Poradňa v 31. týždni tehotenstva. Ako často chodíte vy?

celin
15. jún 2009

Som v 31tt. V poradni som bola minulý týždeň a teraz som objednaná až o mesiac. Na viacerých stránkach som čítala, že od 30 tt sa chdí častejšie, každé 2 týždne. Ako často chodíte?
Ja by som uvítala aj častejšie, lebo mám nariadený kludový režim a nedarí sa mi celé dni ležať a potom sa stále stresujem či to nepreháňam so sedením a pohybom. 😒

marcela22
15. jún 2009

Celin, aj ja mám nariadený kľudový režim a tiež ho takmer nedodržiavam, lebo sa to jednoducho nedá:( V prvom tehotenstve som chodila do poradne každé 4 týždne, od 36tt každý týždeň. Teda ak si to správne pamätám. Asi to má každý doktor inak zaužívané...Ja teraz chodím do poradne každé 2-3týždne lebo mám problémy a tým že ma pozýva často, tak stresujem ešte viac, že je to "fakt zlé"...a zároveň som rada že ma tak kontorluje 😝 Mne je asi ťažké vyhovieť 😅 Od toho 35tt keď pôjdeš do poradne znova Ťa už určite zavolá do ďalšej skorej.

petra1985
16. jún 2009

ahoj od 30tt este kazde 4 tyzdne a od 36 kazdy tyzden tak ako pise marcela

mima3
16. jún 2009

celin, mna zacal teraz volat doky kazde 3 tyzdne.. podla mna to ma kazdy individualne a pokial je to do toho posledneho mesiaca min. raz za mesiac, tak je to ok.

mrka2
16. jún 2009

ja som bola teraz v pondelok v poradni a objednala ma uz o 2 tyzdne opat. pred tym som bola pred 3ma tyzdnami a pred tym som chodila kazdy mesiac. no a viem,ze v poslednom mesiaci uz budem kazdy tyzden. tak asi fakt kazdy lekar to ma inak,ale som rada,ze ja chodim castejsie,nech viem,ze je vsetko OK.

hathor1231
16. jún 2009

ahojte,
ja som 34tt a na dalsiu prehliadku idem s 4t odstupom. mne sa to zda dost dlho,predsalen sme uz trosku iny pacienti (za dvoch) 😉 odteraz som mavala odstup tak 4t,5t, ale v 21tt ma normalne objednala s 8t odstupom!!! som skoro na prdelku spadla, a to aj napriek tomu, ze mi tvrdlo trusko a mavala som BH kontrakcie 😖
takze to urcite zalezi od toho, ako natrafis...
dufam,ze na dalsiu ma neobjedna s 4t odstupom, to by som bola v 40tt a mohla ist rovno do porodnice 😀 😀 😀
osobne by som radsej chodila castejsie, menej stresov, ak ma nieco trapi 😒

celin
autor
16. jún 2009

No ja tiez dufam ze uz ma budu objednavat castejsie. Bola som v 30 tt a teraz idem v 34tt. Vzhladom na to, ze som bola v 28 tt v nemocnici a teraz mam kludovy rezim uvitala by som aj kazde 2 tyzdne. Lekar povedal, ze vsetko je v poriadku ale ze aj tak mam nadalej udrziavat kludovy rezim, lebo je to tak na hranici. Takze samozrelme ze cely den lezat nedokazem a potom sa stale pozorujem ako hypochonder 😀

radka12
16. jún 2009

Tiež som v 31.tt. Zajtra idem po takmer mesiaci do poradne, tak som zvedavá na kedy ma potom objedná. Predpokladám, že ma pošle na sono. Tiež som čítala, že by sa malo chodiť od tohto týždňa každé 2-3 týždne. Bude to asi ozaj individuálne.

jamily
16. jún 2009

Ahojte, ono to fakt zalezi od lekara, ale po 32 tyzdni by sa malo chodit na kontrolu kazde dva tyzdne 🙂

radka12
17. jún 2009

Tak ma objednal o tri týždne. Bola som aj na UTZ, videla som krásne maličkú, mala otvorené ústočká, spočítal jej pršteky 🙂 Už aby bol august.

olalka
17. jún 2009

ja chodim do poradne kazde dva tyzdne uz asi od 20 tyzdna, ale mam iba poradnu a k lekarovi kazde 4tyzdne, ked sa vyskytne nieco na poradni, berie ma hned.
alebo ked sa na poradni na nieco stazujem a je to neobvykle, teraz som mala naposledy pocit, ze mala mi menej kopka, tak hned ma bral na sono. inak sestricky na poradni kontroluju vsetko mozne a malicku mi vzdy aj pocuvaju. takze asi to zavisi od lekara, ja chodim k sukromnikovi, tak aj ta starostlivost je asi vyssia. pravidelne mi uz robi aj prietoky a o tyzden uz idem na ctg

hathor1231
23. jún 2009

tak babeny,
boli sme vcera na poradni... objednala ma o dva tyzdne 😀
uz som bola pripravena na nu skocit,ak by mi dala o 3 alebo 4 tyzdne 😅
dalsi znak toho,ze sa nam to bliiiiizi 😀 😀 😀

babullka1
23. jún 2009

Ja som bola na poradni v 34tt potom ma objednal na 37tt a teraz mi dal kontrolu AZ 2 DNI pred terminom.... 😒 to sa mi zda dost dlho este cakat od 17.6 -8.7....podla mna by som uz mala chodit castejsie nie?

hathor1231
23. jún 2009

ja by som bola za kazdy tyzden 😀 ale tie dva tyzdne su fakt podla mna to nejfer riesenie pre tehu aj pre dokiho. inak by tam kazdy den natresk 😒 ale tych 10 minut,co tam stravime... aspon ja 😒
je to obdobie,kedy sa uz deje toho taaak vela a mozu nastat komplikacie 😲
babullka,to uz mas pobalene 😀 ja uz teraz ano 😀

babullka1
23. jún 2009

hathor..no mam uz pobalene,ale doktor povedal ze rodit sa nechystam 😠 ..a ty si v ktorom tt?

hathor1231
23. jún 2009

skoro 35tt 😀
a co skusate? sexik, malinikovy cajik, cvicenia??? 😉 chlapcekovi sa nechce,co?

babullka1
23. jún 2009

tak to uz mas tiez zachvilku 😀 ....no jedine ten sex 😝 ...ale aj to len malokedy,lebo my dost tvrdne brucho a ja som dost pribrala...21kg takze uz sa nevladzem ani hybat 😀 ...a maly je velmi zivy v brusku 😀

hathor1231
23. jún 2009

my uz od januara nic 😖 hroza... ale chcem este pockat take tri tyzdne a potom sa uz nic horsie ako porod stat nemoze 😀 a pekne cajik a fit lopticka k tomu.... ja mam len 12kg naviac 😖 ale hybat sa nemusis 😀 sa zahraj na velrybu 😀 ved nic ine ani neostava 😀 😀 😀

babullka1
23. jún 2009

no my sme mali zakazane az do 36tt lebo som bola na rizikovom 😒 to bolo nieco vydrzat tolko tyzdnov 😝 ...to mas paradu ze 12kg..co by som za to dala 😵

hathor1231
23. jún 2009

ja by som radsej tych tvojich 20!!! a to som zacala priberat len tento mesiac!!! som sa strasne stresovala,ze drobec bude malinky,ked tak malo priberiem a ona ze 2700g 😀 sikulka 😀
my sme mali tiez problemy... od 24tt som na PN 😢 takze abstacik chyta a uz sa tesim-e 😀 😀 😀

babullka1
23. jún 2009

ja som bola na PN od 7tt lebo som hned od zaciatku lezala v nemocke a tahalo sa to az do 27tt to som tam bola naposledy 😉 ..moj maly ma uz vraj cez 3kg..tak sa mam na co tesit pri porode 😝 ....2700g je pekna vaha na ten tt ktory si.a vies co to bude?

hathor1231
23. jún 2009

dievcatko 😀 a to som sa tak bala,ze bude malicka... ale ved su to len grafy a tabulky... kazdopadne ma milo prekvapila 😀 to asi ta nutella 😀 😀 😀
si bola teda pekne dlho v nemocke 😖 sa musis doma nudit,co? ale ked si sa dostala az sem,je to super a gratulujem 😀 taky maly zazrak uz pred porodom 😀 ten tvoj bude tiez macko 😀 neboj, niektore baby,co tu pisu boli otvorene 2-3tyzdne a nic... nikdy nevies... 😀
ja som do puchova chodila na hotelovku!!!

babullka1
23. jún 2009

No na dievcatko ma veru peknu vahu 😀 ....teraz uz sa tak nenudim ako predtym,ked som nemohla ani na vychadzky nikde 😒,bola som len doma a stale len lezat a lezat.... ...pre mna je to taky maly zazrak ze po tolkych problemoch som sa dostala az skoro do finale 😀 😀 😀 ....na hotelovku mi teraz chodi segra 🙂 A malicka sa bude ako volat???

hathor1231
23. jún 2009

Nicol. tvoj stale matusko,ci zmena?
si viem predstavit,ja som aspon pomalicky kazdy den nieco upratala a chodila so psikom von...
takze MK sa ti stal rutinou,co 😀
hlavne,ze vse dobre dopadlo, uz len super porod a mas kompenzaciu za problemy na zaciatku...

babullka1
23. jún 2009

No my sme pevne rozhodnuty pre Matuška..sak ho tak uz teraz volame ..aj ked je v brusku,takze uz sme si zvykli....Nicol je pekne meno pre dievcatko 😉 ...no veru na MK som dost casto,ale co ine som mala robit...aj v nemocke to bola jedina cinnost kt.ma aspon trocha bavila 😵 ...veru uz len ten porod...zacinam mat uz stresy ,ale potom sa zas tesim..take zmiesane pocity....

babullka1
23. jún 2009

idem sa ja venovat manzelovi..ide na nocnu a ja uz tu dobru hodinku vysedavam za PC 😵

hathor1231
23. jún 2009

neboj,ja si stale hovorim- ked nebudes zvladat, vypytaj oblbovacik 😀 ani sa nejako nebojim porodu ako toho,ci bude vse o.k. drzim palce,aby to bolo bez problemov 😉
sme museli vybrat nieco slovenske a aby tomu tozumeli aj tu 😀 ja som malu volala do 21tt tomasko 😀 chuda moje 😒
ja som najprv na MK len tak mrkla,ked som potrebovala poradit a ked som ostale na PN,tak som sa aj zaregistrovala a teraz ficim kazdy den 😀 ty chodis do zdravia? do nemocnice

babullka1
23. jún 2009

Ja nechodim do zdravia ja mam doktora v meste pri mestkych policajtoch.....a kde teraz zijes?

hathor1231
23. jún 2009

aha. ja mam v zdravi gynku,je super 😀 mi bolo straaasne luto,ze nebudem chodit k nej 😔
my zijeme v anglii

babullka1
23. jún 2009

Ona tam je myslim jedina doktorka vsak?ja som sa knej chcela prehlasit ale nebrala 😒 tak som sla k dr.Sefarovi..ale je fakt fajn 😉

hathor1231
23. jún 2009

ja mam jancovu, super zienka a hlavne je ochotna a vzdy poradi 😉 a dokonca si pamata pacientov a vzdy ta solidne vybavi... uz sa na mne kolkokrat nasmiala,ked som sa jej spytala nejaku blbost alebo ked som prvykrat liezla na kozu 😀 ma toho straaasne vela,ja viem. som tam chcela nahlasit sestru a tiez nezobrala. ja k nej chodim cez tri roky... sa tesila so mnou,ked mi ukazala na sone babatko (ja som bola v soku,aka krasa)
ja sa chlapov hanbimmmm 😔 dufam,ze aspon pri porode budem schopna si nevsimat doktorov (ak vychytam) ale to budem mat asi ine starosti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre