Nespavosť v tehotenstve

lexilaracroft
11. jan 2016

Nie je to po prvy krat co v noci strasim. Uz neviem co zo sebou. Poradte...

svetlanat
11. jan 2016

Nie si sama... a este do toho aj muz chrape 🙂

anakristina
11. jan 2016

Caute.od tretej som hore 🙂 niekedy pomoze takto citat cez telefon vselico mozne a po hodinke sa tak unavim ze zaspim.este pomaha ak vyvetram a v tom studenom vzduchu lahsie zaspim

masterton
11. jan 2016

@svetlanat mam presne to iste😃

tomasko27
11. jan 2016

No niekedy spim ako drevo niekedy pride polnoc a som zobudena aj do 3,ale to citanie aj vetranie pomaha len nesmie manzel zacat chrapat a tuto noc som sa tiez odstahovala do detskej a sa mi tak dobre spalo.

8291
11. jan 2016

Tak ja som od 6 tt nespavala az do pôrodu.prvýkrát som sa poriadne vyspala po pôrode.Zaspávala som každý večer az okolo 23 a o 1 hod,som už bola vyspatá,do 6 hod.hore a potom sa mi podarilo zaspať aspon ešte do 8 hod.A nič nepomáhalo taký čaj hentaký čaj,

lexilaracroft
autor
11. jan 2016

Dakujem za vase prispevky. Kludne piste co vas este napadne. Ja som bola hore do stvrtej a od siedmej som zase hore. Hrabe mi citim sa ako zombik. Mam paniku ze mala vstane a mne sa zacne chcet spat. Moj chlap nastastie nechrape a ak ano tak mu zatvorim usta a on sa sam otoci. S citanim mate pravdu to zabera to vetranie som neskusala ale skusim. Mne obcas pomaha relaxacna muzika na youtube alebo zen music. Za dalsie napady budem vdacna

missynka0601
11. jan 2016

Ja teraz taky problem nemam obcas som tvrda uz o osmej vecer. Ale pocas prvrho tehotenstva som do polnoci zvykla hackovat potom som spala a okolo 4-5 rano som vysla do obyvacky a cumela do telky ☹

lexilaracroft
autor
11. jan 2016

@missynka0601 pri prvom som to nejak extra nepostrehla ale teraz vyrazne. Ja mam ten problem ze sa radsej prehadzujem v posteli a hram sa na tablete nez by som sa dvihla z postele... Lebo viem ze ako prve zamierim do chladnicky

zabina27
11. jan 2016

tiez to niektore noci mam, v poslednej dobe castejsie, najhorsie je, ze ked by som uz-uz aj zaspala, tak sa do toho zobudi maly, ak aj nie, tak rano sa zobudi a caka odo mna aktivitu a mne sa taaak nechce 😀 ja mam pocit, ze to mozno mam z liekov na stitnu zlazu, beriem ich cosi vyse mesiaca a predtym som s nespavostou problem nemala, ale lieky potrebujem ☹

millatina
11. jan 2016

@lexilaracroft pri obidvoch tehotenstvach som si presla nespavostou, pri tomto druhom to je o to tazsie ze cez den musim fungovat pri malom ale nastastie to nieje kazdu noc, niekedy spim normalne niekedy sa v noci zobudim a koniec, nespim aj 2-3 hodiny, vecsinou potom zaspim nadranom a nepomaha mi nic ked ma to chyti tak proste som schopna vstat a fungovat ako keby bol den 😒

lexilaracroft
autor
11. jan 2016

Funguje na to aj nejake zaklinadlo alebo mam ist zase mysi chytat jak mama hovori. Dnes som bola na vecernej skole od sedem do devet a tak sa mi tam zivalo ze som sa az hanbila ale ucitelka to chape... Pocas dna som mala prepinacie fazy chvilu ok a za chvilu k.o. A dokola cely den. Ked musim okolo malej behat tak potrebujem silu. Ked vidi ze som mrtva tak vystraja a ziada o pozornost inokedy ma ignoruje

tomasko27
12. jan 2016

Nespavost hmm nato ze som zaspala nieco po 11 a uz som daku pol hodku zobudena som tomu spanku neublizila moc a teraz idem mysi chytat asi 🙂 a to ani manzel nechrape lebo nie je doma ☹

marivka
12. jan 2016

@tomasko27 tak ja detto

tomasko27
12. jan 2016

@marivka To by chcelo daku diskoteku 🙂🙂🙂

luciarobotova
12. jan 2016

Ja som od 3tej hore,znasilnila som muza a isla som telku kukat. A muz spi dalej 😀 ...tato nespavost ma zabija, o 20tej spim ako drevo o polnoci na wc, potom problem zaspat a ked uz uz idem zaspat, tak znova na wc. Ach, a to som len na zaciatku.

lemkva
12. jan 2016

Som rada ze v tom nie som sama baby 🙂. Ja to mam take pravidelne ze ked sa zobudim v noci ani nemusim pozriet na hodinky ...so zeleznou pravidelnostou som o 3tej hore...a buntosim do 7mej. A bola som zvyknuta spat na bruchu....takze kym si teraz najdem nejaku polohu...300krat sa pretocim ☹

tomasko27
12. jan 2016

@luciarobotova Ahoj to mas dobre ze mozes muza znasilnovat my nemozeme ani to robit takze v noci len telka alebo telefon 🙂

zabina27
12. jan 2016

@luciarobotova presne toto, kvoli wc sa okolo polnoci zobudim a uz je to v tahu 😀 dalej nie a nie zalomit 😀 pripadne, ak nie o 23:45, co je oblubeny cas mojho wc, tak potom najneskor o 01:25, uz mi je to smiesne, ked vidim na mikrovlnke ten cas 😀

luciarobotova
12. jan 2016

@tomasko27 Tak aj moj trpi nedostatkom teraz, kedze nemam vobec chut, neviem co ma to v noci pochytilo, aj on sa cudoval, ze co sa deje 😀 . Pri prvom som tiez mala zakazane cele tehotenstvo, ale da sa to vydrzat 😉
@zabina27 Presne, ja sa tak isto budievam v takom case, kuknem na mikrovlnku 😀 ... ale byvaju noci, ze tiez uz zaspavam konecne a maly sa pyta na wc, potom zasa ja idem na wc, potom chce kakavko a ked uz driemem, zvoni budik hor sa do skôlky 😀...si predstav kolko tich noci este zazijeme, keby sa mi aspon na obed dalo pospat, ale prt...

tomasko27
12. jan 2016

@luciarobotova Ja som na zaciatku chut nemala vobec a dalo sa nam a teraz chut aj je ale sa neda.

luciarobotova
12. jan 2016

@tomasko27 Mate od doktora zakazane???? Tak hlavne, aby babatko bolo v poriadku a netreba riskovat a lepsie je vydrzat 😉

tomasko27
12. jan 2016

@luciarobotova Vyslovene od dr nemame zakazane ale praskaju mi cievky a krcok mi obcas krvaca tak sme sa sami toho vzdali 🙂 a uz mame dve deti tak nechceme riskovat problemt alebo nemocnicou

luciarobotova
12. jan 2016

@tomasko27 Joj, to mi je luto...Aspon po pôrode si to vynahradite 🙂 ... teda, ak vam to babo dovoli...

tomasko27
12. jan 2016

@luciarobotova Dufam ze sa nam bude dat.Ale budem robit vsetko preto aby bolo vsetko v pohode a bolo vsetko tak ako ma byt.Ked lezim tak je vsetko fajn ale ked vstanem tak babo padne az niekde do panvy a ma to boli a mam pocit ze mi vypadne.Zle sa mi sedi uz chodenie je pre mna lepsie ako sedenie.To ma tak tlaci a do krizov mi to ide.

tomasko27
12. jan 2016

Ktora nemoze spat?

lexilaracroft
autor
12. jan 2016

@tomasko27 na ne ze sme maminy neznamena ze sme mrtve aj my potrebujeme zit hehe

lexilaracroft
autor
12. jan 2016

@tomasko27 ja som uz v posteli a vzdavam to idem varit polievku na zajtra aby som sa nenudila

anakristina
13. jan 2016

Keby len nespavost.pred hodinou som sa zobudila na to,ze sa dusim.vlastne som vedela ze spim a chcem sa zobudit ale neslo to.chcela som vydat hlas aby ma priatel zobudil alebo otvorit oci ale viac minut mi to neslo.ako keby som neovladala svoje telo a zabudla aj ako sa dycha

luciarobotova
13. jan 2016

@tomasko27 Ja som vynimocne v noci poriadne spala a bola iba raz na wc a aj hned zaspala...cez den som sa uchodila po obchodoch 😀 ja tiez radsej chodim ako sedim, nevydrzim nic nerobit ale potom to aj olutujem, lebo chytim krce do bruska...musis to uz len vydrzat, vela ti neostava uz 😉

katuliena82
13. jan 2016

Vraj magnezium moze pomoct. Potvrdzujem. Beriem ho proti tvrdnutiu a spavam lepsie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre