Bolestivé kopance. Nemáte s tým skúsenosť?

janickova
9. jún 2008

Ahojte buduce maminy,
som v 31 tt a minuly tyzden som bola na prietokoch - vraj je vsetko v poriadku, akurat, ze sa malej nechce natočit sa hlavičkou smerom dole, zatial je KP.
No posledne tyzdne ma kope niekde smerom dole a to tak hrozne boli, ze ked stojim a kopne, tak idem od bolesti do drepu... a na druhej strane - kde ma ručičky, tak mi zase dáva kopance uplne do bokov - smerom k chrbtici a to tiez nie je 2x prijemne... nikdy predtym ma to nebolievalo, len teraz posledne dni je to horsie a horsie.
Nemate s tym niektora skusenosti?

ingulka
9. jún 2008

janickova, ja som sice este nie tak daleko v tt... ale mam kolegynku, co mala take problemy... neviem, ci pijes kavu a napoje s kofeinom.. ona vypozorovala, ze ked nieco take vypije, tak sa maly isiel "zblaznit" a kopal ako divy 😉 ked toto obmedzila - vylucila, tak sa to upokojilo. Ale kazdopadne sa o tom na najblizsej tehu poradni skus poradit s lekarom, lebo viem, ze su na to aj tabletky - vitaminy, aby babo bolo pokojne a netrapilo buducu maminku 😉 zatial vela zdravia a co najmenej bolestivych kopancov 🙂

pinco
9. jún 2008

Ahojte, tak mna zvykne zatial tak riadne do bokov kopat - neviem ako je chuda otocene, ale mam pocit, ze vlavo si citim nozicky 🙂 Ked moc kope, tak sa jej snazim dohovorit a celkovo sa ukludnit, lebo potom sa mi zda, ze aj ona sa ukludni. Vsimla som si napriklad, ze dost jej vadi, ked pri mne niekto dlho hlasno krici alebo tak vyrazne rozprava (a to vlastne znervoznuje aj mna...). O liekoch som nepocula, skus radsej len relaxovat a predychavat, ako pchat do seba nejake oblbovaky 😉

ivet77
9. jún 2008

ahojte,
ja cakam dvojicky a obe su polohou KP. Aj mna velmi kopu tam dole, niekedy az nahlas zakricim od bolesti a akoby mi obcas zasiahli akysi nerv a v tom momente si necitim nohu/y 😝 ale nastastie to nikdy netrva prilis dlho.
Mne pomaha okamzite si lahnut a dohovarat im 🙂 , rozpravat sa s nimi a najviac pomaha spievanie, len taka neurcita melodia, text si vymyslam. Vecer ma tiez takto zvyknu kopkat aj v lahu, a tam pomaha len spievanie alebo dohovaranie 😀 Drzim palce, aby ste to vydrzali. Liekmi by som to tiez neriesila 😉

janickova
autor
9. jún 2008

ingulka - odkedy viem, ze som tehu - od 6 tt som nevypila ani glg kávy, ani teraz absolutne nic kofeinove, ani
energeticke nepijem...
pinco - aj mne vadi, ked pri mne niekto kričí, ale ona dava tie kopance skor v klude, alebo ked varim a dlhsie
stojim. A potom najviac, ked sa chystam spat, alebo ked zaspavam, tiez koľkokrát nahlas vykriknem aj z
polospánku.
ivett - presne to som hovorila aj ja - ako keby mi kopla do nejakeho nervu, ja sa vzdy smazim dohovarat jej,
hladkat ju tam, kde sa najviac vystiera, spievat jej velmi vtedy nemozem, lebo vtedy hrozne kope. Aj
ked pocuje organ v kostole, alebo radio, alebo vysoký hlas.
Najskor mi pomahalo, ked som jej pustila Mozarta, ale teraz nepomaha ani ten nebožtík 🙂 LIeky nechcem skusat, toho sa bojim, aby malej nejako neublizili, alebo nezanechali nasledky, to radsej nie...
ivett - a rozpravala si sa o tom s lekarom?

mywiel
9. jún 2008

Koefin nie je len v kave ale aj v ciernom caji a cokolade. Niektore baba vystrajaju aj po stiplavych veciach. Ale to bude skor tym ze tvoje babo je hlavickou hore preto ta to boli, ked sa otoci ako ma urcite to bude lepsie, moje je hlavickou dolu od 5 mesiaca a nemam s tymto problem. Drzim palce. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre