Kedy sa bábätko otáča?

luuue
19. jún 2009

Ahojky, kedy sa bábo zvykne otáčať? Ja som v 30 tt a cítim akoby bolo dole hlavičkou, hrozne ma to tlačí a trošku aj bolí. Bojím sa aby sa ešte nechystalo na svet ☹ ☹ ☹ V poslednej poradni bolo všetko ok, tak nevieeeeem 😒

nevesta
19. jún 2009

Luuue klud, aj ked sa otoci, neznamena to, ze sa derie na svet...
Ak si dobre pamatam, tak okolo 30 tt je to ok 😉
Bud rada, ze to nieje neskor, potom by to uz riadne tlacilo...

emily3
19. jún 2009

luue to je dobre ze je dole hlavickou, to je prirodzena poloha..a tlacit to tlaci...a kope do rebier a pod. ked si mala vsetko ok. tak bud aj ty ok. 😉

inneska
20. jún 2009

luue...záleží od mimi, kedy sa otočí...ja som mala malého otočného dole hlavičkou asi od 2Ott, niekomu sa otočí týždeň pred pôrodom...a ja mám ho tak doteraz...a tlačiť a kopať ťa bude nech bude v akejkolvek polohe...zato že je hlavičkou dole, neznamená, že už chce ísť na svet 😉 neboj .... a ked aj doktor povedal, že je všetko ok, tak sa naozaj nemáš čoho obávať 🙂

celine
20. jún 2009

Aj moj maly je dole hlavickou asi od 26tt. Nic ma teda netlaci, akurat ma stale kope pod rebra a boxuje do mechura 😀

hathor1231
20. jún 2009

celine,
mojej malej sa tiez paci moj mechur, a to odzaciatku... 😀
baby, mavali ste pocit,ze vas mimco kope alebo nejako tlaci na spodok maternice? ja mam tiez niekedy pocit,ze mi od tial vylezie 😀 niekedy vie hodit taku blbu polohu a ja si musim lahnut, aby som ju odtial dostala 😵 dufam,ze si tam nerobi otvor, este ma 6t 😉

luuue
autor
20. jún 2009

hathor... ja pociťujem to isté čo ty, tiež si musím lahnúť aby sa malý dal trošku do inej polohy, lebo ma bolí aj spodok bruška, ked ho cítim úplne dole...možno si to už nacvičujú na pôrod, ale držme si palčeky aby sme vydržali do 40tt 😉

hathor1231
20. jún 2009

luuue,
a ked si lahnes,tak sa ti vzprieci a kope do bokov, nie? moja vzdy 😠
ja mam tieto pocity uz od cca 22tt, takze tych 6t to uz so mnou snad vydrzi 😀 ale je to straaasne neprijemne 😒 hlavne ak som niekde na nakupe alebo navsteve... tak snad nas nebudu tak trapit v den D, ked uz teraz su tak nizko 😀 ja som mala od zaciatku pocit (ked zacala rast a aj moje brusko), ze bude dost nizko, som nemohla mat nic na podbrusku, este aj gatky ma tlacili (musim nosit extra volne veci,aby mi guma nedrazdila brusko)...
tak snad ich nenapadne stuchat tam prstikmi 😀 mne na to nic doki nepovedal,tak je to asi normal 😉
drzim palce aj tebe 😀

lienka79
20. jún 2009

Bud uplne kludna, to ze je dole hlavickou,neznamena,ze uz ides rodit.
Nas maly bol dole hlavockou od 29 tt,a mozno skor,len skor mi nerobil sono a rodila som v 39tt..aj to po vyvolani

babullka1
20. jún 2009

Mne sa otocilo v 37tt 😝

hathor1231
20. jún 2009

babullka, citila si,ked sa otacalo? to uz bolo riadne velke... 😕
mne robili sono v 28tt a tiez uz bola otocena 😀

babullka1
20. jún 2009

No ja som citila akurat to ze ma uz nekopalo dole do podbruska ale zacal hore do rebier 😝 Doktor mi povedal ze take velke babo sa uz malokedy otoci samo,ale som rada ze sa to mojmu drobcovi podarilo....V stredu mi to na poradni potvrdil ze je otoceny konecne dole hlavkou 😀

hathor1231
20. jún 2009

tak to je fakt cudne, mne sa mala vie vzpriecit (ked si lahnem) a citim presne tie jej kolienka 😀 si neviem predstavit,ako sa dokaze taky buclaty drobec otocit,ked vraj nema v maternici dost miesta na poriadne pohyby...
to moje je fakt prieskumnik. ju citim vsade 😀
kazdopadne,hlavneze su nachystane 😀 dostali sme stikuuutku 😀 stikutku mam rada 😀 😀 😀

babullka1
20. jún 2009

A ty si teraz v kolkatom tt?my mavame stikutku v brusku len obcas 🙂 No ja tiez nechapem ako sa mu to podarilo,lebo moc miesta na to uz veru asi nemal...Ked som bola teraz na poradni doktor povedal ze uz ma cez 3kg..to bude riadny "drobec"...uz sa nanho strasne tesim 😀 😀 😀

mufo
20. jún 2009

Lue ved to je len dobre ze je dole hlavickou, nech to drobcovi ostane.Aj moja mala je asi od 26 tt dole hlavickou.
U prvorodiciek by sa malo mimi dat do polohy dolu hlavickou 4 tyzdne pred porodom, u maminiek co uz rodili sa moze babo otocit prvymi kontrakciami...tak sa tes ze ide spravnym smerom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre