkou a necháme kysnúť 3/4 hodinu.
    3. Keď cesto zdvojnásobilo svoj objem, premiestnime ho ma pomúčenú pracovnú dosku a znova ho trošku premiesime, stačí dve minutky. Dáme do múkou vysypanej ošatky, prikryjeme utierkou a necháme kysnúť opäť 3/4 hodinu. 
    4. Rúru si zapneme na 220°C. Do rúry dáme aj plech na pečenie, ktorý jemne pomastíme olejom (alebo použijeme papier na pečenie).
    5. Keď je rúra zohriatá na požadovanú teplotu, plech vyberieme z rúry, cesto veľmi rýchlo preklopíme na plech, narežeme dva-tri krát a rýchlo šupneme do rúry. Teplotu stiahneme na 190°C a takto pečieme chlebík cca 30 minút. 
    6. Chili sin corne zohrejeme v hrnci a podávame s čerstvým chlebíkom.
    majkasimko
    6. mar 2017    Čítané 40x

    Fazuľová krémová polievka s rozmarínom

    Čaukoooo, od testovania dmBio produktov ubehol nejaký čas a ja som za ten čas zregenerovala svoje kosti po toľkom varení, skúšaní a fotení 🙂 Som rada jak blcha, že sa Vám moja recenzia páčila ... Pre mňa samú to bola veľká radosť a aj s odstupom pár dní Vám musím napísať, že vecičky od dmBio sú fakt peckové... 🙂

    A nech Vás aj po testovačke občas trošku navnadím na tieto dmBio fajnotinky, tak tentoraz tu mám pre Vás suprovskú polievku .. fazuľová krémová s rozmarínom .. s použitím ryžovej smotany dmBio ..

    Polievčička je jemná, suprovská a krásne vonia po rozmaríne .. ani by ste neverili ako sa hodí do tejto, trošku možno pre niektorých netradičnej, polievky ..

    Receptoooooš pre Vás!

    Ingrediencie

    • 300g fazule
    • 1 mrkva
    • 100g zeleru
    • 1 cibuľa
    • 2 strúčiky cesnaku
    • zeleninový bio bujón
    • voda
    • rozmarín
    • olivový olej
    • soľ
    • korenie
    • kúsok masla a citrónovej šťavy
    • ryžová smotana dmBio

    Postup

    1. Fazuľu si namočíme deň dopredu. Ja som si ju namočila dva dni dopredu a deň vopred som si ju potom uvarila. V daný deň som už iba dorobila polievku. V každom prípade si fazuľu uvaríme do mäkka.
    2. Z vodu a bio zeleninového bujónu si uvarime v menšom hrnci vývar. (stačí krátko povariť)
    3. Všetku zeleninu si očístíme a nakrájame na malé kocky. 
    4. Na olivovom oleji si opražíme cesnak a cibuľu.
    5. Pridáme mrkvu a zeler a chvíľku dusíme. 
    6. Pridáme uvarenú fazuľu a zalejeme vývarom a doplníme vodou, aby voda bola nad zeleninou.
    7. Osolíme, okoreníme a pridáme rozmarín, ideálne čerstvý, ale ja som mala iba sušený.
    8. Varíme do zmäknutia zeleniny.
    9. Tyčovým mixérom polievku rozmixujeme, a ak je treba, ešte zriedime, aby nebola moc hustá.
    10. Pridáme kúsok masla, citrónovej šťavy a pridáme ryžovú smotanu dmBio. Necháme ešte kratučko prejsť varom a odstavíme z ohňa.
    11. Podávame s opečeným chlebíkom.
    robka77
    5. mar 2017    Čítané 102x

    Testovanie dmBio

    Aj nás vybrali do testovnia dmBio a nevedela som, čo od toho očakávať, kedže v našej domácnosti nefičíme na bio, ale kto nevyskúša, nevie, tak sme sa pustili do testovania. 🙂

    Ako prvé sme testovali dmBio NEMECKÝ KVETOVÝ MED, konkrétne ide o 275 gramové balenie a  dmBio CHIA SEMIAČKA BIELE.

    Použili sme to na raňajky:

    Med aspoň mňa veľmi prekvapil, má príjemnú vôňu, tekutú konzistenciu a veľmi sladkú chuť, ktorá ma ale zároveň príjeme prekvapila, nečakala som to 🙂 Určite ho odporúčam každému a v našej domácnosti ho budeme kupovať dalej 🙂

    Chia semiačka biele, neviem nenašla som teda  žiadny rozdiel od čiernych, jedine asi farbu 🙂

    Banánová ovsená kaša:

    • 30g ovsené vločky
    • 150ml mlieka
    • 3 banány
    • polka citronu 
    • med podla chuti 

    Mlieko necháme zovrieť. Potom prisypeme ovsenné vločky a varíme asi 5 min, kým kaša trocha nezhustne. Primiešame polku roztlačeného banánu a varíme ešte asi minútu. Dáme do misky, primiešame zvyšnú polku banánu a môžme ozdobiť grankom, alebo čokoládou, alebo ovocím, ktoré máme radi. 🙂

    Dalsie čo sme testovali bol dmBio ryžový krém-smotana, robili sme špenátovo kuracie rizoto a tatovi sme dotoho pridali aj  dmBio chilli sin carne aj keď on povedal, že preňho to nie je štiplavé, ja osobne nemám rada štiplavé vôbec, takže premňa to bolo, ale vôňu to malo lákavú a pokojne by sa to dalo papať aj len s pečivom.  🙂

    Smotana mala velmi hustú konzistenciu čo je dobré napríklad do omáčok ale aj do polievok. Naše rizoto krém zjemnil a bola som rada, že nemal až takú výraznú chuť a neprebilo to ostatné  ingrediencie.

    Recept:


    dmBio špagety špaldové ma prekvapili, ake boli tenučké oproti obyčajným špagetám. Pred varením boli hnedé, po uvarení zbledli. U nás fičia fazulové špagety  s cestovinou a tuniakom. Pre mňa jediný rozdiel bola velkosť a menej sa lepili, inak chuťou som nezistila rozdiel. Nevravím, že boli zlé ale keby neviem, že su to špaldové, tak ani nezistím 🙂 Na druhý deň sme ich robili s dmBio paradajková omáčka ale taká bola dobrá, že som ju nestihla ani odfotit. Chuť bola výrazná, omáčka hustá takto nejako si prestavujem pravú taliansku omáčku na špagety, určite ju domov ešte kúpim 🙂

    A dostávame sa k posledným 2 produktom nášho testovania a to je dmBio kuskus.

    Túto surovinu som nepoznala a uprimne, ani ma nejako neohúrila, pripravovala som ju ako prílohu k mäsu a za mňa teda nič moc, ale potom som ju vyskúšala na sladko a woow zahnala moju chuť na sladké okamžite, robila som ho s mrkvou, jablkom a medom a chutilo mi to viac ako na slano. Jedinú nevýhodu má pre mňa balenie, tá páska mi bohužiaľ už na 3 krát nedržala, ale presypala som si kuskus do dózy a bolo to vyriešené. To len taká maličkosť 🙂

    No a posledný produkt dmBio cícer mnou tak neznášaná surovina :O

    Je to strukovina, ktorá obsahuje vysoký podiel bielkovín, vlákniny. Jedna z mála darov z prírody nestráca svoje blahodarne účinky varením. Je vhodná surovina pre celiatikov, pretože neobsahuje lepok. V jednom pokrme z cícera pokryjete dennú dávku železa potrebnú pre správne fungovanie orgánov.

    Takže túto surovinu testovali len moji chlapi. Veľký mi povedal, že pokojne ho môžem používať častejsie a malý zjedol celý krajec chleba, takže to hovorí za všetko.

    Pomazánku som robila podla tohto receptu:

    • Väčšiu hrsť cíceru, už predvareného alebo z konzervy
    • 20-30 ml Sezamový olej podľa potreby a chuti (aby bol cícer po rozmixovaní krémovej konzistencie)
    • 1 PL tekvicové jadierka nesolené nepražené
    • 1 PL ľanové semiačka drvené (celé doma podrvte alebo pomeľte tesne pred prisypaním)
    • ½ väčšej červenej papriky alebo červenej kápie (nasekaná na kocky)
    • Himalájska soľ podľa chuti a veku dieťaťa

    Postup prípravy:

    Do misky na mixovanie vložte uvarený cícer, nalejte polovicu množstva sezamového oleja a rozmixujte s ponorným mixérom (alebo to môžete celé mixovať v koktejlovači). Postupne pri mixovaní dolievajte sezamový olej. Pridajte tekvicové semiačka spolu s drvenými ľanovými semiačkami. Pridajte posekanú červenú papriku a všetko dobre zmixujte. Ak vám nevadia väčšie kúsky použitých ingrediencií stačí mixovať minútku dve a môžete dosoliť podľa chuti a natrieť na zdravý chlieb alebo žemľu.

    Ja som mu neprišla stále na chuť a jediné co mi vadilo bolo že sa dlho varil.

    A týmto sa končí naše testovanie s dmBio.

    Ďakujem velmi pekne zatúto príležitosť. Niektoré produkty ma príjemne prekvapili, niektoré mi neboli po chuti, ale určite odporúčam každému, za vyskúšanie nikto nič nedaá 🙂

    marrrrrry
    5. mar 2017    Čítané 155x

    Moja prvá možnosť testovať dmBio výrobky

    Ahojte biomaniačky 🙂

    Na úvod ako každá z Vás, sa aj ja chcem poďakovať za možnosť testovať Bio výrobky.

    Keď som si prečítala správu, že som bola vybratá vééééľmi som sa potešila, hneď som volala mamine, kamarátkam, priateľovi a podelila sa o svoju radosť, a tak ako som im prisľúbila, každý aj niečo ochutnal. Niektoré výrobky som poznala od iného výrobcu, niektoré, sa priznám, som si musela naštudovať, o takom kuskuse napríklad som nemala ani šajnu 🙂 Aspoň som sa niečo nové naučila, a zistila, ako sú tieto výrobky prospešné pre náš organizmus. Získala som recept na pre mňa TOP Cícerovú krémovú polievočku, ktorou rada aj začnem 🙂 Dúfam že niekoho inšpirujem 🙂

    DOBRÚ CHUŤ.

    CÍCER

    Alebo aj Bielkovinová bomba pre naše telo. Cícer nazývame aj Rímsky hrach, je obľúbenou pochúťkou Talianov. Jeho nespornou výhodou je, že je ľahko strávitelný a zároveň nenafukuje. Pochádza zo severovýchodu. Ľudia ho poznajú už viac ako 7000rokov, je bohatým zdrojom bielkovín, i preto sa ho odporúča konzumovať aspoň jedenkrát týždenne! Často ho jedávajú aj vegetariáni, pretože im nahrádza aj mäsový podiel v strave. Má jemnú orieškovú chuť, preto ho obľubujú aj detičky. Dá sa pripravovať ako na sladko - tak i ako zdravšia slaná smažená či pečená pochúťka namiesto čipsov. Má v sebe prirodzene veľa vlákniny, obsahuje veľmi veľa železa, vďaka čomu dokáže pokryť takmer celú dennú dávku, ktorú potrebujeme dostať do tela. Obrovskou výhodou je to, že varením nestráca svoju hodnotu. Je ideálny i pri stravovaní celiatikov, ktorý musia práve strukoviny vynechať zo svojho jedálničku. Má tiež vysoký podiel vápnika, takže sa odporúča pre ženy ako prevencia pred osteoporózou. Konzumovať by ho mali i tehotné ženy, pretože v sebe ukrýva i značný podiel kyseliny listovej. A aby sme nevynechali i mužov, pridajme ešte jednu vlastnosť , ktorej veria najmä páni na ďalekom východe. Tí nedajú na cícer dopustiť kôli údajným afrodiziakálnym účinkom. Cícer ďalej znižuje cholesterol, odporúča sa konzumovať i pri cukrovke, zároveň pomáha pri zápche, pretože obsahuje veľa vlákniny. Konzumovať by ste ho mali i pri zníženej imunite. Má tiež vysoký podiel sacharidov.

    " KRÉMOVÁ POLIEVKA Z CÍCERU "

    -potrebujeme:

    • 1 a 1/2 šálky cíceru
    • 5 ks zemiakov
    • 2 ks mrkva
    • 2 strúčiky cesnaku
    • ryžový krém na varenie viď foto
    • voda podľa potreby
    • soľ,štipka mletého bieleho korenia
    • 2 ks bobkový list

    postup:

    - deň pred varením odmeriam 1 a 1/2 šálky cíceru (šálka má objem 250ml) a prepláchnem ho, dám ho do misky zalejem studenou vodou aby bol ponorený a nechám ho namočený na noc.

    Na druhý deň zlejem, znovu prepláchnem! Dám ho do hrnca zalejem 2l vody pridám soľ, cesnak a bobkový list .

    Nechám zovrieť a následne varím pokiaľ cícer nieje mäkký. Mne to trvalo cca hodinku.

    Potom pridám na kocky  pokrájané zemiaky a na kolieska nakrájanú mrkvu, pridám štipku mletého korenia a varím ďalej cca 30 minút, kým nieje zelenina mäkká. Potom všetko spolu rozmixujem ponorným mixérom, pridám ryžový krém a nechám prejsť varom. Odstavím a podávam. Je užastná!!!! Po troch dňoch som ju varila opäť, chuťovo pripomína fazuľovú. Dobrú chuť.

    KUSKUS

    Kuskus bola pre mňa úplne neznáma surovina, ktorej význam som si musela naštudovať. Dozvedela som sa, že je jednou zo základných potravín severoafrickej kuchyňe, má blahodárny a priznivý vplyv na naše zdravie. Môžme ho podávať k mäsu ale aj pripraviť z neho sladké jedlo. Nevarí sa, ale zalieva vodou, vždy sa prikryje tanierom  alebo pokrievkou a nechá zmaknúť. Je to vlastne jemnozrnná cestovina. Obsahuje veľa uhľohydrátov, bielkoviny, vlákninu, vitamíny skupiny B a E, vápnik, fosfor, železo a čo je najlepšie, že obsahuje iba minimum tuku.

    Obsahuje i antioxidanty, ktoré chránia telo pred rôznymi chorobami, ničia voľné radikály, predchádza srdcovo-cievnym ochoreniam, rakovine, pomáha detoxikovať organizmus, zlepšuje činnosť čriev. Môžu si ho dopriať diabetici, ale i ľudia s vysokým krvným tlakom a cholesterolom. Kuskus býva biely i hnedý. Hnedý je celozrnný a je zdravší, pretože sa vyrába z celých pšeničných zŕn aj so šupkami a preto obsahuje i viac vitamínov.

    "ŠALÁT S KUSKUSU A TUNIAKA "

    -potrebujeme :

    • 200 gr. kuskusu
    • 1 konzervu tuniaka vo vlastnej šťave
    • 2 ks rajčina
    • 1 ks šalátovej uhorky
    • 1 ks biela reďkovka
    • hrsť nasekanej čerstvej petržlenovej vňate
    • podľa chuti soľ,čierne mleté korenie

    -postup:

    Kuskus nasypeme do misky, zalejeme ho horúcou vodou v pomere 1:2, premiešame a necháme 12 minút prikytý tanierom. Medzitým si umyjeme zeleninu, nakrájame na väčšie kúsky. Tuniaka necháme odkvapkať. Uvarený kuskus vyzeral takto:

    Necháme ho vychladnúť a zmiešame v miske spolu s nakrájanou zeleninkou, nasekaným petržlenom a kúskami tuniaka. Osolíme okoreníme každý podľa svojej chuti. 🙂

    " ŠPALDOVÉ CESTOVINY S BIO ČERVENOU FAZUĽOU A BRAVČOVÝM KARÉ "

    -potrebujeme:

    • 360 g bravčového karé bez kosti
    • olivový olej
    • 1 ks červená cibuľa
    • 500 g špaldové špagety
    • 400 g bio červená fazuľa v paradajkovom pretlaku s čily zeleninou a kúskami na báze pšenice
    • soľ,mleté čierne korenie
    • bobkový list

    Do hrnca dáme olej, pridáme najemno nakrájanú červenú cibuľu a osolíme.

    Mäso osmažíme cca 10minút, zalejeme vodou pridáme bobkový list a necháme cca 1hodinku dusiť kým mäsko bude uvarené. Medzitým si uvaríme špagety. Keď je mäso uvarené, vyberieme bobkový list a pridáme bio zmes paradajkovú s fazuľou a čily a varíme za stáleho miešania cca ešte 10 minút. A ODSTAVÍME.

    V balíčku som dostala ešte jeden produkt a to: BIO PARADAJKOVÁ OMÁČKA SO SYRMI, ktorú som na druhý deň pridala k uverným cestovinám a na osmaženej cibulke v panvici  premiešala spolu s touto omáčkou  ktorá mala takisto úspech. 🙂

    CHIA

    Chia pomáha udržiavať energiu počas dňa. Chia bola pestovaná už starými Aztékmi, kultúrou Mayov a ostatnými pôvodnými obyvaťelmi Ameriky. Chia spomaľuje vplyv cukrov na tráviaci systém, ak sa konzumuje súčastne s cukrami. Chia gél vytvára fyzickú bariéru medzi sacharidmi a tráviacimi enzýmami, ktoré ich rozkladajú čo spomaľuje premenu sacharidov na jednoduché cukry. Čo znamená že energia z potravy sa uvolňuje postupne a vedie k lepšiemu využitiu energie. Chia je bohatá na omega-3, rovnako ako vápnik, bór a mnoho antioxidantov, ktoré pomáhajú vytvoriť zdravú a hydratovanú kožu, bez príznakov ochorení. Chia je semienko s veľkou históriou, ktoré sa právom považuje za jedno zo svetovo najstarších zdrojov výživy.

    TOP VLASTNOSŤ CHIA SEMIENOK:

    1. regulujú cukor v tele ,vďaka tomu máme viac energie

    2. sú najbohatším zdrojom omega-3 mastných kyselín

    3. nájdete v nich rozpustnú i nerozpustnú vlákninu

    4. sú prírodný zdroj antioxidantov

    5. majú v sebe všetky minerály a vitamíny,ktoré denne naše telo potrebuje

    6. sú zdroj bielkovín

    7. znižujú prirodzene tlak

    8. riedia krv

    9. sú 100% bezlepkové - neobsahujú glutén

    "CHIA VLOČKOVÁ KAŠA "

    -potrebujeme:

    • 100 g chia semienok
    • mlieko
    • stéviu alebo kokosový cukor
    • vločky podľa vlastnej chuti
    • banán alebo akékoľvek ovocie ktoré Vám chutí

    Postup

    - mlieko ja si dávam 3dcl ohrejeme a pridáme chia semienka, prikryjeme tanierom a necháme odstáť cca 15 minút.

    V neposlednej rade spomeniem posledný výrobok mojej výhry a to:

    NEMECKÝ KVETOVÝ MED

    Ten v dm drogérii kupujem najčastejšie. Zaujal ma svojou tuhou konzistenciou a najmä tým, že narozdiel od iných, je menej sladký. Používam ho do čaju či kávy, alebo si len tak dám ráno lyžičku po prebudení. Keď mám čas, natieram si ho na ústa ako masku a nechávam pôsobiť cca 5-10 minút. Ďalej ho používam do špaldových medovníkov, ktoré miluje môj syn, alebo do hore uvedenej chia vločkovej kaše ako náhradu za stéviu či kokosový cukor. Takže využitie medu u nás je naozaj mnohostranné 🙂

    Týždeň testovania dmBio výrobkov som si naozaj užila.

    ĎAKUJEM

    sportgirl24
    5. mar 2017    Čítané 120x

    NAŠE TESTOVANIE

    Testovanie dopadlo výborne, všetky výrobky sme odskúšali a na naše prekvapenie (neprekvapenie)  všetky boli super, aké nečakané :D 

    Veľmi ďakujem koniku za túto možnosť, ani som nedúfala, že by som mohla byť vybratá a firme dm, za takúto spoluprácu, ktorú ocení každá malá aj veľká gazdinka. Bio výrobky dm sú úžasne chutné a dostupné.

    Na odskúšanie sme mali:

    - dmBio kuskus
    - dmBio paradajková omáčka Ricotta Pecorino
    - dmBio špaldové špagety
    - dmBio nemecký kvetový med
    - dmBio ryžový krém na varenie
    - dmBio sušený cícer
    - dmBio chia semiačka biele
    - dmBio chili sin carne

    Týždeň začal rýchlo a po príchode uja doručovateľa, sme sa vrhli na rýchlu klasiku.

    KUSKUS

    Jedna z vecí, ktorú kupujem pravidelne a, na ktorú nedám dopustiť, aj keď teda môj manžel, ho veľmi neobľubuje. Je to vec, ktorá je nielen nesmierne chutná, ale aj zdravá a veľmi rýchla na prípravu, takže, keď mám dni ako tieto posledne je to jedna základná surovina. Chuť má výbornú jemne orieškovú,  kto nie je zvyknutý, stačí viac soli a korenia a chuť je úplné iná.

    Často ho robievam ako rizoto či miešaný šalát.

    Tentokrát som urobila morčacie na malé kúsky na panvici, pridala som do, vodou zaliateho kuskusu, nakrájanú paradajku primiešala mäsko a nastrúhala parmezán. Nakoniec som primiešala čerstvý mix šalát - rukola + farebný šalát a obed/večera bola na stole 🙂

    CHILI SIN CARNE

    Túto verziu z dmky som mala prvýkrát a milo ma prekvapila chuťou.  Výborná plná, nič umelé a naozaj mi to pripomínalo môj recept, že dám čerstvé paradajky, papriku, fazuľu. Väčšinou som robievala s mäsom (áno muž v dome, inak sa pomali ani nedá), ale občas uhnem z predpisov a tentokrát som urobila len tak s ryžou a mäsko nechýbalo vôbec.

    ŠPALDOVÉ ŠPAGETY

    Ďalšia surovina, ktorú mame doma stále a pravidelne s ňou niečo  dobré tvoríme. Keďže v tomto som tvor fajnový a nemám rada, keď sú cestoviny ako hovorím ja /roplplané/ lepia sa na seba a pôsobia v ústach ako kaša, tak už dobrých 5 rokov kupujem len celozrnne/špaldové. Nielen, že majú lepšiu chuť, s dobrou omáčkou to stoji za to... Že nebíčko v papuľke.

    Ja som pripravila syrovú / čo dom dal :D

    Na panvicu s olivovým olejom poukladať nakrájanú slaninku, červenú papriku a mrazenú kukuricu, troška opražiť, pridať smotanu, syr karičku a neskôr eidam nastrúhaný. Chvíľková záležitosť, varila som to asi 5 minúť až sa syr pekne rozpustil a omáčka zhustla, šup s ňou na tanier s cestovinou. So synom sme sa oblizovali až za ušami :D

    SUŠENÝ CÍCER

    U nás vedie v príprave polievky alebo humusu, ktorý občas jedávame k mäsu či so zeleninou. Tento krát sa mi ušiel recept na DOMACI FALAFEL. A mnou prešlo deja vu, keďže na kamarátkinej svadbe cca 2roky späť,  sme ho mali a od tej doby sa naň chystám aj doma.

    Sliny sa mi zbiehali hneď len keď som čítala recept, ale z výsledku som samozrejme mala trocha strach, keďže je to niečo nové a tú chuť zo svadby nezabudnem, bola excelentná.

    Môj sa vydaril, vyzeral božsky, ale áa chuť nebola taká úžasná ako z pred dvoch rokov, takže výzva do ďalšieho obdobia  - nevzdať to a urobiť ho ešte raz a lepší. :D

    RECEP NA DOMACI FALAFEL:

    4porcie, príprava 30minut, smaženie 10minut

    Potrebujeme:

    -250g sušeného ciceru dmBio

    -1 cibuľu

    -4 veľké strúčiky cesnaku

    -1/2 hrste nasekanej petržlenovej vňate/koriandru

    -1 čl soli

    -1 čl mletej rímskej rasce

    -1/2 čl štipľavej papriky

    -1/2čl mletého čierneho korenia

    -1 čl prášku do pečiva

    -šťavu z pol citróna

    -2 pl hladkej muky - ja som použila celorznú dm bio 🙂

    -olej na smaženie

    Postup:

    Aspoň 12 hodín pred varením namočíme sušený cícer do vody. Cícer zcedíme a rozmixujeme s cibuľou, cesnakom, bylinkami, práškom do pečiva, citrónovou šťavou, rímskou rascou, štipľavou paprikou, soľou a čiernym korením.

    Pridáme muku a opäť rozmixujeme do hmoty, z ktorej vytvoríme guličky/placky. Keby zmes nedržala v kope, pridáme ešte trocha múky.

    Necháme odležatz na 20minut.

    Vysmažíme ich v rozpálenom oleji dozlatava a podávame s pita chlebom/ alebo v žemli ako hamburger so zeleninou a dochuteným jogurtom s prelisovaným cesnakom, soľou, čiernym korením a citrónovou šťavou.

    CHIA SEMIACKA BIELE + KVETOVY MED

    Čierne používame bežne a pravidelne, k raňajkám či olovrantu do jogurtu, kaše alebo pudingu. Troška som bola sklamaná, keďže som čakala niečo iné. 

    Náš recept tentokrát bol chia puding s lesným ovocím

    Príprava je maximálne jednoduchá do hrnčeka s mliekom /naj rastliné, ak nemáte či nepoužívate, pokojne môže byt aj kravské či ovčie/ pridáte chia semienka. Záleží od veľkosti hrnčeka, ja dávam vždy od oka, potom sa mi občas stane že nestuhne ako má, takže primiešam neskôr. Prisypala som aj štipku škorice. AK dáte puding odstáť, semiačka sa napučia a získajú tú ich úžasnú konzistenciu takú, gélovú.  Asi tak po hodinke je to OK ale pokojne nechajte cez noc. My tak chystáme raňajky,  večer zarobím, ráno len vytiahnem z chladničky a je to bez starosti.

    Ak ale chcete, aby to vyzeralo troška k svetu, tak z hrnčeka,  asi po pol hodine ja premiestňujem do misky, z ktorej chcem servírovať. Rovno vidím,  ak je konzistencia OK alebo nie. Na sporáku som medzi tým  zohriala lesné mrazené ovocie - to milujeme. Maliny + ríbezle, keďže ale toto ovocie je dosť kyslé a ja chia puding nesladím,  do ovocia som pridala samozrejme záleží od celkového množstva, lyžicu medíku a  nechala chvíľu prevariť zredukovať šťavičku a potom odstaviť a nechala troška vychladnúť.

    Naservírovala som do misky na puding a dala ešte do chladničky na ostávajúcu dobu. výsledok stal zato.

    PARADAJKOVÁ OMÁČKA RICOTA PECORINO

    Vec, ktorú ja osobne nekupujem, ale veľmi ma prekvapila a potešila. Isto ju ešte u nás doma uvidím. Je výborným pomocníkom, pre moje plnené cukety. Tu je aj receptik:

    Plnená cuketa - čas pripravy asi 20 minut + 25 minut pečenie

    Suroviny:

    -100g mäsa (kuracie/morčacie/bravčové kare)

    -2 mladé cukiny

    -paradajková omáčka ricota pecorino bio dm

    -1 mozzarelu

    -1 červenú cibuľku

    -olivový olej

    - grécke bylinky

    - soľ a čierne mleté korenie

    Postup:

    Na panvicu dáme trocha olivového oleja, pokrájanú cibuľu, po jemnom osmažení pridám mäsko. Cuketu prekrojíme na polovice, vydlabeme vnútornú časť,  pokrájame a pridáme na panvicu k ostatným surovinám.

    Prekrojené cukety položíme na plech, osolíme, okoreníme, pokvapkáme olivovým olejom a vrstvíme - paradajková omáčka, nakrájaná mozzarela, mäsová zmes, paradajková omáčka a morazzerala na vrch.

    Vložím do rúry na cca 25min pri teplote 175.

    Ako prílohu som volila pečené zemiaky v šupke.  Dobru chuť.

    RYŽOVY KRÉM NA VARENIE

    Veľmi som sa naň tešila, hlavne kvôli nemu som asi išla do testu dm, pretože už dlho som chcela skúsiť a nikdy som nenatrafila na to v správny čas, keď mate na to chuť. 

    Dilema bola čo uvarím, hlave plno receptov, ale na niečo také špeciálne, to chce aj špeciálny recept, a tak som si pomohla s netom prvýkrát pri testovaní, keďže som ozaj nechcela nič nechať náhode a nemienila som zabiť rastlinnú  smotanu mäsom :D To sa podľa mňa maximálne nehodí :D

    A tak som natrafila na úžasný recept v štýle indického korenistého jedla bez mäsa, len zelenina a smotana. Chuť bola úžasná, možno lepšia ako s mäskom a  túto parádnu vec isto zaradím do nášho pravidelného spoločníka kuchyne.

    Ďakujem ešte raz za túto skvelú skúsenosť. V skúšaní týchto výrobkov určite budem pokračovať, keďže u nás bola vačšina bežne aj pred testovaním, no teraz som si istá, ešte viac rozšírila svoj obzor a mám z toho ohromnú radosť.

    Krásne a príjemné testovanie 🙂

    miuska223
    3. mar 2017    Čítané 54x

    Aj tehuľka testovala dmBio

    Na začiatok by som rada poďakovala Modrému koníku a DM za možnosť testovať tieto produkty. 

    Som tehuľka v ôsmom mesiaci a viem, že už teraz svojím jedálničkom tvorím základ pre najväčší poklad čo nosím pod srdcom. Preto som sa rozhodla zdravšie stravovať a dmBio je jedna zo správnych volieb ako tomu dopomôcť. Balíček mi prišiel v pondelok. Nedočkavo som roztrhala krabicu a poukladala výrobky na stôl. V duchu som si povedala: "A ide sa na to ".

    Krabica obsahovala:

    • dmBio chia semiačka biele
    • dmBio sušený cícer
    • dmBio chili sin carne
    • dmBio kvetový med 
    • dmBio špaldové špagety
    • dmBio kuskus
    • dmBio paradajková omáčka Ricotta Pecorino
    • dmBio ryžový krém

    dmBio nemecký kvetový med

    Tento výrobok sa stal pre mňa TOP. Už pred testovaním som sladila medom od včelára ale tento medík sa nedá ani porovnať s tými čo som používala. Je jemný, nepresladený a konzistencou ideálny na naberanie (neťahá sa toľko ako iné).  Med v čaji neprerážal chuť čaju a v koláčoch plne nahradil cukor. Sladila som s ním dokonca aj puding. 

    dmBio ryžový krém na varenie

    Tohto výrobku som sa najviac bála, lebo som nevedela čo s ním.  Nakoľko som dostala aj cícer a pre bábätko sú vo výžive polievky dôležité, rozhodla som sa pre cícerovo-mrkvovú polievku zjemnenú ryžovým krémom. Krém polievku krásne zjemnil, neprerazil chuť polievky a polievke dodal jemnú smotanovú farbu.

    Recept:

    • 4 mrkvy
    • 250 g cíceru 
    • čierne korenie 
    • soľ
    • dmBio ryžový krém na varenie

    Cícer si vopred večer namočíme. Mrkvu nakrájame na plátky a dáme spolu s namočeným cícerom variť. Dochutíme podľa chuti. Na konci varenia ešte pridáme smotanu a povaríme aj s ňou.

    dmBio sušený cícer

    Cícer sa v kuchyni mojich rodičov nepoužíval a zaviedli sme ho až my so sestrou. Cícer je jedna zo surovín ktoré su v tehotenstve odporúčané pre vysoký obsah bielkovín a dm ho navyše ponúka v bio kvalite. Pri väčšine receptov sa odporúča ho namočiť noc vopred. Z cíceru som okrem hore spomenutej polievky robila aj hummus. Hummus je možné jesť natretý na chlebíku, dať do šalátu alebo len tak do neho namáčať zeleninku.

    dmBio kuskus

    Kuskus sa u nás používa ako príloha k mäsu. Hlavnou výhodou okrem tohto že je bio, je aj celozrnný a obsahuje viac vlákniny, ktorú ocenia hlavne tehuľky s lenivými črevami. Prvý raz som ho skúšala nasladko s mrkvou, jabĺčkom, najemno nakrájanými orechmi a dmBio medom. Táto kombinácia ma dostala 🙂.  Robím si ju teraz stále, keď dostanem chuť na sladké. 

    Pre mňa u tohto výrobku je jedna nevýhoda - balenie. Nakoľko celý balík nezjem na 1-2 použitia lepiaca plocha časom prestáva lepiť. Ja osobne by som uvítala iný spôsob balenia.

    dmBio paradajková omáčka Ricotta Pecorino

    Pri tejto surovine bolo aj podľa popisu jasné na čo bude využitá. Brokolicovú pizzu som úspešne naučila jesť môjho manžela. Štandardne si na ňu dávam iba kečup, ale teraz sme skúsili túto omáčku.  Omáčka  bola hustá ale dobre sa rozotierala. Obsahovala aj väčšie kúsky rajčín a mala typickú rajčinovú farbu. Pizzu krásne prevoňala a dodala jej taliansky šarm 🙂.

    Recept:

    • 500g brokolice
    • 2 vajcia
    • Mozzarela
    • pizza korenie
    • 3-5 strúčikov cesnaku podľa chuti
    • paradajková omáčka ricota Pecorino
    • na vrch pizze suroviny podľa chuti (u mňa šunka, olivy, klobása....)
    • syr na vrch pizze

    Surovú brokolicu nasekáme nadrobno, dáme do sitka a prelejeme horúcou vodou a čo najviac vody vytlačíme. Mozzarelu nastrúhame, cesnak pretlačíme a pridáme vajcia. Toto je základ na cesto. Ten dáme piecť na 180 dokiaľ nie sú kraje trochu do zlatista. Vytiahneme, potrieme dmBio Ricotta Pecorino na to dáme to čo máme radi a syr navrch. Dáme zase zapiecť, kým nie je syr roztopený.

    dmBio chia semiačka biele

    Do testovania som o bielych semiačkach nepočula. Tak som začala googliť rozdiely. Sfarbenie - biely až mierne šedý odtieň. Rozdiel medzi bielymi a čiernymi semiačkami -  v bielych je viac bielkovín, v čiernych je väčšie množstvo vlákniny. Semiačka nemali žiadnu výraznú chuť, v nápoji alebo vode krásne napučali. Ja ich najšastejšie jem na raňajky s jogurtom, ovocím, škoricou alebo strúhaným kokosom.

    dmBio chili sin carne

    Tohto výrobku som sa ako tehuľka bála, lebo pálivé by sa nemalo jesť, aby sa nevyvolal pôrod. Manžel poslúžil ako skúšobný tester a na jeho sklamanie pálivosť výrobku chýbala. Tak som mohla testovať aj ja.

    Slovo sin carne v preklade znamená bez mäsa. Nakoľko sme ale rodina mäsožravcov, spravili sme z neho con carne a pridali kuracie mäsko. Konzistencia výrobku je hustejšia, obsahuje celé červené fazule. Napriek tomu, že výrobok nepálil ako sme čakali, chuťovo bol výborný. Chili sin carne je hotový produkt, využitie môže mať pri rýchlych minútkach. Aj keď sme postrádali pálivosť tak lahodná chuť tohto produktu prevážila toto negatívum. Pre mňa bol práve tento výrobok najväčším chuťovým prekvapením a už ho mám doma nakúpený do zásoby.

    Recept:

    • dmBio chili sin carne
    • kuracie prsia
    • zemiaky
    • olivový olej
    • korenie na zemiaky

    Prsia nakrájame na kúsky a na woku opražíme. Opražené zalejeme konzervou chili sin carne a ešte trochu popražíme. Surové zemiaky najkrájame na plátky okoreníme, polejeme olejom a dáme do trúby zapiecť (samozrejme otáčame).

    dmBio špaldové špagety

    Cestoviny sa u nás doma často nevaria a keď sa varia, tak iba špaldové. 

    Na uvarenie týchto stačí podľa návodu 9 minút. Po uvarení boli trochu lepkavejšie - stačilo by možno menej. Chuťou sa neodlišujú od ostatných špaldových cestovín. 

    Cestoviny som zmiešala zo zbytkom omáčky, ktorá zostala a pridala ešte syr.

    Záverom chcem ešte raz poďakovať.

    Všetkým tehuľkám chcem odporučiť zaradiť do jedálnička dmBio produkty, lebo to čo robíte pre dieťa teraz, sa Vám časom vráti.

    #test_dm9 dopadol úžasne aj tuto chutnú mnamku sme odskúšali. nakoľko som posledné týždne veľmi zaneprázdnená, nestíhal som ani vnedelu pridať recept (co ma veľmi mrzí) ale čoskoro sa vam on pondelim a i s inými v recenzií 🙂
    Krásny piatok a este krajší vikend prajem ;) konečne oddych jupiiii 😂☺

    sallome11
    1. mar 2017    Čítané 74x

    BIO z biologického poľnohospodárstva v "dm-ke"

    Pred dvomi týždňami som dostala možnosť testovať bio výrobky od dm Drogerie

    Konkrétne išlo o tieto dobrôtky:

    Ako prvý na testovanie sme si vybrali medík dmBio NEMECKÝ KVETOVÝ MED, konkrétne ide o 275 gramové balenie a využili sme ho na viacero spôsobov:

    najskôr sme si uvarili ovocný čaj , potom ďalšia ochutnávka s nádychom Vianoc (u nás sa ešte dva mesiace po Vianociach pochutnáva na oblátkach).

    A nakoniec som ešte upiekla muffinky – kde sme použili aj dmBio CHIA SEMIAČKA BIELE. Na tomto si najviac pochutil náš ocino, ten obľubuje takéto zdravé mňamky bez cukru a múky.

    Môj celkový dojem z medu je asi taký. Je to môj prvý med z obchodu – totiž celý život konzumujem len med od miestnych chovateľov včiel. Chuťovo dobrý s príjemnou kvetovou vôňou, ale chuť je menej výrazná na akú som zvyknutá.

    Druhou surovinou, ktorú som si zvolila na testovanie je dmBio SUŠENÝ CÍCER. Je to moja obľúbená strukovina a som rada že aj na Slovensku začala byť veľmi obľúbená. Zvolila som si nátierku humus a rajčinovú polievku s cícerom.

    Môj typ pre žienky mamičky – keďže cícer sa dlhšie varí – nechám na 12 hodín namočiť v studenej vode a uvarím vždy v tlakovom hrnci – varím väčšie množstvo a časť z uvareného cíceru si uskladním v mrazničke pre budúcnosť. Cícer nemal chybu, jeho výhodou je že sa neprevarí ako ostatné strukoviny (keď náhodou pozabudnete, že ho ešte varíte).

    Ďalšou „testovanou“ sú dmBio CHIA SEMIAČKA BIELE pre mňa úplná novinka. Poznám to len z počutia resp. skôr čítania. A teda sú zdrojom omega 3 a 6 mastných kyselín, obsahujú veľa vitamínu B, a čo je obrovskou výhodou, že lepšie spracovávajú sacharidy v tele a človek potom nemá taký pocit hladu – čiže výborné pre tých čo chcú pár kíl schudnúť ale potrebujú dostatok energie pre každodenný život. Sú to také drobné biele semiačka šalvie hispánskej, ktoré keď namočíte do tekutiny tak nabotnajú. Najčastejšie sa využívajú do nápojov a robia sa z nich chia „pudingy“ ja som chcela niečo iné a tak som si našla recept na Citrónovo-kokosové muffiny s chia semienkami.

    Okrem toho použila som CHIA SEMIAČKA do mojich predraňajok – jogurt s rozmixovaným banánom, ovocná výživa, ovocie a chia semiačka. Aaa ďalšia premiéra – chia puding. Zvolila som kombináciu – kokosové mlieko, kivi a banán samozrejme plus chia semiačka a bio medík.

    Štvrtý je dmBio KUSKUS – kuskus pripravujeme často ako prílohu najčastejšie k rôznemu mäsu na šťave. Varím ho vždy tak že: buď použijem vývar, alebo ak nemám čistú vodu, soľ a maslo. Tekutiny má byť asi tak aby bola 1-2 cm nad kuskusom. Prikryť a nechať 10 minút odstáť. Preto som vybrala recept pre mňa nevyskúšaný a to zapekaný kuskus. Chutilo všetkým aj malý si pochutil (aj keď on to mal trochu mixnuté, lebo s tými jeho pár zubmi nechce moc hrýzť). A potom sme si dali náš overený receptík a to hovädzie lýtko s medovo-horčicovou omáčkou a  s kuskusom. Tento výrobok konkrétne aj kupujem takže som s nim spokojná už dlhšiu dobu. Nemám mu čo vytknúť.

    Už nám tu ostalo len zopár surovín a to spojíme pár veci dokopy – na rýchle varenie keď nie je čas na veľké vyváranie odporúčam uvariť dmBio ŠPALDOVÉ CESTOVINY s dmBio PARADAJKOVOU OMÁČKOU RICOTTA PECORINO,

    a pre zjemnenie chuti odporúčam pridať dmBio RYŽOVÝ KRÉM NA VARENIE. Ryžová smotana je super alternatíva pre tých ktorí majú alergiou na laktózu – pri varení je na nerozoznanie od klasickej. Použila som ju aj do medovo-horčicovej omáčky. A špaldové cestoviny nemali chybu za mňa asi top výrobok z týchto spomínaných. Sú tenšie ako klasické a chuť je vynikajúca.

    Posledná testovaná je dmBio CHILI SIN CARNE túto som ja osobne neochutnala, keďže minulý týždeň som jeden deň bola mimo domu takže dopadlo to asi takto:

    Myslím že chutilo. Super rýchle jedlo, ideálne mať vždy v zásobe pre prípad, keď sa nestíha variť.

    PS: Ďakujem za testovanie, užívali sme si to, muž skonštatoval že by to mohlo byť aj častejšie, zapáčili sa mu nové recepty v kuchyni. Tak si musím dať predsavzatie, že raz do týždňa niečo nové a hlavne zdravé.

    abriela
    28. feb 2017    Čítané 219x

    Keď dievča z vidieka testuje dmBio produkty

    Vyrástla som na vidieku. Domáce mäso, mlieko, maslo, zelenina, ovocie a domáce výrobky sú mi blízke. Preto varenie a zároveň testovanie s dmBio produktmi ma veľmi potešilo.

    Kuriér s balíkom od odosielateľa Modrý koník ma zastihol v práci. Balík som hneď otvorila a začalo ochutnávanie a testovanie týchto dmBio produktov #test_dm9:

    1. dmBio nemecký kvetový med. Med ma scukornatenú, mliečno karamelovú farbu. Po otvorení som zistila, že je plne tekutý. Vonia pekne. Chuťovo je sladučký, super. Je však iný ako klasický domáci med priamo od včelára. Neviem povedať či lepší, alebo horší. 
    2. dmBio kuskus. Jemná maličká cestovina z tvrdej pšenice, ktorá obsahuje vlákninu, železo a podporuje trávenie. Hlavne vďaka spomínaným účinkom a zdravotným problémom dieťaťa sme kuskus už poznali. Pripravujeme ho doma na sladko. Príprava je jednoduchá a rýchla. Stačí zaliať vodou, nechať postáť a pridať ovocie, jablkové pyré, tvaroch, resp. kto čo má rád. Moje dieťa ovocie veľmi neje, ale s orechmi zje mandarínku aj jablko 😀.  Takže aj v kuskusovej kaši (robili som dva dni po sebe) nesmeli vlašské orechy chýbať. 
    3. dmBio chia semiačka biele obsahuju veľké množstvo železa, draslíka, zinku, horčíka a iné minerály. Do ovsenej kaše, jogurtu, resp. acidka s vločkami si ich denne pridávam, ale doposiaľ som používala len tmavé. Zisťovala som, aký je medzi nimi rozdiel. Obe sú bez chute a vône. Moje bádanie dospelo k záveru, že dmBio semiačka sú naozaj kvalitné, čo prezrádza ich svetlá farba.  
    4. dmBio špaldové špagety. Špagety majú oproti originál talianskym trošku vyššiu energetickú hodnotu, ale rovnakú ako klasické špagety z bielej múky. Obsahujú však vlákninu. Chuťovo sme rozdiel nevnímali.
    5. dmBio paradajková omáčka Ricotta Pecorino sa testovala pripravená spolu so špagetami. Omáčka obsahuje 76% paradajok, syr, cibuľu. olej, atď., ale prekvapilo ma, že aj kukuričný škrob. Omáčka vyzerá dobre a je chuťovo vynikajúca. Až sa nám minú domáce paradajkové produkty, určite po nej siahneme. Odporúčam ju nielen k cestovinám, ale aj na klasické pečené hrianky s cesnakom, či domácu pizzu.
    6. dmBio sušený cícer. V našej domácnosti doposiaľ nepoužívaná strukovina. Premiéru  tejto strukoviny u nás mala krémová cícerová polievka. Moje dieťa ju nazvalo – oriešková polievka. Napriek tomu, že strukoviny dieťa veľmi neobľubuje, cícer mu chutil. Taktiež chutil aj starším testovačom – starkým. Vyskúšali sme tiež cícerovú natierku - hummus. Aj ta mala úspech. Ďakujem modrému koníku a dm-ke za novú surovinu, ktorá odteraz v našej domácnosti už nebude chýbať. Najbližšie sa chystám vyskúšať cícerové muffinky a cícerové placky.  
    7. dmBio ryžový krém na varenie, resp. vegánska alternatíva smotany. Zloženie krému je: voda, ryža, slnečnicový olej, zahusťovadla, morská soľ. Obsahuje 8,3 g tuku. Vonia za ryžou. Samotný krém nie je chutný. V polievke sa chuť stratí. Považujem to za vhodnú alternatívu pre tých čo majú alergiu na mlieko. Výhodou je aj nízka energetická hodnota.
    8. dmBio chili sin carne. Tento vegánsky produkt bol v našej domácnosti neznámy. Červená fazuľa v paradajkovej omáčke so zeleninou a chilli vyzerá dobre. Chuť je vyvážená, jemné pikantná. Vynikajúce jedlo na rýchly obed, či večeru s cestovinou, pečivom, alebo aj samostatne.  

    #test_dm9 aj keď Chilli sin carne znamená bez mäsa pre nás mäsožravých sme pridali kuracie mäsko a k nemu zemiaky z rúry.

    #test_dm9 a výsledok. Polievka je jemnejšia a lahodnejšia.

    #test_dm9 cícerovo-mrkvová polievka a na zjemnenie dmBio Reis Creme Cousine

    #test_dm9 a humus hotový

    #test_dm9 polovica cíceru už po namočení a druhá namočená.

    #test_dm9 baby 🍯 med dmBio namiesto cukru do pudingu je úplná lahôdka. Dodáva pudingu kvetovú chuť

    #test_dm9 sladké raňajky s dmBio kuskus med 🍯 mrkva a jablko 🍎. Malinkému v brušku to chutí a veselo si z toho kopká.

    (2 fotky)

    #test_dm9 DmBio Ricotta Pecorino. Krásna vôňa taká typicky pizzová, hustá konzistencia a preto by bol hriech neurobiť pizzu práve s týmto natretú. U nás zdravšia verzia - brokolicová. Pre chlapov s klobásou a pre ženy šunka a olivy.

    (3 fotky)

    #test_dm9 a testujem DmBio Ricotta Pecorino. Hádajte čo z toho bude - poradím že toto je základ. Prvá správna odpoveď je za 3 srdiečka 🙂

    #test_dm9 a hneď aj testujeme 🍯 medík. Malinkému v brušku treba vitamíny v podobe mrkvičky a orechov a k tomu lyžica medu.
    Ako za detských čias.

    (2 fotky)

    #test_dm9 balíček je doma 🙂

    konik_testuje
    10. feb 2017    Čítané 8845x

    Vaše skúsenosti s dmBio - Varíme bio s dm

    Aktualizácia: Veľmi chutné recenzie a recepty z tohto testovania si môžete prečítať tu

    ----

    Každé ráno sa zobudíme a vyberáme sebe aj deťom, čo si majú obliecť, balíme im desiate do škôlky či školy. Vo väčšine prípadov rozhodujeme o tom, čo uvaríme, v akom množstve a pre koho. Jednoducho sa snažíme poskladať z týchto každodenných rozhodnutí krásne a pokojné dni, na ktoré budú naše deti s láskou spomínať.

    Rovnako by sme sa mali preto rozhodovať aj pri kvalite toho, čo im ponúkame. Ukázať im cestu na ten správny chodník. Ponúknuť im to, čo si zaslúžia - kvalitný základ pre ich zdravie, rast a vývoj. 

    Varme preto bio, s dmBio

    Uvarte si chutné cestoviny, kaše plné chia semienok, alebo bielkovinovú bombu v podobe cíceru. Podeľte sa so svojou skúsenosťou a receptmi, ktoré určite stoja za vyskúšanie. Otestujte suroviny, s ktorými vyčarujete chutné dobroty. 

    Čo testujeme:

    dmBio kuskus

    Univerzálna africká kuchyňa vhodná na slaný aj sladký spôsob. Stačí len nakrájať chrumkavú zeleninu s mäsom alebo poliať medom a posypať orechami. Ktorý variant vám bude chutiť viac?

    dmBio paradajková omáčka Ricotta Pecorino

    Na slnku dozreté paradajky a jemné talianske syry Ricotta a Pecorino sú zárukou intenzívneho aromaticko-korenistého chuťového zážitku. Chutí lahodne s cestovinami alebo gnocchi, je dobrým základom omáčky na pizzu alebo paradajkovej polievky.

    dmBio špaldové špagety

    Špalda, tvrdá pšenica, alebo inak povedané, jej predchodca, dodáva cestovinám jemnú orieškovú chuť. Akú omáčku si k nim obľúbite najviac? 

    dmBio nemecký kvetový med

    Chutný chuťový zážitok, ktorý vám osladí deň. Či už ako maškrta alebo sladidlo do koláčov. 

    dmBio ryžový krém na varenie

    Nemliečny rastlinný krém z ryžového základu. Táto vegánska alternatíva smotany sa perfektne hodí na prípravu minútok aj sladkých jedál.

    dmBio sušený cícer

    Uvarený, spracovaný na múku, prílohy, nátierky, polievky… Množstvo variácií tejto skvelej strukoviny, ktorá vo vegánskej a vegetariánskej kuchyni nesmie chýbať.

    dmBio chia semiačka biele

    Majú vysoký obsah vlákniny a nasýtených mastných kyselín. Biele chia semiačka majú ušľachtilý vzhľad a dávajú jedlám a nápojom, ako sú dezerty, jogurty a müsli, pečivo, ovocné a zeleninové šťavy, niečo extra.

    dmBio chili sin carne

    červená fazuľa v paradajkovom pretlaku s čili, zeleninou a kúskami na báze pšenice. Lahodná fazuľa v kombinácii s paradajkami, paprikou, kukuricou  a s pridaním čili, cibule a koriandra vytvára z tohto pokrmu voňavý chuťový zážitok. Vynikajúco chutí  s chlebom, ryžou alebo aj samotné.

    Koho hľadáme

    Hľadáme 10 žien milujúce BIO kvalitu jedla, ktoré s láskou pripravujú. Hľadáme gazdinky, ktorým záleží na tom, čo pripravia svojej rodine a rady sa podelia o zaujímavé recepty plené zdravých surovín. Po skončení testovania budeme od vás čakať recenziu na jednotlivé potraviny. Aká je ich chuť? Konzistencia? Ako sa dajú navzájom kombinovať? Chutili deťom a manželovi? 

    Ako sa zapojiť

    Zapojíte sa komentárom, ktorý napíšete pod tento článok. Pokojne sa rozpíšte, napíšte nám o sebe, svojej rodine, o jedle, ktoré máte radi. Alebo sa pochváľte fotografiou, ilustráciou, čím len chcete. Zapojte sa tak, aby ste aj vy varili bio s dmBio. 

    Čas na napísanie komentára máte do nedele 12. 2. 2017

    Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si článok o projekte "Vaše skúsenosti so značkou". Ak nám chcete povedať, čo by ste rady testovali, pozývame vás do oficiálnej skupiny o testovaní na koníku.

    Držíme vám palce! 🙂 

    Krásny deň vám praje konik_testuje!

    Žienky, prezraďte nám, siahate skôr po bio výrobkoch alebo nie? Čítate si zloženie potravín, ktoré vkladáte do košíkov? A ako sú na tom vaši manželia a decká?

    Každú odpoveď odmeníme 3 srdiečkami. 🙂 



    #test_dm9

    konik_testuje
    Správa bola zmenená    30. jan 2017    

    Nevieme sa rozhodnúť, čo si dnes uvariť na večeru. Jasno máme len v tom, že chceme niečo chutné, zdravé a v BIO kvalite. A predovšetkým, aby sme za dobrými surovinami nemuseli cestovať cez polovicu mesta.

    Poraďte nám niečo z dm a každú odpoveď odmeníme 3 srdiečkami 🙂 A tým z vás, ktoré uhádnu, aká bude téma ďalšej dm kampane, pošleme ďalšie 3 😉

    #test_dm9