Ako cvičiť a stimulovať metabolizmus v rôznom veku?

Hovorí sa, že vek je len číslo. Čo sa ale týka fungovania ľudského tela a metabolizmu, nie je to tak úplne pravda. S pribúdajúcimi rokmi sa rýchlosť aj fungovanie metabolizmu mení, menia sa potreby tela, ale aj potreby duše. Je nezmyselné myslieť si, že môže päťdesiatročná žena, hoci v skvelej kondícii, trénovať a jesť ako dvadsaťročná. V poslednej dobe sa bohužiaľ ale tiež často môžeme stretnúť s tým, že staršie ženy sú oveľa viac fit, výkonnejšie aj štíhlejšie, než dievčatá o desiatky rokov mladšie!

Ako teda trénovať, keď máte...?

  • 30+ - ste mladá a v produktívnom veku, ale už nie ste odrastené dieťa (ako v 20).

Už nemôžete beztrestne jesť čokoľvek, čo vás napadne, oslavovať až do rána, dni tráviť na pohovke a pritom čakať, že sa hmotnosť či kondícia budú udržiavať samy od seba. Prevezmite zodpovednosť za svoje zdravie i telo a jedzte tak, aby ste svoj organizmus vyživili, aby ste sa neprejedali, zbytočne nepriberali, ale zároveň si jedlo užili a vychutnali. V cvičení sa naopak nijako obmedzovať nemusíte! Denne behajte, posilňujte, chodievajte na jogu aj pilates, skúste si zabehnúť prekážkový závod, vyskúšajte nové športy a prijmite nové cvičebné výzvy. Vaše telo to s prehľadom zvládne! Trénujte pre radosť z pohybu, nielen pre štíhlu líniu.

  • 40+ - po štyridsiatke prichádza upokojenie.

To ale vôbec neznamená, že máte odložiť bežecké topánky alebo zahodiť permanentku do posilňovne - práve naopak! Vy už dobre viete, ako vaše telo funguje, čo potrebuje a kedy je mu najlepšie. Počúvajte svoje telo a robte to, čo je vám príjemné. Do ničoho sa príliš nenúťte, ale zároveň nezaspite na vavrínoch. Hľadajte všetky možné príležitosti k prirodzenému a bežnému pohybu, pretože pohyb znamená mladosť a život. Metabolizmus sa po štyridsiatke trochu spomalí, preto mu nedovoľte stratiť s vami krok a pravidelne ho popožeňte dávkou fyzickej aktivity. Fungovanie hormónov aj látkovej výmeny sa pomaly začína meniť, preto sa neľakajte, keď sa na váhe objaví pár kilogramov navyše. Je to úplne prirodzené, ale ak sa ich budete chcieť zbaviť, choďte na to s rozumom a pomaly - žiadne drastické diéty, len zdravý životný štýl a veľa pohybu!

ababy zo Žiliny poradte mi detskeho zubara pre 4 rocneho chlapca, takeho co ma zoberie aj skor ako o trištvrte roka lebo už ma asi porazí

Prosím vás není tu nejaká detská doktorka?potrebovala by som sa niečo spýtať ďakujem

Buďte šťastný ráno s tým čo máte a večer s tým čím si. (Sri Chinmoy) Majte pohodový deň priatelia

avatar
deniska2706
Správa bola zmenená    2. máj 2017    

Dobrý deň žienky je to hnusne ale musím sa posťažovať že tento deň je katastrofa..takto zle mi ešte nebolo.aby som si ráno nastriedacku umyvala zuby a vracala do umyvadla? A teraz v práci trpim lebo robím s jedlom 😥 snáď to prežijem dnes držte mi palce. Povedzte mi že aspoň vy máte pekný deň 😉 aj keď tu prší ako besné a ja mám ísť poobede objednať svadobnú tortu

Návod na šťastie? Čítanie na ráno 🙂
Prajem krásny deň!
https://psychoblog.sk/navod-na-stastie-5-malick...
#liga_za_dusevne_zdravie

Ahojte žienky, poraďte mi 😉, ostal mi dosť veľký kus zeleru (je fakt veľký), čo by som z neho také chutné mohla ešte pripraviť??? Ďakujem 😊 😊 😊

avatar
dominika_cAMBASÁDORKA
2. máj 2017    

Dobré ráno prajem 🙂 Dnes si vďaka prebúdzačke za 2 #srdiecka ❤ precvičíme naše bystré oči ;) Líšky Fix a Foxi sa zamotali do davu, podarí sa vám ich nájsť? 🙂
Pekný deň vám prajem 🙂
#magio_tv, #tuki_tv

Naše dievčatá❤

Ahojte mamičky idem si k Vám pre radu.Dcera bude mať v novembri 4roky a zachod není náš kamarát už skúšam všetko dajte rady.

Moja ❤ nepodarenaaa😃

Dobré ránko. Malá doplňovačka na dnes. Ranné vtáča......
Doplňte 🙂 #srdiecka #doplnovacka
A tieto raňajky nie sú moje, čakajú na muža. Ja sa uskromním s vločkami 😀 Ale Vy si doprajte 🙂

Dobré ráno dámy! Hoci sme mali tri dni voľna, nie každá domácnosť prešla dokonalou údržbou. Ak by ste sa rozhodli pre zaobstraranie si robotického vysávača POWERbot VR7000, stačí ho pri raňajkách pustiť a on urobí všetko za vás, napríklad mobilom. Pokiaľ ho, ale predsa len chcete navigovať, pomocou diaľkového ovládania je možné ho naviesť tam, kde chcete.

Čaukooo, máte radi slaný karamel? S hruškami a mäkunkým vanilkovým cestom je to úplna fajnotinka 😍 Ja som sa do tejto kombošky zamilovala a tak som aj tortušu takú upiekla doma 😉

Ach tie zúbky 😫😷😴

Konecne jar a mozeme testovat vsetky nase sukne a aj tuto uzasnu suknu od funny bunny

(10 fotiek)
avatar
sue
1. máj 2017    

Pane, zdravie a mier, všetkým ľuďom. Ďakujem.

Malicke zajtra do jasli a ja som nervoznejsia ako nervozna.. pri vsetkych detoch som to zavrhla, boli najprv u opatrovatelky do troch rokov, len ona pojde, lebo je to logisticky prakticke.. citim sa ako hrozna matka 🙈 Este aj nervozitu na malu prenasam, dnes sa xkrat docikala co sa jej nestalo ani nepamatam.. citi, ze sa idu diat zmeny... ach moje babo ;( Nemusi tam ist. Ja chcem do prace aspon trocha. Nejako to na mna dolieha 🤔😣 Ci mam spravne priority 🙈 Sorry za vylev, mna to hadam do rana prejde 😂

Baby ste tu niektora ktorej vam,neslo,dieta rovno od 3 rokov,do,skolky ale neskorsie ?

Baby poradte prosim nejaku dobru fotografku -fotografa na rodinnne foto. Dakujem.

Ahojte 🙂
chcem sa opytat vsetkych tych co maju v byte macku 🐱 .....rsp neriadenu diabolsku strelu 😈 .....prosim vas aky gauc ste vyberali ? ide mi o material aky vybrat aby to zostalo spon chvilu neposkodene....sme v podnajme a tu je ten "tkany" gauc a on z toho logicky tie nitky povytahaval........nieco mi aj v obchode so sedackami radili, ale chcem pocut vas nazor rsp skusenosti ..... ĎAKUJEM velmi pekne

"Nebojte sa zmeny. Možno stratíte niečo dobré, no možno získate niečo lepšie"

Nezabudnite na #recept_tyzdna, pridávajte Vaše dobroty aj s receptom do skupinky https://i.modrykonik.sk/pridaj_sa_k_nam_hera a každý pondelok odmením jeden recept darčekom 🙂 pravidlá nájdete v uvedenom článku
https://www.modrykonik.sk/blog/elmelpel/article/forum-pecenie-je-radost-olyrch/

Hladam na nete inspiraciu na uces a co na mna vykuklo 🙂 skoro som si cvrkla 😀