icon

36 tt a kontroly v nemocnici Kramáre - ako to momentálne prebieha?

avatar
katka13543
31. mar 2020

Dobrý deň. Som v 35tt. V 36tt už mám chodiť na kontroly do nemocnice ako sa zvyčajne už chodieva. No idem k veci konkrétne chcem ísť na Kramare. Pan doktor mi povedal že sa nemusím objednávať stačí tam prísť ale teraz keď je ten koronavirus a nemalo by sa nikam chodiť neviem či tam rovno ísť alebo zavolať tam? Nemáte s tým niektorá za posledný čas skúsenosť počas tejto pandémie? Ďakujem vopred za odpovede 🙂 😊

avatar
miakey
1. apr 2020

@katka13543 ja som tam v pondelok volala. Sestrička mi povedala, že mám prísť, ale až na budúci týždeň v utorok. To budem už v 37 tt. CTG momentálne nerobia.

avatar
katka13543
autor
1. apr 2020

@miakey neviete prečo nerobia CTG?

avatar
miakey
1. apr 2020

@katka13543 povedala len, že kvôli súčasnej situácii sa nerobí, takže sú iba klasické poradne

avatar
orangiiina
1. apr 2020

@katka13543 CTG nerobia ani na Antolskej, len v prípade ak bol počas tehotenstva problem a vyžaduje si to lekár. Eliminujú počet vysetreni a počet pacientov v ambulanciách.

avatar
katka13543
autor
1. apr 2020

@orangiiina takže to CTG asi nieje nejako veľmi potrebné vyšetrenie? Viete som prvorodicka tak ešte neviem ako to chodí keď idem prvýkrát na to.

avatar
orangiiina
1. apr 2020

@katka13543 tiež som prvorodička a obávala som sa toho, že nebudem mat take vyšetrenia ako každá iná žena pred touto situáciou ☹️ Treba veriť lekárovi, ak bude mat nejaké pochybnosti, urobia Vám ho. Poradne sú tiež každé dva týždne. Tiež sa bojím, lebo mám už vyšší tlak, nejak to musíme dat. Naše maminy neboli ani zďaleka tak sledovane ako sme my. Moja mi už povedala včera, že sa moc sledujem 🙈😀 dobre to bude, nebojte 😊

avatar
jaroe
3. apr 2020

@katka13543 mne povedala moja gyn, ze mozem chodit az do porodu k nej,....tiez som planovala Kramare a ulavilo sa mi ked tam nemusim....Myslela som, ze je to tak u vsetkych.

avatar
najk
3. apr 2020

@orangiiina na tlak pozor, moze byt velmi nebezpecny. Pri vyssom tlaku sa treba sledovat vela a nezlahcovat. Ja som kvoli nemu porodila v 33tt