• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

4. decembra 2016 
@maartinkaa Krásne dievčatko oplatilo sa čakať :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. feb o 10:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@maartinkaa nádhernááááá bambulka :slight_smile:
6. feb o 11:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@maartinkaa krásne dievčatko :slight_smile: my by sme tiež radšej dievčatko :slight_smile:
6. feb o 11:50  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahojte, je tu niekto kto teraz skončil prípravu v Banskobystrickom kraji a už je zaradený do poradovníka? My budeme končiť prípravu v marci, alebo apríli.
6. feb o 11:54  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maartinkaa gratulujem kráááásna kočica :dizzy_face:
6. feb o 14:38  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@maartinkaa krásne a šťastné dievčatko.. :slight_smile:
6. feb o 19:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahojte. Mám na vás otázočku.. Adoptovali ste si, alebo adoptovali by ste si 2 deti naraz v rôznom veku? Presnejšie... súrodencov, 1,5 ročné dieťatko s 2m súrodencom... Je to asi ťažké adoptovať deti v rôznom veku naraz, že.... Vďaka za názore :slight_smile:
7. feb o 08:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@sofinkalv ja som chcela, ale z úradu nepovolili, lebo som to nemala uvedené v papieroch že "aj viac detí, aj súrodenecký pár", to len tak že som na tvári miesta náhodou zistila, že sú voľné. Ale našťastie oni už aj šli do adopcie, ešte skôr napokon než ja som mala. Treba mať uvedené už v žiadosti že sa nebrániš viacerým
7. feb o 08:48  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@yukki my to mame uvedene od začiatku, to hej.. Len že ako sa to zvláda.. dve detičky naraz rôzneho veku..
7. feb o 09:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Prosim o radu adoptoval si niekto dietatko od drogovo zavislej matky.
7. feb o 09:55  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sofinkalv my máme súrodencov. Rozdiel rok aj dva mesiace. Ale brali sme ich neskor ako 3 a 4 ročných. V mnohom to bolo dobré, vždy sme chceli dve deti nemuseli sme to obsolvovať 2x , sú súrodenci v mnohom sú si podobní, do teraz som to brala ako výhodu prehrali sa, potiahli sa, v novom prostredí boli vždy spolu a pod. Ale občas som cítila, že by bolo dobré sa venovať jednému viac a až tak dobre to pri dvoch nešlo. Teraz je malá v puberte a tie ich vzťahy sa zhoršili, dúfam že dočasne. Ale celkovo som rada že sú dvaja, mali to v mnohom ľahšie aj my s mužom. A tiež musǐm povedať, že na jedno dieťa a menšie by sme čakali dlhšie. Takto sme sa našli hneď na 1x . Zvačša sa súrodencov zľaknú. Ja by som sa toho nebála. Bude to zpočiatku náročné, predsa len odrazu dve maličké deti, ale nájdete systém.
7. feb o 10:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to (8)
@sofinkalv aj mi sme sa o tom rozprávali doma s manzelom. a rozhodli sme sa, ze na raz nie.... nevieme, ako by sme sa to zvládli... to iny vek, iné potreby, aj to fyzické a hlavne psichycké potreby si myslim.
Ked sa citite, ze by Vám to islo, tak to urobte, pocuvajte hlas svojho srdca.
7. feb o 10:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sofinkalv ahoj, s tvojou otázkou ti poradiť neviem, ale skús napísať profimamke @matkaasebko, ona síce nemá adoptované- ale v profi dve dievčatká a prišli k nej v podobnom veku ako tieto "tvoje"- ona by ti vedela najlepšie povedať o úskaliach, poradiť... držím palce
z môjho pohľadu- súhlasím s tu napísanými názormi, že aspoň to celé nemusíte absolvovať 2x, detičky sa potiahnu vzájomne :wink:
7. feb o 11:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
Už som dávno nedala foto mojej princeznej,takto už vyrástla :slight_smile:
8. feb o 12:30  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (36)
@5katarina7 Krásne dievčatko, si hrdá mamina :slight_smile:
8. feb o 16:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@marcelarefat ďakujem,veru som hrdá na moju lásku,je to veľká šikuľka :slight_smile:
8. feb o 16:24  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
Ahoj, je tu niekto kto bol teraz zapísaný a patrí pod Trnavu?vďaka
8. feb o 17:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@5katarina7 krááásna je kočka šikovná,som rada že si sa ozvala :slight_smile:
8. feb o 17:29  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mata71 ďakujem :slight_smile:
8. feb o 17:40  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahojte niekto nitriansky kraj budu dva roky co sme zaradeni do zoznamu ziadatelov a cakame a cakame dalej :slight_smile:
8. feb o 22:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maccca budem vediet po 16tom,vtedy by sme mali byt zaradeni. Vraveli nam,ze teraz sa caka 3 roky,tak neviem. Drzim ti palce,aby si to mala uz iba " za par". :slight_smile:
9. feb o 05:49  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahojte, prispejem aj ja: som zo žilinského kraja. Sme zaradení od 08/2015. Dali sme si podmienky - aj súrodencov, aj polorómske, a vek môže byť do 3 rokov...
No a sme v poradovníku na biele dieťa 114. a na polorómske 4., pričom minulý rok sa umiestnili dve!!! biele detičky a žiadne polorómske....
Takže toľko k nášmu kraju...
Ja som z toho dosť smutná a sklamaná, a nemám veľkú vieru, že sa dočkáme...
Teraz, ženy keď nechcú dieťa idú na potrat, a nie že by ho donosili a dali na adopciu.
Takže sa rodí menej detí podľa mňa....
Ak by sa každý rok umiestnili 2 detičky, tak si počkáme "iba" 58 rokov :rolling_eyes: :grinning:
9. feb o 09:59  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@5katarina7 no aká nádherka!!!!
9. feb o 10:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@maartinkaa to vááážne??? Vy už máte dievčatko doma??? A to takto potajomky??? GRATULUJEM!!! Veľa zdravíčka a radosti zo seba! :grinning: A čo chalani na sestru vravia? A ty sa ako máš? a aká je malinká, okrem toho, že je úúúúúplne dokonalá :grinning: ?
9. feb o 10:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lenkove dakujem, a ano mame ju rovno z porodnice, brali sme ju ako dvojtyzdnovu :dizzy_face:,je krasna, sikovna a velmi, velmi ju lubime,,,,,chalani ju cmulaju stale,,,,este vzdy si myslim, ze je to len sen, nikdy by som necakala takuto dokonalost :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. feb o 10:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to (5)
ahojte,aktualizacia po dvoch rokoch uspešne za nami a ideme čakat Teraz sme na 31 mieste tak nech nám to všetkým utečie ako voda. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. feb o 14:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@tarrra nebud!!! Drzim silno pästicky a mzslim na teba! Je to tažke ale neprepadaj zúfalstvu! :wink:
9. feb o 15:25  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v júni 2017 (14. tt)  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tarrra ako vies ze ste na poloromske 4??? Vzdy ked tam volam (2xdo roka) tak hovoria mi len celkove poradie. A sme zaradeni od marca 2013
9. feb o 15:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dasah Ahoj, mozem sa ta opytat z ktoreho si kraja? A kolko hodin trvala aktualizacia?
9. feb o 17:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@marcelarefat som z TN kraja aktualizacia trvala dohromady 12 hodín. Zaradeni sme od január 2014
9. feb o 18:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok