Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
7. nov 2010

no, ja to risknem tento týždeň, aj keď viem, že je to zbytočné, ešte tak pol roka...tipujem 😒

kanhwa
7. nov 2010

No baby,
reagovala som priebezne a uz som si precitala aj dalsie prispevky, co ste medzitym popridavali, takze ste vlastne napisali uz to, co som aj ja potom pridala. Ono je to asi len tak, ze vsetko zalezi od danych uradnicok, nakolko maju ludsky pristup a zaujem a nakolko im ide len o co najrychlejsie umiestnenie deti. Naozaj len o konkretneho cloveka. Lebo napr. u nas na urade sme my mali perfektnu psychologicku na pripravu, ktora nam vyslovene zdoraznovala, ze jej ide o to, tu predstavu co najpodrobnejsie vyspecifikovat a aj naplnit, lebo to je pre prospech rodicov aj dietata. A zase ina pani z toho isteho uradu,ktorej sme davali ziadost a bola u nas doma, tak stale hovorila len o tom, ze akoby to bolo vlastne jedno, co tam uvedieme a nikoho to k nicomu nezavazuje. A ako mali taki pripad, ze par si uviedol biele novorodene dievcatko a nakoniec si brali domov styroch velkych vietnamskych chlapcov. Neviem, ci jej to prislo vtipne alebo co 😒 v kazdom pripade tym ludom, ak to je pravda, prajem, aby boli stastni...ale prislo mi to dost od veci nas takto motivovat....

kanhwa
7. nov 2010

@suezana tak drzim palce 🙂
treba pocitat s tym, ze cim vyssie sme v poradovniku, tym pomalsie sa to posuva, lebo potom tam uz ostavaju len ti s podobnymi predstavami, ktore su nejako specificke...aspon si myslim....

edit.ka
8. nov 2010

Ahojte,ja som vyvolavala zo zaciatku aj dva krat do mesiaca, a tetusky neboli take mile, vzdy sa ma pitali co som tak nedockava a ci sa chystam odcestovat. Nebolo to prijemne, ale nedala som sa odbit a nadalej som vyvolavala. nam prvy krat ponukli po 5 mes. Chlapceka, mal 6 rokov, neviem preco, kedze sme mali v poziadavkach do 1 roka. Odmietli sme, ale nedostali sme sa samozrejme na koniec zoznamu. Pocula som to uz od viacerych, ze im tym hrozili. Urcite to tak nieje. V auguste sme potom odmietli chlapceka,mal 3mes. Ale jednoducho, neslo to, ta iskra tam musi byt. Ale nemozem povedat,tetusky boli k nam od zaciatku mile, kde sme tam boli osobne, akurat do telefonu, boli neprijemne. Som velmi stastna, ze to vsetko je za mnou a teraz budeme mat krasne dievcatko. Je to tazske, ale po dlhom cakani, pride krasna odmena 🙂

vivien2505
8. nov 2010

@edit.ka pekne si to napísala a pravdivo súhlasím s tebou 😉 krásne dievčatko prežije s vami krásny život 😵

suezana
8. nov 2010

@edit.ka vďaka 🙂 lebo ty si kraj, čo aj my, tak sa teším, ale vlastne aj ten čo katarínka 😕 , tak dúfajme, že aj nás čaká čoskoro vytúžený cieľ 😵
...a nenapíšeš viac o princeznej? 😵

edit.ka
9. nov 2010

Dakujem ste velmi zlate 🙂

dadenka1
13. nov 2010

@misula4660 Môžem sa opýtať? Ak sa nemýlim čakáte len rok a kúsok a budete mať bábätko. Zdá sa mi to strašne rýchlo. Z akého ste kraja? My TN. Sme zapísaní od augusta 2009 a vraj ešte rok máme čakať.

