Bruško sa dvíha

jarcalinka
21. apr 2024

Ahojte. Som v 8 mesiaci už budem v 9 a niekedy keď si sadnem a je kľud tak bruško sa mi dvíha akoby mala dýchala. Trvá to nie nejak dlho. Pohyby takto cítim normálne,riadne behá vo mne. Len mám strach čo to je keď je tak kľud a to bruško v jedno mieste sa mi tak pravidelne dvíha ako pri dýchaní,akoby ona dýchala alebo neviem čo to môže robiť. Máte niekto takúto skúsenosť? Ďakujem.

nelca84
21. apr 2024

@jarcalinka a nebude to tvoje dychanie?

jarcalinka
autor
21. apr 2024

@nelca84 nie práveže nie. To je v jednom mieste. Potom dostane štikutku to už je iné to ju tak pravidelne trhá alebo akoby som to povedala no nie je to stále. Keď si sadnem tak nad pupkom sa mi to tak dvíha. Narátala som 75 krát za minútu. Ten zdvih v tom mieste je to také jemné dvíhanie fakt akoby dýchala. Viem že nedýcha prirodzene ale trénuje. Neviem čo to robí. Počas dvoch tehotenstiev pred tým som si to nevšimla.

diewcatqoo
21. apr 2024

To ti pulzuje tepna. Urcite necitis ako dieta dycha.

jarcalinka
autor
21. apr 2024

@diewcatqoo zrejme áno ☺️ ďakujem

jaskolka
21. apr 2024

@jarcalinka bude to pulzovanie tepny. Dieťa v maternici nedýcha pľúcami, teda je pravda, ze vo vyššom štádiu už síce "trénuje" ale to by si určite nijako nepostrehla, keďže to nie je klasické pravidelne dýchanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre