Sex v tehotenstve. Dokedy je bezpečný?

chavierka
23. jún 2011

Ahojte žienky, ktorá z vás má chuť podeliť sa o kúsok svojho súkromia?....Dokedy ste sexovali počas tehotenstva?Ja mám pred sebou mesiac do termínu, ale chuť na sex...nesexovali sme už veľmi veľmi dlho, ja by som chcela, ale manžel sa bojí, aby neublížil malinkému a mne.

karinka2105
10. feb 2012

@cmulinko noo mi sme nemali sex 7+600nedelie+2mesiace,takzeee
bola som na rizikovkom,ale zakazane som to nemala,ale nebola chuttt,proste neico vomne tomu braniloooo

ivuska6
10. feb 2012

sex v tehotenstve pokial sa citis dobre kludne az do 9 mesiaca pri takej polohe ktora ti najviac vyhovuje a niekde som citala ze orgazmus u chlapa je na nieco dobry v tehotenstve nieco to tam ale uz si nepametam co to konkretne bolo.

cmulinko
10. feb 2012

@karinka2105 nie je to najprijemnejsie..a dokonca som to vydrzala 3 krat..manzel sa mi smial,ze sme spolu manzelia 5 rokov,ale z toho sme 3 roky spolu nemali sex 😀 😀 ...ale absolutne sme to neriesili ako problem a ani nas nenapadlo nic experimentovat.zdrave a donosene dieta bolo pre nas absolutnou prioritou...len jediny vedlajsi ucinok abstinencie je to,ze si na to potom aj zvyknete 😀 😀

karinka2105
10. feb 2012

@cmulinko tak tak neriesili sme to ani mi,mm ma nennutill,a tiez s abal ze ublizi malinkej
sak mne chodi domov raz za mesiac kedze robi v cr,takze ja abstinujem furt 😀 😀 😀 😠
tak mas zdrave krasne deticky,tak cil si uz bduete len uzivat a dohanat 😀 😀

cmulinko
10. feb 2012

@karinka2105 dozenieme,ked budeme na dochodku 😀 ,alebo maznel mi zas robi len nocne smeny...takze cez den spi a v noci som s detmi sama doma...takze zasa nic 😀 😀 ..ale vzdy sa tesime na sviatky 😀 😀 vtedy je aj v noci doma 😀

kacsik
14. feb 2012

Ja sa strašne bojím milovať sa, furt mám pocit že drobcovi ublížime alebo že isto vie že sa milujeme a je to také divné 🙂 prvé štyri mesiace sme sa nemilovali kvôli mojim nevoľnostiam / ísť vracať počas milovania nie je zrovna sexi ani romantické :D / a teraz kvôli tomu, že keď sa drobec vo mne hýbe tak proste nemôžem :D

zuzikak
15. feb 2012

@kacsik
U nas je to niekedy v pohode a niekedy zas absolutne 0 bodov. Chapem, ze ak citis, ze sa v tebe nieco hybe, tlaci ta kdekade alebo kope, tak nemas najmensiu chut aby do teba este vchadzal aj chlap.... 😀 Pokial s tym nema on problem tak sa netrap. A ak ma, tak sa mu to pokus vysvetlit. On vidi len velke brucho ale neciti vo vnutri tela to, co ty 🙂

gazovicka
16. feb 2012

my sme sexovali este den pred porodom... kedze sme chceli maleho "vypudit" von... 😀 ale aj tak som prenasala 7 dni, takze to bolo zbytocne.. doktor mi povedal, ze sex je uplne bezpecny, pokial nie su komplikacie... vraj co je dobre pre mamu, je dobre aj pre drobca 😉

graceful9
16. feb 2012

@chavierka ak si v pohode a doki nezakázal, tak kľudne do toho,,,ak je ozaj vše ok, tak ani nevyvolá pôrod ani nič,,,ja som ešte deň pred pôrodom a to som prenášala 5 dní, takže bez obáv 🙂

kacsik
17. feb 2012

@zuzikak presne tak 🙂 a môj drahý sa chce milovať presne vtedy, keď si malý bobák v brušku robí disco :D on s tým nemá žiaden problém, len dáva pozor či ma niečo nebolí, vždy sa spýta či nemožme malému ublížiť a tak 🙂 ale mne to je proste divné, mám traumu že malý vidí čo robíme, no úplne chorá som :D a navyše žiadna chuť na sex, a to som predtým mala skôr opačný problém, teraz nič :D

sonia1501
21. feb 2012

@danusskaaa presne, pri sexe prestane boliet vsetko co bolelo a aj dusa je spokojna :o) a samozrejme babu to uskodit nemoze, ved ono je uplne inde, chrani ho plodova voda a placenta..
mne lekarka odporucila nesexovat uz zo zaciatku, ale aj tak sme to nedodrzali a este stale si ho uzivame.. ved šeststonedelie je dost dlhe na dodrzanie celibatu..

mariettka27
19. nov 2012

@cmulinko ahoj,tak ja to vidím tak,že budem na tom rovnako ako ty,,,,som síce len v 17 týždni,ale manžel odmieta sex od začiatku a vraj to vydrží až do konca,aby sme nášmu dieťatku neublížili... 😉

lula5552
8. jan 2013

ahojte chcem sa opytat som v 34tt a sexujeme doteraz mali sme take utlmi ze mne nechutilo alebo sa on bal ale teraz nas to chytilo oboch, a chcem sa opytat ci moze malemu uskodit ked mame polohi misionar ale manzel na mne nelezi je skor tak na styroch aby sa mi nedotykal brucha?????

baileyka
11. jan 2013

Ja som v deviatom mesiaci, sexovali sme celý čas a jediný problém ktorý sa vyskytol bol že som dostala infeciu ale nič strašné.Po preliečení sme museli začať používať prezervatív aby sa to nezopakovalo, ale partnerovi to absolutne neprekážalo a ďalej sme si to uživali.Najlepšia je lyžicová poloha.Misionárska nie je veľmi odporúčaná, ale keď vyhovuje tebe a nemáš problémy tak v pohode 😉 hlavne aby tebe bolo dobre.Partner sa musí prispôsobiť!

lula5552
24. jan 2013

ano to je pravda lyzicova je idealna ale ja mne nevadi ani misionarska vyhovuje mi len sa bojim aby sa nieco nestalo s dietatomak sam pritom nemoze stat tak je to ok.Moj manzel na novy problem uz nechce sex hovori ze malemu to vadi a ze sa boji aby sa mu nic nestalo, uz som mu ukazovala aj clanky o tom ze to nevadi a neda si povedat neviem ako ho mam prescedcit

michaelarobko
3. mar 2013

ahojte my sme sa milovali normalne od zaciatku,ked som mala nevolnosti sme prestali ale zas pokracovali po case, manzel vravi stale ze vydrzi ale este sa tak nestalo 🙂 je sice pozorny,ked poviem ze nie tak ma nenuti..ale som uz v 38 tta nastal problem ze nemam taku chut na sex ked manzel ma,a ked sa pomilujeme zacne vnutorne palenie,mierne bolesti v pošve.. neviem cim to je neviete rady? mavam chute to je jasne,ale ked viem ze ja si to vobec neuzijem a ze mam potom taketo pocity tak nechcem :/ cim to moze byt?

delfinnnn
5. apr 2013

ahoj michalarobko.A Bola si u doktora?vacsinou to palenie je nejaka infekcia,zapal,alebo daco take.Ja som raz v zivote zazila take palenie.Ale to nebude tvoj pripad,lebo to palenie pocitoval aj partner,nie len ja.Isla som k doktorovi a on mi povedal,ze som v poriadku,ale priatel mal kvapavku,ci sifilis ci ako sa to pise.Nakoniec som to ani od neho nechytila,ale zaujimave je od koho to on Chytil?no nakoniec to dopadlo s rozchodom po Tom co sa mi priznal,ze bol s byvalou 😀 no a pokial si Bola u doktora a ti povedal,ze si v poriadku tak sa neboj,budete v poriadku a pokial nie tak chod a nech ta vysetri,lebo keby sa daco naslo,treba to co najskor preliecit.

delfinnnn
5. apr 2013

No a co sa tyka tejto temy,tak ja som v 4mesiaci a este som nemala pocas tehotenstva sex,ale to preto,lebo ja nemam chut a pred tyzdnom som to skusila,aj ked som moc nechcela,ale zas ked zu k tomu doslo tak nedalo sa.Bola som uvolnena,vsetko ako ma byt,ale nevedel sa do mna dostat a citila som to tak,ze keby to skusil trosku silnejsie tak to by moc bolelo,tak sme radsej prestali a po tejto skusenosti uz ani chut nedostanem asi.Neviem cim to bolo,ze by podvedomie?neviem,nemate niekto stymto skusenosti?a chcem sa este spytat,ze ked pocas celeho tehotenstva,ked nebudeme mat sex,tak nebude ziadny Problem,vsak?lebo zevraj to pomaha a ulahcuje porod.Dakujem za odpovede

veroniiikaaa
13. jún 2013

No mne ked uz doktor povedal ze nemozme / nemali by sme s manzelom, ved viete co. Tak mi manzel navrhol nech si zaobstarame nejaku pomocku pre mna. Vcelku ma to najprv zaskocilo ale potom ze preco nevyskusat🙂 A cez topsexshop som si kupila , hambim sa povedat co ale je to na vonkajsie pouzitie 🤐

ell23
13. júl 2013

😲

zuzanocka
13. júl 2013

Ak lekar neurci inak... 😀 tak dokonca.. 😉

tomikejt
13. júl 2013

presne tak, ak ti lekar nezakaze tak kludne az do konca tehotenstva

jajinka9
20. júl 2013

Mne pri prvom tehotenstve neustále chutil sex a mala som veľkú chuť vždy na to keď aj môj priateľ. Teraz čakáme 2 bábätko a som v 20tt a neustále mám bolesti v podbrušku a nemám vôbec chuť na sex a priateľa stále odmietam, chudáčik on to nevie až tak pochopiť lebo to neprežíva ale často sa kvôli tomu hádame lebo si myslí že ho podvádzam keď s ním už nechcem mať poriadne ani sex ani nič ☹ neviem čo mám robiť aby sme sa trošku viac zblížili a aby mi to viac chutilo ☹ ...Poradte mi ak viete, budem rada 🙂

lypka
31. júl 2013

mali ste niektorá sex aj ked ste sa už začali otvárať?

lenkakr1
8. aug 2013

@chavierka
Sexovať sa môže až do konca tehotenstva. Nemusíš sa ničoho obávať. Dieťa je dostatočne chránené, fyzicky sa k nemu zdola nič nedostane. Len treba doržiavať hygienu vo zvýšenej miere a ak tvoj drahý nechodí pravidelne na http://www.sex-zoznamka.com a neprenesie do teba nejakú pliagu, tak si to poriadne užívajte. Je úplne zbytočné nesexovať, keď môžete 🙂

nikaneviemaka
9. aug 2013

@delfinnnn Ahoj ja to mám take iste.. za prvé sex som si počas celeho tehotenstva vobec neužila ,čo sa tyka tých mýtov o tom,že žena dosahuje orgazmy atd. tak to ani raz a za druhe teraz som v 9mesiaci a ma to tam tak boli ked chceme skusit sex,že .. uplne som akosi moc uzatvorená z vnutra nevieš mi poradit prečo to taka si može byt?.. sa citim ako panna..

delfinnnn
9. aug 2013

@nikaneviemaka Ahoj.To ja neviem.Ja som v 8mesiaci a cele tehotenstvo nemam styk s partnerom tak to asi nie je ten isty pripad,skus sa doktora spytat,alebo sa nesnazte mat styk,ked ta to boli.Vsetko dobre prajem

nikaneviemaka
10. aug 2013

@delfinnnn No aj sme s tým radšej prestali 🙂 a tak Ďakujem!..🙂

suzy34
29. sep 2013

Mne doktor povedal, ze od 23 tyzdna radsej nie, lebo si mozem sposibit komplikacie ako krvacanie, ze su aj ine metody,tak to dodrziavam..

ancika75
17. jan 2014

ahojte, lekár mi vypísal liek Duphaston , máte s ním niektorá skúsenosti ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre