Potrat v 21. týždni

ni_ki777
10. dec 2017

Chcem sa opytat ci si niekto teraz v poslednej dobe prechadza tazkym obdobim o svojho drobca (dievcatko) som prisla presne na Mikulasa ...dovod zatial neznamy vsetko bolo v poriadku az na hematom ktory ma trapil skoro od zaciatku nakoniec vsak vysiel naraz co spustilo kontrakcie hlavicka sa tak dostala do porodnych ciest ...neskutocna bolest potrat trval skoro 24 hodin strasne pomaly som sa otvarala bezcitnost sestriciek ani nehovorim...malicke bohuzial zilo az do poslednej chvile vraj ho ale uspali lieky ktore mi podavali nechcela som vidiet ako vyzera neskutocne smutny zazitok jedine co viem ze to bolo dievcatko ;( raz snad budem moct povedat detom ze darceky im posiela mala sestricka

simusska
10. dec 2017

Ja som niečo podobné zažila pred 3 rokmi, ale v 17tt. Taktiež sme mali hematóm. Odtiekla nám voda. Rovnaký postup, pôrod a potom cistenie. Neviem pohlavie drobčeka. Ale treba myslieť pozitívne. Hneď sme sa začali snažiť a o 3 mesiace som otehotnela a všetko už bolo úplne ok. Dnes mi doma behá dvojročná dcerenka.

sila2
10. dec 2017

Ja som zažila pred rokom aj pol v 20 týždni prišla som on ho mne povedali ze nežije musela som porodit. NA pitve nič nezistili prečo sa to stalo viem čo prezivas 😓.
Teraz mi robi radosť troj mesačná dcérka verím že jej bracek mi ju poslal a dáva na nás z vrchu pozor 😇❤

snazilka1004
10. dec 2017

Ahoj ja som si tým prešla v novembri v 23 tt, prestala som cítiť pohyby a na ultrazvuku už babetku nebilo srdiečko... dôvod zatiaľ nevieme, tiež všetko bolo v poriadku, výsledky mam zatiaľ len z histológie placenty a pupočníka a tam bolo všetko v poriadku, čakám na výsledky z pitvy... mne však keďže babo zomrelo mi museli porod vyvolávať- v utorok s tým začali a podarilo sa to až v nedeľu ráno o 2, avšak kontrakcie a bolesti som mala každý jeden deň... je to teraz ťažké ale naozaj každým ďalším dnom to bude len a len lepšie, stale mi je smutno, každý deň si poplacem za chlapčekom ale sama na sebe vidím že je to už lepšie...bolo to naše prvé dieťatko a takto to skončilo, ale tiež verím že budem mat ešte ďalšie deti, s manželom sa v januári začneme opäť snažiť, držím ti prsty aby si to zvládla je to ťažké, viem, ale naozaj to chce len čas... žiadne slova nepomôžu, sama viem, ale čas to zlepší uvidis

ni_ki777
autor
10. dec 2017

Dakujem za podporu a odpovede :( je to tazke dnes ma az prepustali kvoli zapalu ktory nastal vraj dovodom mohlo byt aj prasknutie placcenty pretoze po prepichnuti bola voda skoro hneda cize malicka by do par dni asi aj tak neprezila....myslela som ze po prvych 3 mesiacoch bude uz vsetko dobre a zacnem si to uzivat no opak sa stal pravdou bolo to nase prve po 2 rokoch vytuzene babätko no snad je jej lepsie tam hore v perinkach uz nic neboli...este vsak cakam na vysledky z pitvy na presne urcenie a stale beriem antibiotika ...rozhodne ale toto uz znovu prezit nechcem nejde ani o tu bolest ktora je vraj horsia ako pri normalnom.porode kedze male tlaci na nervy v panve kde je zaseknute cize bolesti celych 24 hodin boli strasne plus kontrakcie a najhorsie je to ze sa to neda uz odvratit ked sa to takto samo rozbehne ide ale o bolest ktora nastala a cloviecika si nemozete zobrat domov a suco sa rozlucit kedze vam ho vezmu na pitvu a cakate... a do toho tie tehotne alebo rodiace zdrave babatka okolo vas je toho moc :( dufam snad ze coskoro sa to zlepsi a budem spominat v dobrom neviem ci aj vy ste sa tak vyhybali tehotnym kamaratkam viem ze to nepomoze a treba priat kazdemu to najlepsie no nerobi to dobre

ni_ki777
autor
10. dec 2017

A este som sa chcela opytat po akej dobe sa mozem znova snazit ? Doktory sa mi nevedeli nejako vyjadrit ze vraj je to individualne :/.. manzel by chcel hned ale kvoli zapalu a cisteniu to nepojde urcite ..dakujem babule a som rada ze kazdej sa vam podarilo donosit zdravych drobcekov

petrapod
10. dec 2017

Ja si to ani nedokážem predstaviť čo prežívate každá jedna. Len Vám chcem popriať všetko dobré ,veľa síl a zdravé bábätká.

poloprudska
10. dec 2017

Ja som mala nieco podobne porod mrtveho dievcatka v 27 tt bolo to hrozne .. ale teraz mam dve zdrave deticky . Prajem vela uspechou aby sa to podarilo . 🙂

liliana2222
10. dec 2017

Ahoj. Je mi veľmi ľúto, čo sa ti stalo. Ja som prišla o bábo v 31.tt vo februári. Bábu prestalo biť srdiečko a pôrod mi vyvolávali 3 dni. Teraz som v 30.tt takže strach a obavy z toho "osudového týždňa" sú u mňa v plnom prúde.. Tiež to bol náš prvý, vytúžený chlapček... ALE.. terajšie tehotenstvo je úplne iné. Snažiť sme sa začali po 3 mesiacoch a zadarilo sa hneď. Nám vraveli že po 6, keďže placentu mi odstraňovali manuálne v narkóze. Ale kedže som bola úplne v poriadku, tak sme začali skôr. Dôležitá je konrola po očistení.. ak bude všetko ok, tak po 3 by to aj šlo. Lenže dôležitá je aj tvoja psychika, to ako na tom budeš a či budeš pripravená. Hlavne sa do ničoho netlač. Prajem veľa síl a verím, že ďalšie tehotenstvo vybojujete do úspešného konca 🙂

matricia
10. dec 2017

@ni_ki777 daj sa radsej uplne do poriadku a pockaj aj 6 mesiacov, kedze si mala zapal, ono sa da otehotniet aj o mesiac-dva, ale naco riskovat a ponahlat sa? druhykrat to uz urcite dopadne dobre, zelam ti vela sil a hlavne aby si to dokazala v sebe spracovat, vyrovnat sa s tym, je mi luto vsetkych mamiciek, co si tymto presli, take veci by sa nemali diat

simusska
10. dec 2017

@ni_ki777 aj ja som mala zápal, neustále spinenie a po mesiaci má čistili druhý krát. Aj napriek tomu sme sa snažili hneď. Druhé tehu som bola do istoty celé pn a všetko už dobre dopadlo

zuzulkazuzika
10. dec 2017

Ja som prišla o synčeka pred mesiacom v 23 tyždni.Dovtedy žiadne problémy.Zistli mi zápal.Robili mi aj kyret nakoľko placenta nevyšla celá. Pred vianocami mi končí šestonedelie a po ňom sa chceme znovu pokúsiť o bábätko.Verim ,že sa nám to podarí čoskoro a všetko dobre dopadne.

sila2
11. dec 2017

@ni_ki777 mi sme sa začali po 6.mesiacov tak odporučil Lekar

snazilka1004
11. dec 2017

@sila2 mne lekár povedal že mame počkať tak 2-3 mesiace a potom povedal že som mladá tak aj pol roka... asi to s tými mesiacmi nieje až take dôležité, viem že sa nemáme kam ponáhľať ale babetko sme chceli veľmi, a teraz zase toľko čakať...budeme sa snažiť už v januári to budú 2 mesiace po a budem veriť svojmu telu že ono samo vie kedy je pripravené a vtedy aj otehotneniem a hlavne verím že aj donosim 😊😊😊 ale dúfam že ďalšie Vianoce už budeme traja

anickavr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre