Opat doma😊

avatar
ellalove založila diskusiu
Dnes o 03:26    

Americká chladnicka

Dobrý deň mám americkú chladničku Gorenje NRS9182VXB1 InverterCompressor nerez. Od včera poobede z ničoho nič prestala robiť ľad, skúšala som ju aj na chvíľu vypnúť zo siete ale nič. Vodu si natiahne

Po skončení nakrúcania Pána prsteňov Hobbiton osirel. Režiséri, herci i osvetľovači toto miesto opustili. Na zelených pahorkoch zostali iba hobitie nory — otvory vyhĺbené do svahov, obložené drevom, preglejkou a plastom.

Istý čas pôsobila celá scéna takmer opustene. Po kopcoch sa túlali ovce: spásali trávu na strechách niekdajších hobitích príbytkov, vchádzali dnu cez otvorené dvere a obhrýzali dráčové živé ploty, kedysi vysadené kvôli nakrúcaniu. Časť kulís sa pod dažďom a vetrom postupne rozpadávala.

Fanúšikovia si však cestu na toto miesto aj tak našli. Prichádzali, aby uzreli opustený Kraj, prechádzali sa pomedzi napoly zrútené nory a fotografovali sa pri naklonených dverách. Občas si niekto odniesol kúsok kulisy ako spomienku.

V roku 2009 sa Hobbiton začal obnovovať pre nakrúcanie Hobita. Tentoraz boli nory vybudované z kameňa a betónu, aby kulisy dokázali pretrvať celé desaťročia. Dnes sa tu nachádza jedna z najznámejších turistických atrakcií Nového Zélandu: návštevníkov sprevádzajú uličkami Kraja, ponúkajú im hobitie pivo a ukazujú slávny umelý strom, vytvorený osobitne pre film.

A predsa bolo v tých niekoľkých rokoch pustnutia čosi mimoriadne blízke skutočnému Stredozemiu. Zarastené pahorky, prázdne dvere a kulisy pomaly miznúce v čase vyzerali, akoby hobiti naozaj odišli — a už sa nikdy nemali vrátiť.

avatar
lu2003 založila diskusiu
Včera o 23:13    

Strach z pravej prehliadky

Dobrý deň,dnes mám absolvovať gynekologickú prehliadku a mám z toho strach neviem čo ma čaká. Bolí to? Je to nepríjemné? Budem rada za vaše skúsenosti p.s. ešte som panna preto ma to tak desí nie rozh

#dm_letnapohoda Balenie na dovolenku - ochranný faktor nad 50 - v spreji, ultra sensitive 😎

avatar
eliskaondrusova založila diskusiu
Včera o 22:16    

Ktore mesto pre život?

Dobrý večer, už dlhšie premýšlam ktore mesto si vybrať a nazor od ľudí ktory tam žijú. Poprípade ktore by ste odporucili v tejto blizkosti Senec Pezinok Bratislava Senec mám rada bola som 10 mesia

K letu patrí ovocie : kokos a broskyňa rozmaznajú pokožku, jahody rozvoňajú pery, čerešničky roztancujú chuťové poháriky i ozdobia ušká. Takto vonia leto – ako dm drogerie markt. K letu proste patrí ovocie – na tanier i na telo. #dm_letnapohoda.

Môj moment letnej pohody. Vlastne náš. Lebo aj dcéry rovnako ako ja, milujú produkty dm drogerie markt. Skúšanie, nakupovanie, hodnotenie. A potom nekonečné dokupovanie osvedčených produktov. I vzájomné požičiavanie 🙂
Keby u nás niekto nazrel do skrinky v kúpeľni, asi by len vyvalil oči. Ani jedna návšteva mesta sa nezaobíde bez návštevy DM-ky. A v kabelke dlhočiznýýýýýýýýý zoznam...❤😀 #dm_letnapohoda.

(2 fotky)
avatar
jankamiskomy3 založila diskusiu
Včera o 21:02    

Zelená voda

Ahojte,boli ste tento rok už na zelenej vode,?,cena vstupného?parkovné ostalo zadarmo? ďakujem

#dm_letnapohoda
Letná pohoda je pre mňa ležať na deke, mať pred sebou knihu a moje obľúbené cukríky a popri tom starať sa o seba s obľúbenými produktami 🙂

Prosím o radu.Ideme v lete s dcérou 13 ročnou z Budapešti do Španielska letecky. Dcéra má iné priezvisko ako ja. Má vlastný pas. Kto máte skúsenosť,potrebujem suhlas otca.? Ďakujem

avatar
taamalia založila diskusiu
Včera o 20:43    

Prosím o radu.

Prosím o radu.Ideme v lete s dcérou 13 ročnou z Budapešti do Španielska letecky. Dcéra má iné priezvisko ako ja. Má vlastný pas. Kto máte skúsenosť,potrebujem suhlas otca.? Ďakujem

#dm_letnapohoda
Už sa teším na raňajky. Prajem všetkým pohodový štart do nového týždňa.

Ahojte.
Nepoznate nejake profily alebo skupiny (tu, instagram, facebook) o šetrení, planovaní jedalničkov, domacich rozpočtoch?

avatar
rea262 založila diskusiu
Včera o 20:23    

Ahojte.

Ahojte. Nepoznate nejake profily alebo skupiny (tu, instagram, facebook) o šetrení, planovaní jedalničkov, domacich rozpočtoch?

Vymieňa si niekto nálepky do albumu od Panini MS vo futbale 2026? Ďakujem🙂

avatar
ladaniva založila diskusiu
Včera o 19:14    

Aká je aktuálna situácia s medveďmi v Demänovskej doline?

Zdravím, syn ide na výlet do Demanovskej doliny, na Sinú, Ostredok, ako je to tam teraz s medvedmi, bývať bude v hoteli Fim, dakujem za odpovede

avatar
ita1211 založila diskusiu
Včera o 19:13    

Máte skúsenosti s nákupom z e-shopu VidaXL?

Ahojte, objednával už niekto z e-shopu VidaXL.sk ? Aké máte skúsenosti ? Potrebujem záhradný nábytok...Ďakujem za recenzie.

Málokedy sa mi podarí mat všetky moje deti na jednej fotke😅🤩

#dm_letnapohoda pozdravujem všetkých v krásny horúci podvečer aj jedený kvet dokáže vytvoriť krásnu chvíľu....

✨ Keď je v Olivkinej izbe ticho, viem, že práve tvorí.❤️

Dobry vecer/ahojte... prosim vas vedeli by ste mi poradit, kde by som toto zohnala-kupila ?? Dakujem moc za radu

avatar
pr85 založila diskusiu
Včera o 18:32    

Je bezpečné kupovať vajíčkový šalát v horúčave?

Kúpili by ste si v tomto teple vajíčkovy šalát v obchode? Žena hovorí, že z toho môžem dostať tak salmonelu, ale mne chuti a nebojím sa. Myslíte, že tieto lahodkarske potraviny skladujú dobre, kým sa

Ahojte, mate niekto skúsenosť s týmito konkrétnymi poduskami a paplónom?
Naozaj mate pocit, že vam je menej teplo, nie je ten paplon moc tenký?

avatar
diamand2326
Správa bola zmenená    Včera o 18:28    

Ahojte, kto ste boli v Gdansku, z letiska ste ako išli do mesta? Viem, že chodí bus 210 na stanicu, aj Bolt sa dá, len som zvedavá na skúsenosti. Ďakujem 🙂

Strana