Kedy som počala?

monalisa1980
2. apr 2018

Pocatie kedy
Ahojte! Dostala som Pregyl injekciu 2.10. S partnerom sme boli spolu 1,2,3. 10. Potom aj 11.10, ale partner nemal ejakuláciu. 16.10 mala som pozitívny tehotenský test, potom 17.10 hcg bol 206, 19.10 hcg bol 608. 6.11 CRL bol 8,82mm. Chcem sa spýtať, či je to možné, že počatie bolo 11.10? Dakujem za odpovede.

monalisa1980
autor
2. apr 2018

Nikto? :(

februar2017
2. apr 2018

@monalisa1980 5 dni po pocati by test nebol pozitívny.skor to vidím na 2 alebo 3

sarracenia
2. apr 2018

preco ta to tak trapi? nemyslim si, ze ai otehotnela 11., tehotensky test by ti to tak skoro neukazal.. a aj CRL plodu zodpoveda skor otehotneniu na zaciatku oktobra

alobalka
2. apr 2018

@monalisa1980 ak 11.nemal ejakulaciu + test bol pozitivny 17. s peknou hodnotou hcg, skôr by som to videla na pocatie 1,2,3...

uhnakova
2. apr 2018

11.10. si urcite neotehotnela, to by si 16.10. mala uplne biely tehotensky test, kedze aj tie najcitlivejsie ukazu prvykrat slabunkeho ducha asi 10 dni po pocati. Najskor si otehotnela na zaciatku oktobra.

catherinah
2. apr 2018

Pregnyl si mala asi na zaklade ultrazvuku. Predpokladam, ze si ho nepichala len tak, podla appky 🙂

monalisa1980
autor
2. apr 2018

@catherinah ano, ale moze sa stat ovulacia 2x za mesiac, alebo nie hned po injekcii?

catherinah
2. apr 2018

@monalisa1980 2x za mesiac nemoze, posunuta byt moze, ale ked si pichla pregnyl, je velmi malo pravdepodobne, ze by nastala neskor. A hlavne ako pisali vyssie, test by nebol 16.10. pozitivny, ak by si otehotnela 11.10. To urcite nie.

renata5
2. apr 2018

Ahoj a o co.ti vlastne ide mi to pripada ze si bola z dvomi a teraz nevies kedy si pocala samozrejme srandujem. Uzivaj si tehu

monalisa1980
autor
2. apr 2018

Dakujem za odpovede. Nie, nebola som. Len mala je o 2 tyzden mensia teraz, a preto sa pytam.

hettinka
3. apr 2018

@monalisa1980 tie merania nie sú presné, sú tam chyby merania aj individuálne rozdiely medzi deťmi. 2 týždne rozdiel sú nič.... nestresuj sa.
Môj syn bol v 30. tt o 3 týždne “väčší”.

hettinka
3. apr 2018

@catherinah 2x za mesiac žena ovulovat v pohode môže. Všetky 2-vaječné dvojičky sú počaté takto. A niekedy môžu mat aj rozdielnych otcov 😉

uhnakova
3. apr 2018

@monalisa1980 merania vo vyssom tyzdni tehotenstva nie su presne, len priblizne. Moje deti obe vychadzali o dva tyzdne starsie a to zrejme kvoli dlzke stehennej kosti, narodili sa dlhi, syn 52 cm, dcerka 53 cm.

pininka
3. apr 2018

Nieje pravda ze 6 dni po oplodneni by si mala biely test. Ja som sa vzdy testovala este pred tym ako mala prist ms a uz po 5 dnoch od oplodnenia mi ukazal normalne vysledok. Roky si sledujem ovulaciu a presne som vzdy vedel den,kedy sa to podarilo. Takze si mohla otehotniet aj 11. Ale kedze uz hcg bolo dost vysoke tak by som sa tiez skor priklanala ku tym prvym dnom. Nepises kedy si mala poslednu ms.

monalisa1980
autor
3. apr 2018

@pininka 9.9 som mala

pininka
3. apr 2018

@monalisa1980 tak to mi teda vobec nevychadza. Jedine ze ovulacie boli dve. Pretoze za normalnych okolnosti mala byt okolo 27. Kebyze sa aj posunula, tak si potom mohla otehotniet 1.10.

monalisa1980
autor
3. apr 2018

@pininka ano, podla uzv. to bolo 1.10, lebo pregnyl som dostala 2.10

catherinah
3. apr 2018

@monalisa1980 kolko si mala folikuliv a ake boli velke 1.10?

catherinah
3. apr 2018

@hettinka to je skor vynimka. Pri dvojickach su dva folikuly ale je to jedna ovulacia. Praskaju s rozdielom niekolko hodin a nie 10 dni. Ked folikul praskne, stupne progesteron, ktory brani aby dozrievali dalsie folikuly 🙂

monalisa1980
autor
3. apr 2018

@catherinah 1, a 17mm v 27.9

catherinah
3. apr 2018

1 folikul 17 mm? Merany 27.9? Ak ten jeden folikul praskol, tak cely ten hormonalny proces zabranil dozrievaniu dalsieho vajicka. Ak nepraskol, tak do 11.oktobra by z neho bola cysta, cize stale mi to vychádza, ze si mohla otehotniet len 2.10.

monalisa1980
autor
3. apr 2018

@catherinah velmi pekne dakujem ☺️

soldi
3. apr 2018

@pininka 5 dni po ovulacii este nie je vajicko uhniezdene, takze fakt netusim, odkial by sa mohlo vziat tolko hcg aby ukazal pozitivny vysledok 😉

catherinah
3. apr 2018

@monalisa1980 nemas zac 🙂 a neboj, babo bude v poriadku, bude to chyba merania.

pininka
3. apr 2018

@soldi lepsie si precitaj,co som napisala, ze ta vyska hcg znaci ze musela otehotniet okolo 1. Ale fakt je,ze mne test ukazal vzdy 5 dni od oplodnenia a keby to nebolo mozne,tak sa taketo testy ani nevyrabaju. Ja sa tejto tematike venujem roky, a kedzenkazde telo je ine, inak sa to chova aj pri testoch. Su zeny ktorym ukaze test tri tyzdne po tom co im meska ms, inym za par dni.

soldi
3. apr 2018

@pininka nie, 5 dni od oplodnenia Ti test nema co ukazat a takisto test, aj ten s nizkou citlivostou Ti ukaze najneskor 12- 14 dni od oplodnenia pokial sa jedna o prosperujuce tehotenstvo.

test reaguje na hcg hormon, ktory je vylucovany oplodnenym vajickom. hcg sa objavuje najprv v krvi a az potom v moci. na to, aby sa hcg hormon mohol prejavit v krvi musi byt vajicko uhniezdene a prepojene s krvnym obehom matky.
cize pokial by si skutocne mala pozitivny test uz 5 dpo, tak by to v praxi znamenalo, ze v krvi by si ho musela mat uz niekolko dni predtym, cize tak 3 dpo. ale 3 dpo ma vajicko este len 4!bunky a zdaleka nie je prepojene s krvnym obehom matky, vid obrazok nizsie.

takze fakt neviem akej tematike sa venujes roky, ale na zaklade "odbornosti" Tvojich slov sudim, ze o gynekologii a porodnictve mas mizive poznatky.

soldi
3. apr 2018

obrazok este raz v inom formate

pininka
3. apr 2018

@soldi vies,ty si kludne mozes mysliet co len chces, ja som bola tehotna 4 krat a mam tei deti, lebo prve babo som prisla. Moj muz pracuje mimo bydliska takze ovulaciu som si davno sledovala, presne som vedela kedy je ten den, mali sme styk a otehotnela som, hadam mi nechcea tvrdit,ze je to 4 krat nahoda? Preci je na tehu teste napisane ze sa moze testovat 5 dni od oplodnenia, ked ty tvrdis ze to nieje mozne? Ako je mozne ze zeny ktore otehotneli v rovnaky case, maju rozne stuoajuce hcg a testy im ukazu dve ciarky rozny den? Ako je mozne,ze niekomu ovulacne testy ukazu ovulaciu, niekomu vobec? Nemam rada tieto extremisticke nazort niektorych zien. Mozno mam mizive vedomosti z gynekologie ale jedno viem naisto,ze ziaden clovek nieje rovnaky a stacilo mi ked mi moji dvaja gynekologovia povedali ze tak ako som posledny krat otehotnela,ze to sa rovna viac ako zazraku. A to su dvaja dlhorocni lekari.

soldi
3. apr 2018

@pininka ja mam tiez tri deti a gynekologia plus porodnictvo su moje hobby 🙂 dlhe roky som zenam radila a pomahala ako otehotniet, cize moje skusenosti su nielen teoreticke ale aj prakticke.

to, ze je na teste napisane ze mozno testovat uz 5 dni od oplodnenia je marketingovy tah a neviem ci to nie je zrovna napisane na woman secret, ktory ma pomerne nizku citlivost.

co sa tyka Tvojich otazok:
tak, ako kazdy z nas inak rastie, tak uz od narodenia produkujeme inu vysku hcg, kazde vajicko sa inak uhniezdi, kazde telo ma inu hladinu hormonov, to ja vsetko uznavam a poznam, na tom nie je nic extremne.
dokonca som ochotna uznat, ze sa moze nejakym obrovskym zazrakom stat, resp. neuveritelnou suhrou nahod, ze niekomu ukaze test 5 dni po oplodneni.
ale aby sa to stalo 4 krat po sebe? to neverim ani nahodou. skor verim tomu, ze len proste nevies, kedy mas ovulaciu, aj ked si myslis, ze vies 🙂

pininka
3. apr 2018

@soldi tak ako ty, aj ja roky rokuce pomaham zenam a pocitam im plodne dni a uz mam slusnu kopku deticiek narodenych, takze sa zdaleka nejedna o moje 4 tehotenstva. Mala som rozne testy, overovala som si svoju ovulaciu aj u doktorky, keby som aj na den nevedela, tak ti tvrdia, ze test by mi ukazal az po 12 dnoch od oplodnenia, tak taky debil niesom aby som nevedela rozdiel medzi hlienom a ak ma pre rozne okolnosti sex iba raz za mesiac tak este niesom panenka Maria aby som otehotnela neposkvrnene. Navyse toto nieje prva takato tema na mk a aj dost inych zien tu pisalo ze im test ukazal pozitivny vysledok este pred meskanim ms. Ja nevravim ze to ma kazda zena,ale rozhone prave v medicine nikdy nic nieje rovnake a na 100%. Ale nebudem sa s tebou natahovat, je to zbytocne. Vzdy sa tu snazim poradit zenam ktore to potrebuju a nie sa hadat za kazdu cenu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre