Cervikálne skóre. Čo to znamená?

katulka1
14. dec 2007

Ahoj tehulky, neviete mi poradiť? Som v 34 týždni a v poradni mi lekár povedal ze mám CS 3, neviete, čo to znamená? To sa už aj otváram? Kázal mi čo najviac ležať. Už mi aj kleslo brucho. Poradte prosím.

andelka
5. máj 2010

latvia: to je možný, tam se u 10 končí a rodí se. Ale CS vychází z bodování a těch ukazatelů a bodů taky není tolik, aby se to dalo sčítat donekonečna,ne?. Každopádně je to indivindi a může se to během chvíle změnit, to mi doktor taky říkal. Že už asi týden nevydržím mi řekl po vnitřním vyšetření, nevydedukovala jsem to jen podle CS, to jsem si přečetla až doma z průkazky.
katarina: co ty víš. Třeba se to najednou rozjede a budeš za chvíli rodit 😉

latvia
5. máj 2010

andelka, tak neviem ci sa chapeme 😕
ked ma zena CS 9, tak nemusi byt vobec otvorena...centimetre, ktore ti pocitaju uz pri porode, ze mamicka ste otvorena na 4 prsty, alebo centimetre, to nezodpoveda CS 4.... a tych bodov v tabulke je len tolko, aby sa po spocitani zmestili do cisla 10..... ak ma zena na jednej poradni CS 2, na dalsej CS5 a na dalsej CS 9, tieto CS cisla sa nespocitavaju....

andelka
6. máj 2010

latvia: Já vím že je to něco jiného, to otvírání končí na desítce, ale CS taky musí snad někde končit, ne? To by mě zajímalo, kolik může být nejvíc. Je mi jasné, že se to od jedné poradny k další nesčítá, sleduje se trend, jestli se to nějak mění.

latvia
6. máj 2010

CS je najviac 10, mas dva body najviac za kazdy parameter - je ich 5

latvia
6. máj 2010

stle tu hadzem link kde je aj tabulka....tam su napisane aj body za kazdy parameter ....

andelka
6. máj 2010

latvia: No já se právě na tu tabulku koukala, tak mi bylo jasný, že to musí mít nějaký strop. Akorát jsem nevěděla, že je to těch 10, stejně jako hodnocení otevírání.
Tak už si rozumíme 🙂 Toš tak to těch mých 5 není moc 😅

latvia
6. máj 2010

http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-m...

v tej prvej velkej tabulke, mas vertikalne 5 veci, ktore sa boduju....kazda vec je obodovana 0, 1 alebo 2 bodmi, podla stavu. takze mas 5 veci a najviac 2 body za kazdu vec...takze 10 dohromady

latvia
6. máj 2010

🙂 no, je to lepsie nez nula 😀

andelka
6. máj 2010

latvia: Tak to rozhodně, aspoň už se něco děje. I když mně by nevadilo ani přenášení (v rozumném rozmezí). Škoda že nevim, na jaké hodnotě ty jednotlivé položky mám, abych si uměla líp představit, co se změnilo. I to celkové CS jsem v průkazce našla jen tak tak, můj doktor hrozně škrábe 😅

latvia
6. máj 2010

ja som sa to raz opytala a mi povedal co malo aky bod.ale inac mi tiez len pisal vysledne cislo

andelka
6. máj 2010

No, a přitom člověk je tak zvědavej 😅 Já se vždycky zapomenu na půlku věcí zeptat 😒

latvia
6. máj 2010

napis na papierik 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre