Akupunktúra v tehotenstve?
Ahojte dievcata, pred otehotnenim som chodila na akupunkturu, teraz ked som tehotna, mam trosku strach tam ist? Mate vy s tym nejake skusenosti?
Dakujem
Veľmi by som zvážila..každy nemedicinsky alternativny zasah do tela. Pretoze v tehotenstve sa zvazuju aj medicinske zasahy.
V prvom rade by si to mala prekonzultovať s lekárom. Akupunktúru by mal vykonávať len lekár s príslušným vzdelaním (akupunktúra je v SR uznaná ako medicínsky odbor a môže ju vykonávať jedine atestovaný lekár). Minimálne o tehotenstve ho musíš jednoznačne informovať.
@pseudomonas87 ja chodim aj pocas tehotenstva (prvy trimester)...akupunkturu mi robi lekar s dlhorocnymi skusenostami, tak snad vie co robi. Povedal mi, ze sa v tehotenstve dokonca alupunktura vykonava na podporu a udrzanie tehu. Chodieva tam aj jedna zena v 30tt...cize tak striktne ako ti pisu baby by som to vobec nebrala. Ja tam chodim kvpli krcnej chrbtici a silnym migrenam. Pre mna vzdy lepsie par ihliciek pocas tehotenstva ako kopu liekov proti bolesti. Su iste body, ktore nesmie napichnut, ale to by mal vediet, ked mu tehotenstco oznamis. Ked som mala spinenie, akupunkturu som na niekplko tyzdnov samozrejme uplne vynechala (nie na odporucanie lekara, ale svoje rozhodnutie). Ked sa to upkkojilo a gynekolog ma ubezpecil, ze je babo v poriadku, zacala som znova chodit. Mne doktor aj chiroprakticky naprava krcnu chrbticu, to je uz iny level...brrr, ale pomaha.

V prvom trimestri by som nesla urcite a ani na masaz