misula4660
14. nov 2010

@dadenka1 Jasné, že sa môžeš spýtať...Áno, my čakáme rok a požiadavky máme na biele, zdravé novorodeniatko, max. do 6 mes. Sme z NR kraja a už od začiatku nám tvrdili, že to bude tak do roka, takže dúfam, že do Vianoc, najneskôr niekedy začiatkom budúceho roku už budeme mať babuško doma...A inak už som počula, že TN kraj má veľmi dlhé čakacie doby...Teda ale fakt neviem čím to je...Pretože ako píšeš, tak dva roky sú naozaj dosť dlho....

dadenka1
14. nov 2010

Ach jaj toto keby som vedela tak idem na UPSVR v Nitre... Nevadili by mi ani "školenia" trošku ti závidím... Ale v dobrom... To ste teda stále na telefóne, však? A ako si si to zariadila s výbavičkou? Vlastne ani nevieš či bude chlapček alebo dievčatko a aké bude veľké... Strašne som zvedavá kedy sa ozveš, že ste už traja... Držím palce nech je to určite do Vianoc... To by bol nádherný darček od Ježiška...

misula4660
14. nov 2010

@dadenka1 To máš pravdu, momentálne mám telefón non-stop pri sebe. A s výbavičkou to mám tak, že všetko mám neutrálne farby, teda kočík mám čierno-biely, v postieľke baldachýn a návlečky krémové, takže také neutrálne farby všetko. No a s oblečením pre bábo to mám tak, že mám z každého po pár kúskov, teda od tej najmenšej veľkosti až po veľkosť cca na rok......A ďakujem Ti veľmi pekne, aj ja by som si veľmi želala, aby nám Ježiško doniesol babatinko...A ak smiem vedieť odkiaľ si? Ja som z Topoľčian....

dadenka1
14. nov 2010

@misula4660 Ja som z Trenčianskych Stankoviec, v TN robím... Strašne dlho hľadám niekoho "tehotného" tak ako ja a teším sa, že som našla aspoň niekoho podobne na tom ako ja... Ja sa musím strašne ovládať aby som na UPSVR nevolala skôr ako v januári, ale furt behám po nete hľadám čo kúpim pre babanko, niekedy mám pocit, že som riadne pošahaná... V januári zavolám a dúfam, že už to nebude dlho...

misula4660
14. nov 2010

@dadenka1 No presne to si aj ja niekedy myslím o sebe, že už mi z toho niekedy asi pekne prepína, lebo keď ma to chytí tak tiež stále hľadám niečo na nete, čo by som ešte mohla kúpiť...xixi... Držím päste, keď zavoláš v januári, tak aby ti povedali, že už ste na rade...A keby niečo, tak hneď napíš...Prípadne, ak sa budeš nudiť a budeš si chcieť popísať, tak mi napíš IP. ....

suezana
14. nov 2010

dievčence len si nepíšte IP, pekne sem, bude nám veselšie 😀
Misulka, ty nečakaj do vianoc, lebo do Vianoc chcem ja... a to som ešte hodný kus za tebou ☹ 😀

kanhwa
14. nov 2010

Jeeeej baby,
tak vy to uz mate naozaj za par 🙂 🙂 🙂 Drzim palce,nech to rychlo ubehne. Vianocny darcek by bol samozrejme najkrajsi 🙂 🙂 🙂
Ja som volala v septembri, boli sme na 72. mieste. Chcela som volat az po novom roku, ale asi to nevydrzim a niekedy v decembri budem znova volat. Tiez mi uz zasibkava, vecicky kupujem, ale len take na velkost okolo roka. Ale sme sa dohodli, ze postielku a kocik budeme musiet uz v buducom roku kupit, aby sme boli pripraveni 🙂
Pozdravujem vsetky "tehotne" 🙂 Dufam, ze nebudeme moc dlho "prenasat" 😉 😉 😉

misula4660
14. nov 2010

@suezana dobre moja, budeme písať len sem....a mimochodom tak sme dohodnuté, ja ešte tento mesiac a ty do Vianoc...OK? ... 🙂

misula4660
14. nov 2010

@kanhwa ja som si tiež vždy hovorila, že tento mesiac už nebudem volať, nech nemajú zo mňa nervy na úrade a nikdy som to nevydržala, skoro vždy som volala raz mesačne....xixi...tety už sú zo mňa asi zúfalé.... 😉

suezana
14. nov 2010

presne toto som chcela počuť miši 😵
ja som tento týždeň na burze kúpila ružové dupačky a 2 modré čiapočky - akože pre šušu (chou-chou bábika), aj som jej ich obliekla 😅 dokonca som ju 2x prezliekala 😀 , ale dcéra ma prekukla. Že maminka, potom to bude pre naše bábätko, však? 😀

dadenka1
15. nov 2010

Ako vidím dopre nám tu pohrabkáva... Ja nemôžem nič kupovať, lebo vždy keď len prebehnem cez babatkovské oddelenie v obchode, ostane mi strašne smutno.... Ale napadlo ma teraz naposledy, že vždy, keď príde mrcha, tak si kúpim niečo pre babatko. Aj keď len malú fľašku... Na just. Aby si mrcha nemyslela, že má na do mnou moc. Nech si teda príde, keď chce, ja si na truc kúpim niečo do výbavy. Aj keď to musia byť len drobnosti, lebo moja sestra má doma 10 mesačné, takže všetko mi odkladá... A niekedy na jar, keď zase príde mrcha tak si kúpime postieľku a kočár, nech ju aj šľak trafí 😵

misula4660
15. nov 2010

@dadenka1 presne tak, pravdu máš, nech celú mrchu šľak trafí.....a ty sa už od teraz budeš len tešiť, kedy ti zavolajú, že majú pre teba babuško.....

misula4660
15. nov 2010

@suezana zuzi, ako vidím tvoja Vaneska ťa má pekne prekuknutú....

suezana
15. nov 2010

tak tak 😵
inak ja nakupujem len veľmi výhodne 😉 (sekáče, bazáre) aby sme šušu zas príliš nerozmaznali 😎

suezana
15. nov 2010

krásna, že? 😵 😀

misula4660
15. nov 2010

@suezana to je jedno kde nakupuješ (veď sekáče sú úplne naj...), ale šušu je fakt nádherne oblečená.... 🙂 😉

suezana
15. nov 2010

no, potom to presuniem... 😉 😵

misula4660
15. nov 2010

@suezana no jasné babuško bude krásne....

5katarina7
15. nov 2010

ahojte babule!My sme zaradení len teraz od 15 oktobra,a ja som už tiež volala do Nr.Povedali mi tiež taký rok čakania.No na ktorom mieste sme,to mi nepovedala,iba že je tam teraz v poradovníku okolo 70ludí.No my sme určite niekde vzadu,ale budúci mesiac zas volám 🙂

suezana
15. nov 2010

ahoj kati, ja zavolám, až keď dostane bábo Miška, ak sa nemýlim, ona je teraz na 6. mieste (@misula4660 dobre hovorím?) takže tak o 2 týždne? 🤐 😉

afrika
15. nov 2010

ahojte. môžem sa k vám pridať? 🙂 tiež sme zapísaní v zozname- žilinský kraj. u nás je čakacia doba trošku dlhšia. zapísaní sme od konca apríla tohto roka. povedali nám, že čakať budeme cca 3 roky. teraz sme na 66 mieste-v októbri.
ak sa môžem opýtať-všetky čo ste tu už nemôžeme mať biolog. vlastné bábo? už nakupujete výbavičku? vôbec neviem kedy si môžem začať ja nakupovať....asi až tak o rok ☹

suezana
15. nov 2010

ahoj afrika, mi neuveríš, ale práve som pozerala, že to ty si položila otázku, koľko sa čaká v poradovníku.... a rozmýšľala som či viete o tejto stránke... 😀 teda ja som asi jasnovidec 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre