Problémy v tehotenstve

Problémy a ťažkosti počas tehotenstva stretnú nejednu ženu. Niektoré len znepríjemňujú tehotenstvo budúcej mamine. Niektoré sú ale život ohrozujúce ako pre matku, tak aj pre dieťa.

Ak ste na rizikovom tehotenstve3 je väčšia pravdepodobnosť rozvinutia sa niektorých komplikácií. Ak lekár označil vašu graviditu ako patologické tehotenstvo, už sa u vás rozvinula niektorá komplikácia a tehotenstvo nepriebeha v norme.


Video: "Odmietla som predčasné ukončenie tehotenstva."

Pôrodné desatoro s Lenkou, mamou troch detí, ktorej prvé dve tehotenstvá boli sprevádzané ťažkosťami.


YouTube Modrý koník

Nevynechajte zaujímavé video rozhovory s odborníkmi na YouTube kanáli Modrého koníka:

🎞️ Môj syn prežil celé tehotenstvo bez plodovej vody
🎞️ Morfologický ultrazvuk odhalí malé aj veľké vady dieťaťa
🎞️ Všetko o tehotenstve


Ťažkosti a komplikácie, ktoré sa môžu vyskytnúť v tehotenstve

Viac o problémoch v tehotenstve na modrykonik.sk

Hodnotenia a skúsenosti s problémami v tehotenstve

Máš skúsenosť s problémami v tehotenstve?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
epsonka45  30. dec 2013

Problémy počas tehu

Na mimčo som sa veľmi tešila. Nebývalo mi ani zle a neboli žiadne problémy. Až do 11. týždňa. Som začala krvácať, tak vystrašená a s malou dušičkou sme išli rýchlo na pohotovosť. Počas vyšetrenia sa zistilo, že bábätko si tam veselo pláva a krvácanie bolo slabulinké a že mohlo sa stať, že mi praskla nejaká cievka...

Tehu som si užívala zasa bezstarostne až do 18. týždňa, keď ma začala pobolievať celá pravá strana ako keby slepák. Tak hajde v noci smer pohotovosť a už ma tam aj nechali s podozrením na slepák, ale ten sa nepotvrdil. Kedže ma tam strašili operáciou a že je to 50:50, po 5 dňoch som šla domov.

Ale netrvalo dlho a bola som tam znova v 22. týždni a s podozrením na kontrakcie. Rozohnali mi ich infúziami. A po tomto návrate z nemocnice bol kľud. Malá rástla ako mala a prišiel 40. týždeň. Hrozné tvrdnutie brucha a tak zasa smer nemocnica. Nechali si ma tam a bola som tam 4 dni. Odchádzala som domov 25. októbra a bola som naspäť 27. októbra a ešte v ten deň sa mi narodila moja babula.
2 ľudia považujú za užitočné

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke