Nemate nahodou niekto tuto teplovzdusnu fritezu? Zaujimali by ma plusy aj minusy tejto konkrétnej ale ak mate inu, potesia ma recenzie, ci uz dobre aleno zle... Ďakujem
https://www.kaufland.sk/product/524450081/?kwd=...

HROZNÁ BOLESŤ CHRBTA U 5r dieťaťa
Ahojte mamičky, chcela by som sa poradiť, či ste niečo podobné nezažili. Som z toho úplne v šoku a nechápem, čo sa deje. Môj 5-ročný syn mal dnes z ničoho nič hrozné bolesti chrbta – vyzerá to ako nej

Chladnička - oprava
Baby, opravár chladničky LG, súrne. Stále dokola pípa🫣 0 sticker Odošli
aj vy ste "na anjelov"?
Kdesi na polceste medzi hviezdnym prachom a našou zemou sa rozprestiera ríša, kam ľudské oko nedovidí, no srdce ju odjakživa tuší. Práve odtiaľ, z tichého jasu večnosti, k nám po neviditeľných chodníčkoch prichádzajú bytosti stvorené zo svetla, vzduchu a dávnych legiend. Sú to anjeli – milovaní a uctievaní poslovia bohov, ktorí nad nami držia ochranné krídla od chvíle, kedy svet uzrel prvý svit slnka. Stačí len stíšiť hlas a započúvať sa do šelestu vetra, v ktorom dodnes splývajú ich prastaré príbehy z celého sveta.
Kocky čo je dobre na afty ale overené okrem fialovej vody diky

Prednášky na UK a TRUNI: Ako sú organizované pre externistov?
Dobrý deň , neviete ako sú prednášky na VŠ predškolská elementárna pedagogika v Bratislave na UK a ako v Trnave na TRUNI? Či len cez víkendy su pre externistov ? Ďakujem

Čo pomáha na podporu kojenia u bábätiek?
Ženy čo vám pomohlo na podporu kojenia? Malý má 10 dní a na prsnikoch by bol stále a už mam niekedy pocit že som úplne vycucana 😔

Jóga pre tehotné v Košiciach: Kde nájsť skupinové hodiny?
ahojte, vedeli by ste mi prosím poradiť, kde v KE nájdem skupinové hodiny jógy pre tehotné? nechcem žiadne niekoľko týždňové kurzy , nakoľko to časovo nebudem stíhať skrz prácu..
Vždy, keď v horách severnej Sardínie umieral starý muž a trpel veľkými bolesťami, rodina zavolala Accabad òra (Ten, ktorý končí) známa aj ako „Pani dobrej smrti“. Zvyčajne to bola chudobná vdova, ktorá svoju rolu pravdepodobne zdedila po vlastnej matke alebo starkej .Vždy to bolo o žene, pretože podľa miestnych ľudí dáva život a oni si ho teda môžu vziať. Keďže nie je vhodné platiť za smrť, tak jej jedinou odmenou bol veľký okrúhly chlieb. CHorý muži boli uškrtený alebo ich udrela v spánku dreveným kladivom- nebola to vražda. Bola to služba milosrdenstva - la dolce morte (sladká smrť).
Accabad òra chodievala v noci, niekedy až do skorého rána, keď sa v meste konal sekulárny festival. Nechcela aby ju niekto videl a nechcela, aby sa niekto radoval keď umierajúci odíde. Prišla sama na nepoznanie- tvár mala pokrytú čiernou šatkou a dokonca aj šaty boli čierne. Niekedy si nasadila čiernu masku. Prišla bosá alebo v topánkach s korkovou podrážkou aby nikto nepočul jej kroky. V ruke nosila čiernu vlnenú tašku a vo vnútri ruženec zo suchého čierneho hlohu. Hlavnou časťou jej vybavenia však bolo kladivo (mazzola). Tmavé, vyhladené, vyrobené z olivového dreva, napustené olejom. Ťažké, hladké, s predĺženou palicou. Na konci mierne skrivené, aby sa vám nešmyklo v rukách. Accabadora vošla do domu s nikým sa nerozprávala, pokľakla si pri nohách osobe, ktorej musela pomôcť. Zavesila ruženec a niekoľko úderov do spánku a krku, ukončila život trpiacich. Niekedy však osobu uškrtila alebo udusila vankúšom. Je preč. Nikto sa nič nepýtal, nikto o tom nehovoril, katolícka cirkev a úrady mlčali.
Tradícia sa na Sardínii udržala až donedávna. Posledný overený prípad sa datuje do roku 1927, no podľa pamiatok sa to stalo až koncom 50. rokov. Ostrov bol veľmi chudobný a mnoho rodín si nemohlo dovoliť nákladnú liečbu ťažko chorých v mestskej nemocnici. Okrem toho to bola veľmi stará tradícia aj keď v trochu inej podobe. Už starovekí autori opisujú miestny zvyk zabíjať tých, ktorí boli bezmocní, chorí alebo dosiahli vek 75 rokov. Človeka, ktorý zomrel, odviezli na okraj vysokého útesu a hodili do mora. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto tradícii navštívte malé horské mestečko Luras na Sardínii a vyhľadajte miestne etnografické múzeum.
Ahojte, prosím nemali ste opuchnute a zároveň bolestivé za uchom, v tej ryhe, kde sa vzadu ucho spája s hlavou? Mám tam pozdĺž taký pásik asi 2cm opuchnute a bolestivé. Foto len mnou v komentári, musí mi to manžel lepšie odfotiť, len aby ste videli kde asi. Ak ste take mali, ako ste to riešili, čo na to?

Odporučte slúchadlá proti hluku vhodné pre autistov
Dobrý večer prajem, mám 26 rokov a diagnostikovanú PAS (Aspergerov syndróm). Na dnešnom sedení mi psychologička odporučila, aby som si zadovážil slúchadlá proti hluku. Na internete som našiel, že viac
Ahojte. Telekom ponúka cestovné poistenie v rámci Magenta 1. Nemáte prosím skúsenosti? Spolupracujú s metlife. Riešime akurát pred dovolenkou. Ďakujem za odpovede

Je normálne, že menštruácia po pôrode mešká?
Ahojte, som 5 mesiacov po pôrode, doteraz všetko okej, 3 mesiace po pôrode pravidelná menštruácia a zrazu mi meškajú 5 dní, je to normálne alebo ísť rovno kúpiť test?😀😀kojila som len 4 týždne, malý je
Poradte kvalitny batoh do lietadla.vdaka

Ako najlepšie vybaviť gastro prevádzku?
Ahojte, plánujem otvoriť menšiu rodinnú gastro prevádzku a momentálne riešim zariadenie kuchyne. Nemám veľa času riešiť všetky dodávky a montáž svojpomocne, preto hľadám niekoho, kto má skúsenosť s f
















