Alo sa nám nakoniec podarilo otehotnieť.

alex_zalez
11. sep 2019

Dlho som vahala, ci to napisat, alebo nie. Rozhodla som sa, ze sa s Vami podelim, ako sa po neuspesnych polusoch na teste objavili dve ciarky.
S manzelom sme sa zacali snazit mesiac pred svadbou. August 2018. Ocakavala som, ze to bude hned. Aj napriek tomu, ze som nevedela, kedy mam ovulaciu. A ako bonus nepravidelny cyklus. Mrcha tradicne meskala, pripisovala som to stresom zo svadby. Od svadby sme sa aktivne snazili - ani kvapka na zmar. Bez sledovania ovulacie ci plodnych dni. Mesiace isli a stale nic. Vzdy tesne pred ocakavanou menstruaciou som sledovala fora, priznaky tehotenstva. Zacala som sa az prilis pozorovat. Velmi dobre sol vedela, ze psychika je mocna. No ako to ovplyvnit?! Ako na to nemysliet, ked tuzite po babatku? Na internete som sa docitala o inofolicu. Zacala som brat tabletky. Po dvojdnovom meskani som koncom maja urobila test. Duch... ostala som uplne mimo. Talze inofolic funguje! Bol to moc vecer a pila som vela vody. Asi preto slaba ciarka. No omyl. Rano ciarka skoro neviditelna. Na dalsi den ziadna, prisla mrcha. Biochemicke! Bolo mi to velmi luto. Nechapala som, preco. Manzel ma upokojil... pojdeme na dovolenku, vypneme obaja, podari sa... a zase nic. Zijeme v zahranici, isli sme na mesiac na Slovensko. Nejak som si nevedela najst cas kupit si inofolic, ktory mi medzicasom dosiel. Cely jul som ho nebrala. Kupila som si ho v Auguste, den pred odchodom do prace. Sampzrejme, pilansoˇ ho asi 2x a zabudla som.. raz - druhy krat a tak som ho ani nebrala. Uz sol citila, ze som na myslienku o tehotenstve bola upnuta. Povedala som manzelovi, ze si tento mesiac dame pauzu, nech to nesilime. Cize jul august som v poddtste inofolic ani nebrala, a august sme sa snazili minimalne. Dokonca v Auguste som to dostala na 28DC, co mavam zvycajne 30-36 :-/ . Dva dni pred pcaksvanou ms - 28DC som si len tak.. z dlhej chvile urobila test, aj ked som ocakavala negstivny vysledok. Ved som si na negativne uz zvykla, neverila som tomu, aby mohol byt pozitivny. Na navode v danom teste pisalo, ze sa vysledol dostavi do 5 minut. Po 5 minutach som nan pozrela... negat. Nechala som ho na stoliku, isla si zapalit, a v duchu si povedala, akanskoda, ale ved co som cakala. Pozrela som si telku, a rozhodla sa, ze ho zahodil. Pozeram a tam slaba (silnejsia ako duch) ciarka. Sok! Nebol to ranny moc, vypil som vtedy pol litra radleru s chodila na wc lazdu chvilu. Takze asi chybny test, ked ukzal asi po hodine. Dalsi som doma nemala, tak sok si sla kupit, ze to skusim rano. Velmi som sa bala, ze to bude znova biochem. No aj na druhy den sa objavila ciarka slabunka, no po limite. Smer drogeria - digitalny aj obycajne. Obe moc poobede a pozitivne, silnejsie ciarky. Hops tak som asi v tom. O tri dni, ked mi meskala asi 2 dni, dalsi test s ciarky rovnako silne. Konecne. Stale sa bojim tesit, stale jento ceretve a krehke. Samozrejme uz si nechodim zapalit.
Neviem ci to niekto docita az sem, len som chcela povedat, ze lednto najmenej cakas, vtedy to pride. Ked sme sa najmenej snazili, podarilo sa. Rok som sa tym cakala.
P.s. Ak vsetlo bude ok, rada potom skoro dve cele balenia inofolicu na viac ako mesiac darujem, za nieco symbolicke tomu, kto to bude potrebovat. Prajem Vam vela stastia a pekny den

veronikaszabova
11. sep 2019

@alex_zalez gratulujem 👍😃 a prajem ti, aby si to dotiahla do uspesneho konca 💕❤
A hej, psychika je mocny pan. A to by si niektore snazilky mali uvedomit.

alex_zalez
autor
11. sep 2019

@veronikaszabova ja som si to uvedomovala, ale nevedela som to ovplyvnit. Nechcela som pripustit, ze aj mna sa ten neuspech tyka.

migifie
11. sep 2019

Napodobne,nic netreba siliť,ja som hneď na začiatku povedala manželovi,bez stresu a všetkého,že ked do roka nezostanem tehotná (nesilene,nekontrolovane),tak az potom to začneme riešiť...samozrejme,je prípad od prípadu,ale psychika je veľmi dôležitá...

slavuska1506
11. sep 2019

@alex_zalez ja som to mala podobne. Dva roky sme isli naostro a nic. Nebola som nadsena, ze budem patrit k tym, co si musia ratat plodne dni. Tak sme ratali asi pol roka a ked sa blizili statnice, povedala som si, kaslat teraz na to, mam mega stres, budeme pokracovat v lete. A hned po statniciach v januari bum 🙂 Nastastie som stihla este tyzdennu ocistu, lebo popri uceni to boli len kavy + cigy + nervy a stres. Cely cas som bola v obavach (a stale som a budem asi az do porodu) a denne sa modlim, nech vsetko dobre dopadne. Este mesiac a nejake drobne musime vydrzat. Drzim palce 🙏
PS: Uzivala som len Femibion 1, ale zrovna ked sa nam podarilo, som ho tiez nebrala (mozno aj pol roka).

anna_maria1
11. sep 2019

@alex_zalez jeej gratulujem❤👏

lula313
11. sep 2019

Gratulujem. My sme obe tehu mali na prvýkrát, ale vyslovene cielene, nasadená kyselina listová, odsledovana ovulacia, niekoľkokrát styk, ešte aj sviečku som robila😂😂😂😂 ja som zas za to, aby keď sa človek rozhodol mat dieťa, išiel do toho naplno(poistil si to zo všetkých strán), lebo nič nie je horsie na psychiku, ako keď má človek negatívny test a mal vysoke očakávania. Mám kolegyňu, ktorá je nestastna, že už rok nevie otehotnieť a potom z nej vypadlo, že majú sex 1-2x do mesiaca a plodne dni vôbec nesleduje, takze naozaj nízka pravdepodobnost, aby otehotnela

prabinka
11. sep 2019

@alex_zalez nie nadarmo sa hovorí, že keď človek je psychický aj fyzický ok, že vtedy sa to najskorej podarí. A preto by si ženy z teba mali brať príklad. Gratulujem 🙂

22patricia22
11. sep 2019

nám sa tiež podarilo, keď sme to najmenej čakali ale mám pocit, že vtedy sme si to milovanie najviac užili a možno aj preto sa to podarilo 🙂 potom som zistila, že som mala aj plodné dni a bolo to jasné. no predtým som si to vôbec nepočítala.

rumba01
11. sep 2019

takychto pripadov je coraz viac a myslim, ze niektore pouzivatelky tu na modrom koniku by si tvoj pribeh mali precitat, aby to tiez tak zacali brat!

mimuska125
11. sep 2019

@alex_zalez srdecne blahoželám

simusiatko83
12. sep 2019

My tak isto 🙂 minulý rok v októbri sme prišli o miminko v 9tt...doktor kázal počkať 3 cykly a môžme sa znova snažiť.... Od januára tohoto roku sme teda na to hupli.....samozrejme nič, testov nákupenych na mraky.... Čím viac som to sídlila a myslela na to tým sa viac všetko komplikovalo... Menzes mi začal chodiť každých 7 až 12 dní... Po duphastone ešte väčšia katastrofa, do toho mi narástla cysta na vaječníku, nie malá, v bolestiach na pohotovosti mi doktorka povedala, že s takouto cystu neotehotniem.... Super preplakala som celú noc.... Bol začiatok mája...ráno keď som sa ukludnila a o tom popremýšľala som si sadla k priatelovi a povedala som si, že sa doslova vysereme teraz na to, že začína sa pre mňa stresové obdobie, štátnice, musím sa učiť riadne a v septembri sa berieme... Necháme to po svadbe pôjdeme kdesi na svadobnú cestu.... Priateľ nám do toho kúpil bicykle začali sme sa chodiť aj voziť 😊 štátnice som úspešne urobila a nastúpila do prace 😊 môj ženský nás pre istotu poslal do helios iba na vyšetrenia a hlavne mňa kvôli cyste.... Asi dva dni pred vyšetrením som bola v práci na bicykli a kým som prišla domov mi nebolo z toho najlepšie... Mala som doma posledný, jediný test... Tak si hovorím, že však nemám čo stratiť, aj keď asi ani nebolo kedy aby sa zadarilo.... Mala som týždeň do MS a na teste také koľajnice, že som sa ostala dívať na ten test jak teľa na nové vráta.... Helios sme zrušili a čakali kým nás môj gynekológ objedná na potvrdenie alebo vyvrátenie, že podľa toho nás zas objedná.... Nakoniec cysty nikde a tehotenstvo potvrdil 🙂 a dnes sme už 17+1 🥰 nakoniec ten stres, učenie, skoro vôbec som nespala a skoro vôbec som neregistrovala, že sme popri tom mali nejaký sex so slovami načo nám je guma však mám cystu kým tam bude neotehotniem 😂 a k tomu o týždeň svadba takže svadobnú cestu sme si urobili iba ako predĺžený víkend na liptove na našom obľúbenom mieste...... Psychika je strašná sviňa, čo dokáže narobiť....... A vám Gratulujem a nech Vám všetko dopadne najlepšie ako sa dá 🥰😍🥰😍

scales
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre