Hmotnosť bábätka v 32. týždni

andrea1010
30. apr 2016

Ahojte, 22.04 som bola u svojej lekárky a malý mal 1500g, 26.04 sme boli objednaní na diagnostiku rastovej retardácie plodu v KE a tam mi lekár povedal, že malý mám 2087g, je toto možné, veď to je takmer 600g? čo je pre mňa smerodajnejšie? máte nejaké skúsenosti? Ďakujem

slniecko35
30. apr 2016

@andrea1010 vaha je vypocitana len priblizne, musis ratat +/-500g, zalezi na presnosti ultrazvuku a sikovnosti lekara, ale vacsina novorodencov nezodpoveda vypocitanej vahe.

rheuska
30. apr 2016

A styri dni rozdiel je tiz daco. Dietatka vo vyzsich tyzdnoch priberaju jedna radost. Vsak si vezmi, ze za ostavajucich 8 tyzdnov bude mat cez 3500 g. Ale aj tak vaha na ultrazvuku je len orientacna. Vypocitana podla velkosti.

jadelka
30. apr 2016

Traja lekari ti spravia sono a kazdemu vyjde nieco ine. Odmietni kazde dalsie sono a az do porodu chod len na bezne lek.kontroly.

shia
30. apr 2016

ja som rodila v 34tt, 15 min pred porodom mi doktor napisal do spravy, ze babatko bude mat 1600g a ono malo 2200 g ;) takze ani v takomto malom rozpati sa nedokazu trafit ;) neboj sa, vsetko bude v poriadku ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre