Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cicimotinka
27. aug 2011

@karkana bábätko z pôrodnice Ti asi nedajú "na víkend"... švagrovci brali 3-týždňové a dali im ho po 7-mych dňoch po schválení predbežka... zatiaľ sa mali pripraviť a nakúpiť... takže bábo dostali a mali ho "nafurt"... takže nejaké vyšetrenie potajomky a vrátenie po víkende... na to nebolo kedy... 😉

natia
27. aug 2011

ja prečo nemám v pase viditeľné dieťa? 😠

dioliana1
27. aug 2011

@natia asi si utajená

mata71
28. aug 2011

Dievčence,,píšem si.... z dadenkou1 v inej teme ma potvrdene tehotenstvo 6tt-7tt,prekonala aj menzes,,,teraz vo štvrok začala krvacat ,tak je pravdepodobne v nemocnici......prosim držte jeej palčeky aby bolo všetko dobre ,venujte jej modlidbu ,spomienku v mysli,určite tu energiu pociti,,,,moc,moc,dakujem,,

natia
28. aug 2011

Jeminecky a veru som na ňu myslela, ze co je s nou,keď tu už nechodi, aj som sa vas chcela pýtať už veľakrát...joj velmi, veľmi držím palce a myslím na teba...

meghan
28. aug 2011

No veru, tiež mi tu dadenka1 chýbala... Tiež držím palce a nech to všetko dobre dopadne!!!

lucy125
28. aug 2011

@erikadodo Ahojček aj ty si brala Prednison? Dala ti ho Dr. Stenová? Asi sa nemusím ani pýtať či pomohol nie?Ja ešte čakám len na papier, z ÚPSVaR,už je to vyše 3 týždňov, ale asi za to, že sú dovolenky.Dúfam, že už bud. týždeň nám niečo dôjde, už sa na tú prípravu dosť teším 🙂 🙂 🙂 Joj, to m máte fajne, že ste už zaradení do zoznamu, my asi tak až hádam ku koncu roku, ak všetko hladko prebehne. 😉 😉 Nenapísali ti koľko čísiel je pred tebou ?Ste zaradení v NR kraji?

tortelinka
28. aug 2011

@mata71 to vazne?ved rozmyslam ze co je s nou...drzime palce nech sa dari 🙂

tortelinka
28. aug 2011

hovorila som s dadenkou, je v nemocke, pozdravuje, buhuzial nepodarilo sa, ma mimomaternicove, caka na operaciu ☹

mysiak001
28. aug 2011

Ahoj 🙂 tak sme aj s polovickou zacali chodit na pripravu pred adopciou. Skoda ze som modreho konika nenasiel skor mohlisme byt ovela ovela dalej.

tortelinka
28. aug 2011

@mysiak001 ahoj 🙂 no opacneho pohlavia tu moc nemame!

mysiak001
28. aug 2011

@tortelinka dakujem inak aby som nezabudol sme z Margecian

marti35
28. aug 2011

@tortelinka To je smutné ☹ teraz potrebuje veľmi modlitby

karkana
28. aug 2011

@mysiak001 aj my chodíme na prípravu,je to celkom zaujímavé,tiež nás mrzí s manželom,že sme už skôr nezačali,asi sme potrebovali dospieť k tomuto rozhodnutiu 😉 ,len nám rôčky pribudli

dioliana1
28. aug 2011

@mysiak001 vitaj

5katarina7
28. aug 2011

@karkana@mysiak001 to aj ja ľutujem,že sme nezačali s adopciou skôr,ale nevadí ...radšej neskôr ako nikdy 🙂 @tortelinka chúďa dadenka,škoda že im to nevyšlo,je mi to ľúto a držím palce,aby bola v poriadku.

dioliana1
28. aug 2011

@tortelinka je mi to ľúto ☹

mata71
28. aug 2011

@tortelinka pozdrav ju odo mna,,,,,,,

mata71
28. aug 2011

@tortelinka pozdrav ju od dievčat z temy snažilky,vitajte,,,,je mi to tak velmi,velmi luto,mi si všetky tam tak super držime palce,,,,ach jaj,,,,,,dakujem moja si zlata.

mysiak001
29. aug 2011

@karkana @5katarina7 my sme boli rozhodnuty s manzelkou uz pred svatbou. Ale na urade pred 6-mi rokmi nam nakukali ze musime vlastnit byvanie a tak podobne. A v podstate az terazod zaregistrovania na mk dovcera som cital celu diskusiu a dozvedel sa kopu novych veci. A som spokojny aj s rozhodnutim ze sme isli priamo na UPSVAR - KE a nie k nam na okres. Inak na priprave je velka sranda sme sa stretli 3 pary v priblizne rovnakom veku cloveksa dozvie vela veci o ktorych som nemal ani potuchy ze su. Mala tam teta casopis Nebyt sam tak somho hladal na nete a tu je http://www.anr.sk/?page_id=27 je paradny vela veci na pripravu ked nam da tetuska domacu ulohu beriem z neho. 😀

cicimotinka
29. aug 2011

@mysiak001 inak pred 6-timi rokmi to asi naozaj tak fungovalo, lebo aj my sme sa pýtali cca v 2005 a nedalo sa, lebo sme boli v podnájme... teraz máme 2-ročného šmudlíka, takže budem držať palce... 😉

cicimotinka
29. aug 2011

@tortelinka juj, takéto veci by sa nemali stávať... pozdrav ju, že na ňu myslím...

mysiak001
29. aug 2011

@cicimotinka Dakujem je pravda ze vsetko sa casom meni 🙂

5katarina7
29. aug 2011

@cicimotinka@mysiak001 my sme bývali u rodičov,takže vtedy to tiež neprichádzalo do úvahy.No ale ja som už premýšľala o adopcii veľmi dávno,len okolnosti boli nevyhovujúce,teraz nám to už konečne vyjde aspoň dúfam čím skôr... 🙂

tortelinka
29. aug 2011

niekedy aj clovek ma vlastne byvanie, len nie n spravnom mieste, tiez sme si uzili svoje s uradmi 😠

mysiak001
29. aug 2011

@5katarina7 no my prv u mojich rodicov to teta v Gelnici krutila nosom potom sme boli v socialnom najomnom stakym najmom ze splatku zauver mame o 50 eur nizsiu takze to bolo nemozne potom polovicka ochorela a zacali sme si nadstavovat o5 nad nasimi doma mame samostatny vchod kolaudacia bola potom az kedsme poziadali o adpociu a teraz to uz nevadilo dali sme len cestne prehlasenie ze ked bude hotovo a zapisane v katastri tak donesieme list vlastnictva taka mila teta.
@tortelinka urady su stale problem

A pevne verim ze do konca sepembra budeme mat pripravu za sebou minule stretnutie co sme mali v utorok tak nas testovali snad som presiel no nakreslit ovocny strom to bolo pre mna najtazsie. 😀 zacal som slivku a skoncilsom jablonou

tortelinka
29. aug 2011

@mysiak001 myslim ze ten test nie je taky dolezity, urcite ste presli

lenkove
29. aug 2011

@dadenka1 to mi je naramne luto :( Drzte sa...

karkana
29. aug 2011

@mysiak001 a aké máte požiadavky na dieťatko?

mysiak001
29. aug 2011

@karkana mame take mensie okolo 1-1,5 roka moze byt aj mladsie a biele kedze je to tak ze si netrufnem na romca ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre