Je možné určiť správne pohlavie v 16 týždni tehotenstva ?

barbora_3008
22. jan 2020

Ahojte bola som na ultrazvuk v 16 týždni a povedala dr že vyzerá to na chlapca máme aj foto pipika z🤣 ale povedala že len na 70 percent že na morfologickom pozrieme a potvrdí 🙂 môže ešte z toho byť dievča ? Ako ste to mali by s pohlavím ? Pomýlila sa ? Môže z chalana byť dievka ?🤔

pattinka
22. jan 2020

@barbora_3008 áno môže, je to aj môj prípad z pred 10 rokov... Do 26 týždňa nás držali v tom ze je to chlapček... A potom dme prišli s Dr na to, že je to pupocna šnúra medzi nozkami - taky mini chvostik bol... Ale semenníky nikdy nevidela... Takže vždy to bolo s? ale na morfo usg som nebola

13riska13
22. jan 2020

Jasne môže, my sme boli chlapček a doktorka tvrdila naisto a aha na morfologickom mi doktor, že gratulujem mamička, mate krásne dievčatko 😂 a z Maťka je Lenka 😂

eriksonka1234
22. jan 2020

@barbora_3008 u nás bolo opačne z dievčatka bol chlapec

barbora_3008
autor
22. jan 2020

Ako ja som už pripravená na chalana čakám 3 ale veľa čítam že aj z chalana vie byť dievča tak chcela som pomaly nakupovať ale asi ešte počkám 🤣

majusska202
22. jan 2020

@barbora_3008 100% istotu máš až keď sa to narodí. Prípad mojej kamošky. Vraj čakala dievča všetci jej to tvrdili aj na morfologickom. Celu vybaví mala ružovú dokonca aj kočík. A čo sa nestalo narodil s chlapček. Išiel domov v ružovom 😂

pattinka
22. jan 2020

@barbora_3008 počkaj, resp. niečo najpotebnejsie radšej neutrálne 😍 my sme tých veci už mali pár modrých kúpenych...

barbora_3008
autor
22. jan 2020

@majusska202 jemine to vážne ?sranda 😱🤣 Ako pre mňa by to bolo asi na nervy lebo 2 chalanov mám a pri babe by som chcela sa vyblázniť a s ružovou asi by ma porazilo 🤣 ale tak stávajú sa aj horšie veci

barbora_3008
autor
22. jan 2020

@pattinka a tak ešte počkám mám čas ☺️ len všade výpredaje tak chcela som pár veciciek lebo po malom nemám nič od novorodenca🤔

pattinka
22. jan 2020

@barbora_3008 aj mňa tie výpredaje inšpirovslu k rozhodnutiu mat 3 bábo.... No my po chlapčekovi túžime 👣

barbora_3008
autor
22. jan 2020

@pattinka my sme 3 nechceli už 🙈 mladší má len rok a pol ale tak už sa tešíme ❤️

uskrnica
22. jan 2020

A tak to je hlavne, ze sa na to tesite. To velmi rada pocujem a teda vlastne aj citam 🙂 Nebojkaj ja si myslim, ze sa nemylila

sonnenshein
22. jan 2020

Zalezi co videla a v akom uhle.
Moj syn si v 16tt obkrocmo sadol na vaginalnu sondu, takze rozhodne nemohlo ist o pupocnu snuru, no v urcitych uhloch si myslim, ze sa to da zamenit naozaj lahko.

barbora_3008
autor
22. jan 2020

@uskrnica no ja som bola nastavená tak že 2 deti a stačí maly už bol v jasliach ja práca starší je v 3 triede a bum tehu 😱 ale tak už je fajn tešíme sa len meno vymyšlame a teraz sa len muž smeje že aby baba nebola 🤣tak máme takú foto že akoby nôžky dvihnute a pipik

barbora_3008
autor
22. jan 2020

@sonnenshein pridala som aj foto 🙂

akika
22. jan 2020

@barbora_3008 my sme 9 mesiacov čakali dievčatko a narodil sa nám chlapček, dnes má už skoro 15 rokov : )

barbora_3008
autor
22. jan 2020

@akika to vážne ? Zaujímave ☺️ ako môže pipík skryť 🙈

baja05
22. jan 2020

@barbora_3008 kamoška celé tehotenstvo čakala chlapca. Tešili sa, že k dvom dievčatám pribudne chlapec a po sekcii bum Julka :D tiež trošku divné v dnešnej dobe sa tak seknúť ale stalo sa :D

lenka2710
22. jan 2020

@barbora_3008 mne povedal už v 11tt že to bude chlapec, o tri týždne idem na geneticky, tak hádam to potvrdí! Dievčatko už máme, ale nekupujem ešte nič, a keď aj tak radšej neutrálne 😉

lenka2710
22. jan 2020

@barbora_3008 inak maminej známej povedali, že bude mat dvojičky, tak najprv revala, potom nakúpila všetko dvojmo a nakoniec to bol len jeden chlapec, takže stať sa môže všeličo 😂

jeanne14
22. jan 2020

@lenka2710 to mojej kolegyni takto pred 28rokmi, že jedno bábätko. Celé tehu počuli akoby jedno ❤️, vieme aké boli ultrazvuky vtedy. Šla rodiť, porodila dcérku a v tom že ešte jedno .. 🙈 tak mala dvojičky.

sonnenshein
22. jan 2020

@barbora_3008 Vyzera to na chlapceka, ale uplne za ruku do ohna by som za to nedala...

chrobacik41
22. jan 2020

@barbora_3008 nooo mne napríklad do 32 týždňa lekár tvrdil že budem mať druhú princeznú, a potom ma v 34 týždni poslal na sono prietokov k lekárke čo to robila u nás a pozerá mi bábo a hovorí že no plod chlapcenského pohlavia a ja že cooo ? Že veď mi môjekar tvrdil že je to dievcatko a ona mi hovorí no veď áno dievčatko s prídavným zariadením😂😂😂skoro som odpadla, a dnes to dievčatko s prídavným zariadením má 13 rokov a usidlila sa u nás teta puberta 😂😂😂

akika
22. jan 2020

@barbora_3008 No môže, síce to vtedy nebolo 3D ultrazvuky, ale aj na poslednom sone mi ukazovala kávové zrnko 😉, že dievčatko..A to mi robili ultrazvuk každý mesiac. Nebolo stálo dobre vidno, ale že aj podľa veľkosti lebky a celkovo..dievčatko..( a maželovi 2 bratia majú len po 2 dievky..tak som ani pochýb nemala že nemajú iné gény 😂). Syn sa narodil presne na vypočítaný deň pôrodu s knižkovou veľkosťou 3200 g a 50 cm ..a musím povedať, že tak zdarené decko máme, že predčí všetky dievky v okolí- klop, klop. ..👍

adusa1987
22. jan 2020

Mne uz v 12tom tt oznamili ze asi dievca a aj to tak ostalo 😆

haanovajana
22. jan 2020

Známa išla rodiť,celé tehotenstvo hovorili dievca,nakoniec porodila chlapca.Mala nakúpené aj pôrodnici všetko ruzove.

barbora_3008
autor
22. jan 2020

@sonnenshein to mne to tiež uplne príde na chlapčeka aj takú istú foto mam pri druhom synovi tak uvidíme o 2 týždne ☺️

haaadanka
22. jan 2020

u nás to bol chlapec od 13tt s tým, že lekár povedal, že ak nie, kúpi nám 3 kočíky. Kočíky nekúpil. Je to chlapec 🙂

wierka16
22. jan 2020

Aj nám povedal že to vypadá na chlapca ale nie s istotou a fi som videla na obrazovke guličku aj ja.tak uvidíme 11.2 to že už bude iste vedieť tak dúfam že gulička zmizne a budem mať moju vytúženú Alžbetku keďže už máme doma dvoxh chalanov😁🤔

kakakina
22. jan 2020

Kamoska vo svajciarsku celé tehotenstvo na 100% dievca, mala úplne celu vybVicku aj kočík dievčenské a narodil sa chlapec. Ja som myslela že sa zblazni.Ja som nechcela vedieť a tak som sa tešila na prekvapkávanú. Prve veci neutrálne ,aj kocik

kakakina
22. jan 2020

@kakakina prekvapenie, nie prekvapkávanú 🤦🏻‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre