avatar
dominisha založila diskusiu
22. máj 2026    

Máte skúsenosti s liekom Norprolac pri PCOS?

Tak ahojte dievčatá. Chcem sa vas spýtať že či ma niektorá lieky norprolac na zníženie prolaktinu. Mám aj PCOS. Mali ste s tým liekom skúsenosti? Bolo vám moc zle? Ako rýchlo sa vám upravil menzes a v

avatar
janka54321 založila diskusiu
22. máj 2026    

Ako efektívne zmierniť celulitídu a zoštíhliť postavu?

Ahojte ..mate niektora skúsenosti s precedurami na odstránenie, zmiernenie celulitidy, poprípade aj také niečo, čo zároveň sľubuje zoštíhlenie jednotlivých partií?

avatar
alena41
Správa bola zmenená    22. máj 2026    

Chcem tu zdieľať príbeh mojej milovanej netere Barborky, ktorá zomrela v nemocnici ako 33-ročná, uprostred tehotenstva so svojim prvým bábätkom. V súčasnosti je celá vec v štádiu vyšetrovania. Ak má niekto podobný príbeh, ozvite sa. Súčasne vám chcem povedať, aby ste postupovali opatrne, ak sa jedná o operáciu počas tehotenstva, a ako v našom prípade - o martinskú nemocnicu, i keď sa to samozrejme môže stať všade.
"Dňa 15.4.2025 došlo na gynekologicko-pôrodníckom oddelení univerzitnej nemocnici v Martine k úmrtiu mojej drahej manželky Barborky v lone so synčekom v 6 mesiaci tehotenstva.
Podla zdravotnej dokumentácie a predoperačných vyšetrení bola absolútne zdravá, silná žena - budúca matka,, no z operačnej sály , kde je k dispozícii lekárom všetká moderná technika sveta, po zákroku , ktorý trval len 11 minut už živá nevyšla.
Po prvotnom šoku a prvých kusých informáciách sme očakávali, že nám jednoducho povedia čo sa stalo, že nám povedia pravdu.Vôbec sme nevedeli ako sa postupuje v takýchto prípadoch a o podaní trestného oznámenia alebo rôznych podnetov sme v tom momente absolútne neuvažovali
Boli nám však poskytované protichodné informácie o príčine smrti a iných súvisiacich detailoch ako napríklad v prvotnej lekárskej správe po pitve ( ktorej sa zúčastnil aj daný operatér čo nám prišlo absurdné), tak časovými prieťahmi ako až samotným záverom pitevného protokolu. Na základe týchto nesúladov sme sa ako rodina rozhodli podať trestné oznámenie a vec je štádiu vyšetrovania orgánov činných v trestnom konaní. Dúfame, že sa všetko riadne došetrí a ak vďaka tomuto už nebude ďalej dochádzať k podobným tragediám a aj keď zachránime co i len 1 život tak to bude stát za to. V rámci vyšetrovania dochádza pochopiteľne k viacerým úkonom či už na úrovni anesteziologického výkonu ako aj záchranného tímu, kde je prešetrovaná cela rada nesúladov, ktoré sú dané príslušnými štandardmi.
Ako nám bolo indikované špecialistami z odboru gynekológie hneď prvý súdno-znalecký posudok preukázal zásadný nesúlad (museli sme si však počkať viac ako 7 mesiacov, aj keď to bolo špecialistom v danom obore zrejmé okamžite):
1, Patologická- anatomická diagnóza z pitevnej správy vypracovanej patologickým ustavom pod hlavičkou úradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivosťou:
Embolia per massarn arnnioticam (Embolia plodovou vodou),
2, Záver z posudku:
Embólia plodovou vodou nebola potvrdená tzn nedošlo k úmrtiu v dôsledku embólie plodovou vodou , za najpravdepodobnejšiu príčinu bola stanovena anafylaktická reakcia na cudzorodú látku počas operačného výkonu.
Znamena to že Znalecký posudok vyvrátil závery pitevnej správy . Podľa znaleckého posudku nezomrela na emboliu, ale v dôsledku anafylaktickej reakcie na zatial neindetifikovateľnú látku podanú počas operačného výkonu. Tento zásah do jej organizmu vyvolal reakciu, ktorá viedla k celkovému zlyhaniu s následkom smrti.
Rigidny právnicky systém však umožňuje lekárom naďalej pokračovať v činnosti nakoľko spôsob dokazovania viny je založený na súdno-znaleckých posudkoch ktorých vypracovanie v súlade s trestno-právnymi postupmi bude trvať roky. Neexistuje žiaden právny delikt , ktorý by lekárov v prípadoch, kde prebieha vyšetrovanie zavinenia smrti nejako limitoval v ďalšej práci a opakovaní sa podobných tragédii.
Faktom ostáva, že moja manželka aj so synčekom už sú mŕtvi – je to nezvatne a zdrvujuce tak, že si to bežný človek, ako sme boli aj my predtým než sa to stalo, ani nevie predstaviť.
Tomas Dilský 8.5.2026"

Kam sa chystáte cez víkend, keď má byť tak krásne? ♥

avatar
anlinqa založila diskusiu
22. máj 2026    

Vráti mi Vinted peniaze za zrušenú objednávku?

zdravim, mali ste niektora skusenost zo zrusenou objednavkou z vinted? 15.5. som zrusila objednavku a predavajuci to potvrdil, do 5 dni mi mali vratit peniaze, platila som cez apple pay, no stale mi i

avatar
s1234 založila diskusiu
22. máj 2026    

Ako prebieha konizácia krčka maternice?

Ahojte chcem sa opýtať ten kto bol na tomto zákroku..ako to prebieha a či v deň zákroku môžem piť vodu.

avatar
sofia0106 založila diskusiu
22. máj 2026    

Ako správne používať žehličku Remington Curl & Straight?

Dobrý deň máte niekto tento produkt? Ja som si ho kúpila a neviem prísť na techniku už som skúšala x krát a aj videa som si pozerala . Viete mi poradiť ako nato prísť? 🙈🙈🙈

avatar
julish založila diskusiu
22. máj 2026    

Úmrtie dieťaťa na záškrt v Česku: Prečo očkovať?

V Česku zomrelo na záškrt trojročné dieťa, nebolo očkované. Ide o prvé úmrtie dieťaťa na toto ochorenie v krajine od roku 1969. V nemocnici sú hospizalizovaní aj súrodenci tohto nebohého dieťatka. Chc

Ahojte čím toto dať dole z hliníkového okna rámu...je to po maliarovi, tepla voda s jarou nejde ☹ nejaký prípravok??? Ďakujem

(2 fotky)

Pohodový piatok všetkým 🤗

avatar
jamina333 založila diskusiu
22. máj 2026    

Odporučte pediatrov v Košiciach - Nad Jazerom

Zdravim, Chcela by som poprosit o radu - ma niekto skusenosti s pediatrami v ramci Kosic - mestskej casti Nad Jazerom? Vedeli by ste mi niekoho odporucat, podla vasich skusenosti?

Ahojte mamičky, jedno predstavenie mi celkom udrelo do očí ktoré bude na Teen Theatre Feste v Trnave a to je Kukuk 🙂 Kde deti nie sú len divákmi, ale aktívnymi účastníkmi a ževraj sa tam tancuje a tak. Ak ma ešte niečo zaujme tak určite dám vediet 🙂 Pekný deň prajem mamičky!
Ak by ste si chceli o tom prečítať viac: https://teentheatrefest.sk/event/kukuk

Kde ste si kupovali pergoly a ste naozaj spokojné?🙂

Pekný deň,niečo účinné na suchý dráždivý kašeľ ,prosím ?ja už druhú noc nespím kvôli kašľu. 🫣

avatar
rony156 založila diskusiu
22. máj 2026    

Poraďte projektanta na závlahu?

Dobrý deň, neviete poradiť projektanta na závlahu okres LC, PT, RS, ZV, prípadne BB ? Ďakujem

😂

avatar
safina541 založila diskusiu
22. máj 2026    

Máte tiež problémy s doručením Apple Watch SE 3 od Planea?

ahojte, prosim vas objednaval si niekto tieto hodinky z planea, 26.04.2026, prisli uz vam? boli sice na objednavku, ale vzdy ked sa chcem informovat pisu, ze o 2 tyzdne pridu, potom zas o dalsie 2 tyz

avatar
namornicka založila diskusiu
22. máj 2026    

Kedy oficiálne končí bakalárske štúdium v Holandsku?

Baby, tie co ste studovali (alebo vase deti) bakalara v Holandsku, kedy vam oficialne konci studium? Myslim z pohladu grantov, poistenia, vlakov zdarma a pod. Je to datum zaverecnej skusky, alebo datu

avatar
smajcii pridala hodnotenie
22. máj 2026    
skúsenosť

Kryje dobre, ale lesk netlmí

Produkt deklaruje, že tlmí nežiaduci maz, ale s tým úplne nesúhlasím, moja pleť nie je veľmi mastná, ale mala som pocit, že sa po ňom stále lesknem. Odtieň mi tiež veľmi nesadol, potrebovala by som bledší. Oceňujem ale, že dobre kryje, ľahko sa s ním pracuje a nezanecháva na pleti ťažký pocit. Stačí ho použiť naozaj málo, aby splnil čo mal. Tiež je plusom SPF.

Ahojte, poraďte mi kúpanie v Poľsku aj s ubytovaním pre rodinu v lete? Kde je dobre? Ďakujem

avatar
smajcii pridala hodnotenie
22. máj 2026    
skúsenosť

Fajn kamarát na zakrytie nedokonalosti (nielen) očného okolia :)

Tento korektor je naozaj super produkt, síce farebne by som zniesla aj bledší odtieň, ale keď sa dobre zapracuje celkom sa hodí aj svetlejším typom. Na pohľad pôsobí hutne, ale zdanie klame, je super ľahký a zároveň skvelo krycí. Používala som ho prakticky na všetky miesta na tvári, kde to bolo potrebné a zároveň som ho nemusela dopĺňať mejkapom, takže za mňa fajn. Pod očami pôsobí rozjasňujúco a vďaka svojmu zloženiu sa nezachytáva do vrások. Čo sa týka výdrže tak 18 hodín som ho neskúšala, ale vydržal čo sa dalo, aj pot, takže nejaká vodeodolná zložka tam určite bude. V tomto prípade platí, za málo peňazí, veľa muziky :-)
avatar
lenkit založila diskusiu
22. máj 2026    

Prečo nezačnete s cvičením? Sú dôvody, ktoré vás brzdia?

Ahojte, ak ste tu niektoré, ktoré dlhšie uvažujete o tom, že by ste chceli začať behať, cvičiť vo fitku, plávať... čo Vás brzdí tu skúsiť? Sú to financie, málo času na seba, pocit hanby? Ako to máte V

avatar
smajcii pridala hodnotenie
22. máj 2026    
skúsenosť

Pekne pigmentovaný rozjasňovač

Rozjasňovač sa skvelo hodí na bežné nosenie. Má veľmi peknú farbu, nie príliš zlatistú, ale skôr by som povedala, že do ružova, čím sa hodí aj na neopálenú pleť. Obsahuje drobné trblietky, ktoré pôsobia na pleti prirodzene. Zanecháva aj chladivý pocit bezprostredne po nanesení, časom tento pocit síce zmizne, ale lesk ostane. Ak sa ho použije príliš mnoho, alebo ostane dlhšie nezapracovaný, nedá sa dobre rozotrieť po pleti. Oceňujem praktické balenie v tyčinke vďaka ktorému si ho je možné naniesť na požadované miesta.