Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

beka22
4. máj 2016

@hora_lka krásny chlapček. Gratulujem že ste už svoji a prajem zo srdiečka aby ste si užili jeden čo najdlšie🙂🙂🙂

fiona123
4. máj 2016

@hora_lka jeeej, teším sa takým dobrým správam a gratulujem, Igorko je krásny a šťastný chlapček

csandalova
5. máj 2016

nadherny, uzasny chlapcek, gratulujem 🙂

lenkove
5. máj 2016

@hora_lka veľa radosti zo seba želám! A gratulujem! 😵 😵 😵 😵

mana85
5. máj 2016

@hora_lka 😵 malý frajer hehé zlatý ♥

liwka
5. máj 2016

@mana85 ahoj, ako ste dopadli?

kikuska_wedge
5. máj 2016

@hora_lka gratulujem, malý je rozkošný smejko 🙂

siska25
5. máj 2016

@mana85 Ahoj, no mňa normálne nahnevalo, čo si napísala, že Vám malú nedajú ak má soplíky a máš právoplatné rozhodnutie. To na to je nejaký predpis, veď raz keď súd rozhodol a je všetko na papieri právoplatné, tak na základe čoho Vám ju nedajú. Keď sa jej nebodaj v domove počas toho ako tam bude aj napriek právoplatným papierom niečo stane, veď už si za ňu zodpovedná ty alebo sa mýlim? A celkovo, raz keď je dieťa choré, chcieť ho presúvať hore dole a cestovať. My sme mali doma malého na hosťovskom pobyte a zrovna mal 3 mesiace a potrebovali sme riešiť povinné očkovanie. Doktora mal tiež ešte v domove a oni normálne nerobili žiadne problémy, povinnú prehliadku a aj očkovanie sme mali tu u doktorky, kde sme ho potom neskôr aj prihlásili. Dokonca aj neurológa a ostatné vyšetrenia sme si riešili počas hosťovského tu u nás.

katkuz
5. máj 2016

@hora_lka Gratulka velka 🙂 🙂 🙂 veru fesacisko... a je lavak alebo sa mylim ? 🙂 nech rastie v mudrosti a krase a laske.... 🙂

hora_lka
5. máj 2016

dievcata, dakujeme za gratulacie, potesili ste ma ..
@katkuz zatial je nevyhraneny ci lavak ci pravak, pouziva obidve ruky, aj z vysetrenia od psychologicky mame v sprave, ze je obojrucny .. on aj kasu papa s dvomi lyzickami, zubky si umyva s dvomi kefkami, aj v DMke si pyta 2 balony do kazdej ruky, aj cukriky musia byt dva 😀

katkuz
6. máj 2016

@hora_lka 😀 😀 podarený je 😀 no ale tie cukriky byt na jeho mieste, tak si pytam do kazdej ruky za hrst... 🙂

jahanka
6. máj 2016

To máte z neho dvojnásobnú radosť 🙂 Želám Vám všetko dobré. 🙂

fiona123
6. máj 2016

@hora_lka 😃😃😃

bbbarunka
6. máj 2016

Dievčatá, ako dlho trvalo, kým sa Vám súd ozval po zaslaní návrhu na osvojenie? My sme posielali už v septembri a stále nič. Vždy, keď zavolám, sa len dozviem, že sa na tom pracuje:(

liwka
6. máj 2016

@bbbarunka a nie je ten súd v KN?
kamoška čaká od januára...

iivviikk
7. máj 2016

Ahoj tak uz sme doma traja
Vcera sme si priviezli domov nas pokladik🙂

mana85
7. máj 2016

@iivviikk Gratulujeme ♥ 😵

beka22
7. máj 2016

@iivviikk gratulujem užívajte si najkrajšie chvíle s maličkou🙂🙂🙂🙂🙂

liwka
7. máj 2016

@iivviikk wááááááw, gratulujem, som rada, že sa to podarilo 😀

hora_lka
7. máj 2016

@iivviikk pekne cislo .. gratulujem 🙂

bbbarunka
7. máj 2016

@liwka my mame sud v malackach:/

bbbarunka
7. máj 2016

@liwka od januara tohto roku?

liwka
7. máj 2016

@bbbarunka áno, v jan. si podávali žiadosť o osvojenie, priložili všetko potrebné (po toľkých súdoch už máš skúsenosť) a stále nič...☹

bbbarunka
7. máj 2016

@liwka my čakáme od septembra minulého roku, veľakrát som volala a stále nič. Začínam sa dosť báť:(

liwka
7. máj 2016

@bbbarunka ja si myslím, že je to len niekde založené...kamoška je z toho nešťastná, lebo by si chceli požiadať o druhé mimi, no kým toto nemajú uzavreté, tak nemôžu (alebo nechcú..)
ale aj mňa to štve, lebo už ide fakt len o jeden po*atý papier, aby mohol mať malý ich priezvisko....nechápem, čo im na to toľko trvá

iivviikk
7. máj 2016

Ďakujem všetkým. Akurát zaspal vobec nechcel stale v postielke vystrajal a skeril sa. Stale ho sledujem a neverim ze uz je doma. 🙂

beka22
7. máj 2016

@iivviikk prepáč neviem prečo som si myslela že máte dievčatko🙂🙂

tlucka
7. máj 2016

@iivviikk Gratulujem

mata71
7. máj 2016

@iivviikk gratulujemeeee

mata71
7. máj 2016

@bbbarunka ahoj, ak je sudkyna na PNke ,či na materskej. tak to može byť dovod prečo to nepreložili, od nej niekam inam, oslovila by som na tvojom mieste socialnu a kuratorku malého ,, to sa dá zistiť prečo nebolo vytýčené pojednávanie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre