Príliš malé bábo v 6. týždni

jackie231
13. apr 2018

Ahojte baby prosim o pomoc... viem ze som.sa mala opytat dr, ale bola som tak.zlaknuta a v soku ze ma to nenapadlo...
Bola som na prvom vysetreni na potvrdenie tehotenstva .. podla vypoctov by som mala byt v siestom tyzdni... lekar sa pri sone mracil, potom mi povedal ze je to prilis male, ze mam prist o tyzden a zistime ci vobec rastie... za ten tyzden sa pohnem na nervy!!! Revala som celou cestou domov... strasne sa bojim ze z toho nic nebude
Na druhej strane, je mi zle ráno, bolia ma prsia... mamchute na divne

monika_akinom
13. apr 2018

@jackie231 ahoj, podla mna si sla skoro k dr. V 6.tyzdni este nemuselo byt poriadne nic vidno, preto mozno povedal, ze je to velmi male, niektorym zenam vidno len dutinku. Nestresuj a vydrz tyzden, to uz bude mozno aj male ❤️ vidno. Tes sa, priznaky mas, tak by malo byt vsetko v poriadku.

eliska13
13. apr 2018

@jackie231 nič nenarobis iba musíš cakat.Skus sa nenervovat nerobí To to dobre.Vies....vsetci utekajú k doktorovi hneď a potom panika s veľkosťou, s bijucim srdcom normálne kvitujem to, že v zahraničí Tá chcú vidieť po 2 m

luba_buba
13. apr 2018

Ahoj, co tak zmenit doktora? :( Kazdy lekar sa moze mylit...Podla mna je este prilis skoro, posudzovat, ci je "to" male alebo velke. A dalsia vec, tym "podla vypoctov", tym si si ista? Vychadza to aj tebe tak, ze by to mal byt siesty tyzden? Totiz ten datum otehu sa nikdy neda presne urcit....Iba ze by si ty presne vedela, kedy sa to stalo, to by bolo idealne.

deti95060810
13. apr 2018

no vidíš , to je tak, keď ideš tak skoro k lekárovi...ešte si mohla kľudne počkať aspoň zo 2 - 3 týždne s návštevou...lekár by lepšie videl...bábo by bolo väčšie....
zbytočne sa nestresuj, zatiaľ nič zlé sa nedeje. Koľkokrát lekári aj natárajú hlúposti, že bábo je malé a narodí sa 4 kg "medvedík"....😀

86488648
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulica
13. apr 2018

Nestresuj sa a cakaj.. skus na to nemysliet. Co ma byt bude hlavne klud dokial ta neuvudi dr zasa

pininka
13. apr 2018

Tie prve tyzdne to moze byt este vselijake. Mohla si otehotniet aj neskor a preto sa to zda male. Navyse nie vsetky deti rastu rovnako. Mne v 12tt povedali ze je nejaka mala, ze mam ist na hematologiu a nakoniec mala 4kg a 53cm.

stankadu
13. apr 2018

ja viem čo prežívaš, ale musíš to vydržať a veriť, že všetko bude v poriadku. Skôr ten stres tebe aj bábu môže ublížiť. Ked som bola tehu s druhou dcérou, tak až do 3 mesiaca sa pomaly vyvíjala, doktor mi ani nechcel dať tehu knižku. Strašné nervy som mala, ale som sa jej prihovárala, že všetko bude OK. Dnes má môj "krumplík" 10 rokov.

kinderdepingui
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jackie231
autor
13. apr 2018

Dakujem baby upokohili ste ma kusok 🙂 dufam ze vam napisem buduci tyzden ze je vsetko ok 🙂

lussi87
13. apr 2018

ahoj, drzim palce a posielam povzbudenie.. ja som pri prvej dverke mala nieco podobne, tiez nebolo dlho vidno plod, bol len ten plodovy obal, potom som bola aj v nemocnici kvoli krvacaniu, z krvi bolo tehu potvrdene a aj stupali pekne hodnoty, ale na sono nebolo vidiet stale nic moc. potom sa to uz upravilo a bolo vsetko ok. napadlo ma, ze ci dr. nemyslel pod tym “je to male”, ze este ti to nemoze uplne potvrdit, lebo je este skoro, nie male ako velkostne, ale male vseobecne ako mlade, malotyzdnove? 😘

ivec16
13. apr 2018

je to priliz male lebo si prisla priliz skoro, ja by som asi zakazala vobec robit sono tak skoro tehotnym zenamv zbytocne stresujuce. a z krvi sa da aj lepsie urcit ci sa to vyvija a ci nie... ale celkovo ak si predtym nemala potraty tak zbytocne chodit tak skoro k dr

siska53
13. apr 2018

@jackie231 ja som bola v 7.tt ( spatne to bol vlastne 8tt),tiez mi vravel,ze je male,ale srdiecko bilo. Nzkoniec mi urpavoval tp o tyzden skor,co aj podla mojich vypoctov tak aj bolo realne..
Neboj,sla si k dr.skoro a tie merania su velmi nepresne. Hlavne klud. Su veci,ktore aj tak neovolyvnis.. Drzim paste.

bosoriak
14. apr 2018

@jackie231 normalne sa chodi k lekarovi na potvrdenie tehotenstva tak v 10. tyzdni. Zatial to skus brat tak, akoby si ani nebola u lekara a tes sa. Mas pred sebou pravdepodobne 8 mesiacov, tak sa snaz nestresovat hned od zaciatku. 🙂
Drzim palce.

lolalita
14. apr 2018

Pokojne si mohla mat posunutu ovulku. Ja som s prvym otehotnela 5 dni pre menstruaciou. Vedela som presne kedy. Vzdy som to lekarke pripominala, lebo krpec bol podla terminu menstruacie o vyse 2 tyzdne mensi ale podla ovulky bol presne. Este v 7 tt podla menstruacie nebola akcia srdca. Doktorka sa tiez stale mracila na monitor. Vsetko dobre dopadlo.

maxinela
14. apr 2018

Ja som v 6 tt mala iba zltkovy vak. Az na kontrole v 8 tt bolo vidno krpca a uz aj bilo srdiecko. Vobec sa nestresuj. Ten lekar je asi blby, ked nevie, ze este stale moze byt zarodok tak malicky. Mne to pride tak ze sa na tom asi zabavaju ked mozu strasit ludi. Blbec

cecilia68
14. apr 2018

@jackie231 Mala si ísť k lekárovi rovno po sexe 🙂

trisp
14. apr 2018

Môj lekár káže prísť prvýkrát v 10. týždni. Skôr veľakrát nič nevidno. Je to úplne normálne.

alobalka
14. apr 2018

@jackie231 ešte je skoro, mohla si mať posunutu ovulku a tým sa všetko vysvetľuje: ) nado mnou tiež lamali palicu, že nič z toho nebude (dlho nič nevedeli nájsť, krvacala som) a už mám brucho ako balón: )
Hlavu hore a ver! 🙂

jackie231
autor
14. apr 2018

@cecilia68 jaj aka vtipna

jackie231
autor
14. apr 2018

Dakujem vam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre