Je normálne tvrdnutie bruška v 29 týždni tehotenstva?

smoulinka108
10. nov 2011

ahojte som v 29tt...a chcela by som sa spytat..je normalne ,ze na vecer mam vzdy tvrdsie brusko ako rano ked vstanem?

zuzka_skolkarka
15. jan 2012

ja viem tak, ze tvrdnutie bruska nie je nebezpecne, kym nie je bolestive.tvoje brusko sa pripravuje na porod.je normalne ked po celom dni ti trocha stvrdne.treba si trosku lahnut,oddychnut a predychat.sme prilis hyperaktivne tehulky 🙂)) musime sa viac setrit ;) a dievcata,ak mate krce, kaslite na lieky,kazdy den za hrst mandli spapat a do tyzdna krce pominu 🙂

lucia1424
1. feb 2012

som v 29 týždni, tiež mi tvrdne bruško niekedy aj celý den a daľší vôbec, moj dr. o tom vie aj napriek tomu ma nepozerá skoro vôbec vraj aby nezaviedol infekciu. Je to normálne?

janja2502
1. feb 2012

ahojte, ja som v 28tt a prave som sa vratila z nemocky kvoli tvrdnutiu brucha. Tvrdlo mi tak 7 krat za den, tak si ma tam tyzden nechali. Ale som rada, ze som tam bola, pretoze mi porobili kopec vysetreni, takze teraz viem na com som. 😉

sisinka8
2. feb 2012

ahojte!urcite to nebagatelizujte!!!aj ja som skoro predcasne porodila v 29tt!lezala som v nemocnici na magneziach do zili kazde4 hodiny!!!a plus lieky proti kontrakciam!

alik2
17. júl 2012

Ahojte.. Ja mam podobny problem ako zojka78 a dost ma ukludnil jej prispevok, lebo lekari na mna len vyjavene kukaju a ziaden mi nevie povedat preco tvrdne...
Mne tvrdne brusko od cca17tt, odkedy citim pohyby..Mg zaberalo asi do 22tt, potom po epizode pravidelnych kontrakcii som sla na pohotovost, nechali si ma v nemocnici s nalezom min. zmien na krcku... Zisttili streptokoka, ktory ale nebyva velkym problemom, pred porodom sa ja tak robi profylaxia, no nasadili ATB... Na vyhubenu mikrofloru sadol dalsi infekt a kontrakcie len pekne pribudali a nic nezaberalo... 2 dni na i.v. gyniprale viac-menej bez vysledku, ma presvedcili, ze musim vypadnut, lebo toto nema vyznam a pomaly som upadala do depresie.. Takze teraz, v 29tt, na tabletkach lezim doma, kontrakcie prichadzaju kedy sa im zachce, hlavne ked sa meni pocasie idem sa zblaznit a popri tom mi aj viacej tecie kolostrum.. Nie su ale bolestive, len ked je toho uz vela, tak mam akoby bolestive podbrusko, nieco ako svalovica.. Aspon v noci mam ale klud, neviem dokedy 🙂 Nalez na krcku je ale normalny a to je pre kazdeho zahada..
No ale k doktorovi urcite s tym treba, lebo kym som lezala v nemocnici, boli tam 2 baby, ktore aj predcasne porodili... Takze to iste treba sledovat, ci sa cervix nemeni a neotvarate sa! Hlavne pozor na pravidelne kontrakcie, aj ked ja mam aj pravidelne a nic... Drzim palce!

nika5214
17. júl 2012

ahoj kedže som mala aj takyto problem tak som sa rozhodla odpovedat mne doktor povedal že to nieje uplne v poriadku mne zacalo tvrdnut v 18t.t a zacal sa ma skracovat aj krčok maternice takže som bola až do konca na rizikovom a to som vystriedala aj doktora ktory ma naplašil že malu nevynosim ani do 7mes. a este bol taky mili a oboznamil ma že viete ak sa to teraz narodi myslim tym 18t.t tak nema šancu na prežitie kedže on mi vravel že to tvrdnutie to su taky posličkovia to by sa malo robit v poslednom mesiaci tak som išla za druhym doktorom a ten mi vsetko pekne vysvetlil a ukludnil skončila som s pesarom aby sa mi krčok dalej neskracoval a aj tvrdnutie k tomu dopomahalo doktorovy aby sa skracoval doktor mi predpisal magnezium a ležat s vyloženimy nohami žiadne behania naštastie mala sa narodila tak jak mala v 38t.t mi vybral pesar a mala sa narodila 3 dni po termine mala som sto chuti ist navštivit toho doktora čo mi v tedy zneprijemnil život a až do konca tehotenstva som mala strach nech sa mojej malej princeznej nič nestane na tvojom mieste by som vyhladala doktora nieje to sranda mne to tvrdlo tiež do konca a aj krčok sa mi skracoval skoro začal otvarat

wolfskinka
19. sep 2012

pri tvrdnuti bruska je dobre uzivat magnezium, predpisuje to aj lekar, treba si dat magnezium a lahnut si na chvilu a prejde to, mne pri prvom brusko tvrdlo od 6teho mesiaca a mam odfskusane to magnezko a fakt to pomahalo

siska2027
19. sep 2012

ja som tiez mala tvrdnutie brucha do toho tehotensku cukrovku a otvorena som bola od 32 t a o tom ze ked ma v nemocnici pozerali som zacala krvacat ani nevravim. Vtedy mi dr povedal ze mozem az 6 tabletiem magnezka uzit za den podla potreby a intenzity tvrdnutia bruska a maly sa narodil presne na termin 🙂 Treba byt v klude ziadne stresy oddychovat malo behat proste setrit sa a vsetko bude fajn ale urcite by som to povedala dr lebo tvrdnutie bruska su vlastne stahy maternice ktora sa pripravuje tymto na porod. A co sa tyka tabliet magnerot lacnejsia varianta je obycajne magneziove tablety 500mg a ovela lacnejsie mne sa ich snazil dr tiez nanutit a prestal mi predpisovat magnezium aby som bola nutena si kupit magnerot ale ja som ostala pri obycajnom horciku. 😉

habdula
2. nov 2012

Si si istá, že ide o tvrdnutie bruška a nie len vypučenie bábätka? Ja som sa tohto bála tiež, vždy večer, keď som si ľahla, som mala bruško okolo pupka a pod ním tvrdé jak skala, tak som to vravela lekárovi a hneď ma upokojil, pokiaľ celé bruško nestvrdne, je to ok. Toto je len natočenie bábätka inak ako počas dňa. Ale keď sa spýtať lekára nič za to nedáš, predsa len, je to tvoje bábätko a aj ty budeš pokojnejšia.

katarina822
2. nov 2012

baby ked pisete pozrite si kedy bola otazka polozena......

squella
3. nov 2012

Presne ako písala hore Zojka, od nejakého 16tt som začala pociťovať tvrdnutie a potom už každý deň v miernych časových intervaloch. Občas, keď to bolo veľmi zlé som radšej zašla dokymu a ten mi zvýšil magnezium na 2tbl 4x denne. A to užívam vtedy, keď ozaj neviem čo so sebou. Inak ráno a večer po 2tbl. Ale nebojkaj, je to normálne. Len sa netreba veľa namáhať a častejšie oddychovať s nožičkami vyloženými hore 🙂

dreamer1
9. nov 2012

baby takze ked netvrdne cele brusko,tak je to ok?ja tiez citim ze mi stvrdne v podbrusku je to ako kamen.

kikaski
23. jan 2013

ja mám rovnaký problém, hlavne to podbruško cítim ako ťahanie alebo niečo také a neviem čo to je....poradnu mám až o dva týždne, na poslednej poradni som mala krčok v poriadku, tak neviem čo s tým robiť...aj tie vypučenia na stranách sa mi stáva, ale to je dúfam bábätko 🙂 prosím poraďte .)

sanka14
26. jan 2013

Ahojte baby.chcem sa spitat co znamena ket mi brusko tvrde cele dni kazdich skoro 10minut.aj ma cele boli viete mi poradit?

monikakovacova
26. jan 2013

Ja mám tiež skúsenosti z prvého tehotenstva, keď mi tvrdlo celé brucho. V tedy som si poležala celý týždeň na infúziách a potom magnézium do pôrodu. Ale ja som mala aj dosť silné bolesti.
Teraz, pri druhom tehotenstve, mi brucho tvrdne tak isto ale s menšími bolesťami. Ale lekár ma celkom upokojil, že keď krčok maternice sa neotvára a je silne. Tak to tvrdnutie až tak nevadí. Hlavné je, že to nesprevádzajú bolesti. Pre istotu však aj ja beriem Magne B6 a pijem vodu s magnéziom. Tak hádam to bude v poriadku a pár týždňov to ešte vydrží (keďže mi ostáva ešte 9 týždňov).

rohlicka
17. feb 2013

bruško môže tvrdnúť už od 20tt .. vtedy veľa oddychu a zobrať magne B6 proti tvrdnutiu ..

vinifred
17. feb 2013

..a ja som tvrdnutie ani necítila..doteraz neviem,aké to malo byť.. 😀

lulura
14. júl 2015

Akurat sa mi to stalo.podbrusko tvrde ako skala.som v 24tt.bolo mi treba cikat.sla som a uz bolo makke.no chvilu nato zas na par sek.bez bolesti ale co tu vsetko citam nemalo by sa to stat v pokoji a ja som dnes skoro ani prstom nepohla.len sa povalujem.magnesium sumive pijem kazde rano uz od 20tt.dufam to nic nebude.musim sa sledovat ci sa to bude opakovat.tiez ma napadlo ze sa dietatko tak otocilo kedze len spodok brucha bol tvrdy.

luciaros
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
palda88
19. aug 2015

Ahojte, od nejakého 20 týždňa som mala aj ja problémy s tvrdnutím bruška. Všetci mi hovoria, že to je bežné a doktorka mi na to predpísala magnezium. Do toho prišli bolesti v podbrušku, na čo mi zistili, že mám nízko položenú placentu a to može tie bolesti sposobobať. Teraz som v 28 tt, som na PN a aj napriek tomu, že mám kľudový režim, bruško mi tvrdne. Posledné dni mám dokonca bolestivé kontrakcie, ktoré trvajú niekoľko sekúnd. Včera večer som mala takisto jednu takú, aj som sa vyľakala a odvtedy mi bruško tvrdne, magnézium veľmi nezaberá. Nechcem však z toho robiť halo, pretože ako čítam, vačšina tvrdí, že je to normálne...

nikuska2100
25. júl 2016

Ahojte baby ak vam tvrdne brusko cele a dlksie akko 10min tak beste k lekarovy...ja momentalne kvoly tomu lezim v nemocke na infuskach

lucinka511
19. nov 2016

@palda88 ahoj a ko si nakoniec dopadla a sj s tym tvdnutim a aj s tou placentou?

pietrula
27. dec 2023

@aduskatt Ahoj, spomínaš si, ako sa to cele vyvíjalo? Za aký čas si sa od tvrdnutia dostala k predčasnému pôrodu? Ďakujem

aduskatt
28. dec 2023

@pietrula ja som začala v 25tt rodiť, ale porodila som v 35+pár dní(nepamätám, je to 20 rokov)

timea301196
28. dec 2023

Nie nie je.. mne trvdlo pri oboch od 20tt obaja sú predčasne v 35 a 36tt pri oboch magnetizmu a salbutamol.. krčok skrátený

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre