Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

katkuz
28. apr 2017

@mata71 klobuk dole pred takymto pristupom 🙂 ked to mate aj v poriadku ms 🙂

mata71
28. apr 2017

@katkuz ano máme , ked som bola profimamka, tak vtedy som sa to dozvedela že je to v predpisoch školky, a su detičky dokonca oslobodene každy mesiac platit školne u nas 12e mesačne,,, čo je konec koncom pekna výsledna suma,plati za osvojene detičky zriadovatel 🙂

kikuska_wedge
28. apr 2017

Dievčatá zisťovala som ten trvalý pobyt na úradoch. Môže sa prehlásiť už na základe rozhodnutia o predosvojiteľskej starostlivosti, ale POZOR na to. V takomto prípade, ak príde bio mama na úrad a opýta sa, kde má dieťa trvalý pobyt, tak jej sú povinní údaje poskytnúť. Takže je možné STRATIŤ ANONYMITU. Ak sa však prehlasuje trvalý pobyt na novú identitu dieťaťa, teda po rozhodnutí o osvojení, je anonymita zachovaná. Vzhľadom k tomu sme sa rozhodli, že trvalý pobyt zmeníme až po zmene identity. Aj to ho dáme príbuzným a až od nich ku nám. Istota je istota.

beka22
28. apr 2017

@kikuska_wedge naša bio mama sa už nemohla dozvedieť lebo pri osvojiteľnosti sa zriekla všetkého čo sa malého týkalo a mal zmené aj rodné číslo lebo po preosvojiteľskom súde sme mu menili rodný list aj s rodným číslom tak u nás už bio mama nemala dosah.

mana85
28. apr 2017

@beka22 po predosvojitelskom ?

berginkan
30. apr 2017

tak sme sa boli porozpravat a kedze Navrat robi pripravu iba 2x do roka, tak zacneme az v decembri. tu skorsiu nestihame, nevadi uz je to jedno. takze do augusta, kym pojdeme na urad, mozeme este vyvadzat 😀 😉 a citat knizky a pripravovat sa. potom zacne dalsia cesta, v nasom pripade kratsia, kedze nemame poziadavku iba biele dietatko. zacinam sa nato pripravovat, a dufam, ze to zvladneme 🙏

beka22
30. apr 2017

@berginkan držím palce😉

ellen2016
1. máj 2017

@berginkan vela stastia prajeme.my sme na malu cakali 2 mesiace,kedze sme mali podobne poziadavky,takze aj vam to pojde tak rychlo. Mate sa na co tesit❤️

kucusik
1. máj 2017

ahoj @berginkan. prosim ta, kedy zacina ta skorsia priprava v Navrate?
my sme sa zatial uplne nerozhodli, kedy do procesu "skocime" naplno, tak by som rada vedela. diky 🙂
ja som tiez otvorena "nebielemu" dietatku.
drzim vam palce 🙂

berginkan
1. máj 2017

@kucusik myslim, ze spominala ze v juni. dakujem a aj vy sa drzte 🙂 my sme mali pocit, ze teraz je ta chvila, tak sme sli najprv tam a porozpravali sa. a vidis, mame este polroka cca 😉

marcelarefat
2. máj 2017

Až keď sa žena stane matkou, pochopí čo je to ta pravá láska, šťastie ale i strach. Ďakujem ti drahý Bože, že si mi to umožnil.
Dievčatá, držím Vám všetkým palce a vydržte, oplatí sa čakať.

zanetaqwe
2. máj 2017

@marcelarefat pekne si to napísala a ak sa môžem spýtať, koľko ste čakali na drobčeka 😋, lebo ja už som aj prestala veriť,že raz prídem na radu aj ja.... ďakujem

berginkan
2. máj 2017

@marcelarefat nechcem, aby to vyznelo hnusne, ale kazda sme ina a takto pausalizovat je zvlastne. neber to osobne, len to tu vidim casto, a len chcem popisat moj pohlad.
pre mnohe zeny mozno aj traumatizujuce. ja verim, ze existuje aj iny zivot ako byt matkou. moja teta nikdy nemala deti, teraz ma 60 a vobec to nelutuje.mam kamaratku ktora ma 40 a tiez neciti, zeby jej nieco chybalo. nie kazda zena musi byt matkou a nie kazda zena bez dietata prezije "neuplny" prazdny zivot. ja chcem dietatko, ale necitim sa prazdna, skor je to pocit, ze mam vela lasky a chcem ju niekomu dat. vzdy som si chcela adoptovat dieta, aj ked by som mala vlastne. mam skveleho muza, naozaj mam pocit, ze je to moja druha polovica a prezivam s nim krasny zivot. dieta nam nechyba, ako vravim, skor by sme chceli dat niekomu domov, lasku a vychovu ktoru nema. ani psika by som si nikdy nekupila, zobrala by som si z utulku. viem, ze sa to porovnavat neda, ale tento teror rodicostva, ktory je tu tak casty je hrozne narocny. nemas dieta - niesi, nepatris sem a kazdy sa vypytuje preco, ako to...prepacte, ale mala som pocit, ze to musim napisat. vsetkym prajem, aby sa to podarilo, samozrejme, to bez debaty 🙂 no viem aj, ako mnohe zeny znicili umele oplodnenia a honba za dietatom aj vztah a to si myslim, ze je smutne.

marcelarefat
2. máj 2017

@berginkan to je tvoj nazor a ja to prajem kazdej jednej ktora caka na adopciu ako som cakala ja. S mojim prispevkom som ich chcela len posilnit, ze sa to oplati to nekonecne cakanie a , ze vysledok stoji za to. To je tvoj nazor a neberiem ti ho.

marcelarefat
2. máj 2017

@berginkan a vo vela veciach s tebou suhlasim. Ta zena ktora to tak neciti alebo nema tuzbu sa stat matkou, pre mna ostava tiez zenou. Kazdy musi robit podla seba. Ja som vyjadrila len moj pocit co teraz prezivam. Nikoho som sa nechcela dotknut mojim prispevkom.

hariet
2. máj 2017

@berginkan suhlasim a citim to rovnako. Su to dost necitlive slova, ktore vedia ranit. A co taka laska k manzelovi? Ta teda nebola ta prava? 🙂 tiez sa nad tym vzdy pozastavim...

anettta
2. máj 2017

ach jaj baby, nemusite na seba vsetko vztahovat, proste si to precitajte a chodte dalej... nikto Vas nechcel urazit... @marcelarefat chcela s nami iba zdielat svoju radost, tak jej to prosim nekazte...ona vobec nepisala Vam, aby Vas ranila. marcelarefat pisala nam, aby nam dodala nadej ❤ a pre mna...podarilo sa jej to 🙂

katkuz
2. máj 2017

@anettta to je krasny prispevok ❤ dakujem za vsetkych 🙂

hariet
2. máj 2017

@anettta ved nic sa nedeje, clovek sa s takymito vyjadreniami stretava denno-denne, len je mozno fajn dat spatnu vazbu ako sa pri tom zena moze citit, aby si nabuduce dal pozor na taketo vyjadrenia v pritomnosti bezdetnych zien, ktorych si to tu precita velmi vela. Peace. 🙂

mana85
2. máj 2017

@berginkan ,
@hariet Baby ten príspevok od
@marcelarefat je určený nám , nám v našej téme väčšina dievčat tu čaká - bude čakať alebo už má SVOJE adopčiatko nemôžem písať za všetky no verím že väčšinu dievčat tieto slová potešia , posmelia dajú nádej že že aj na nich sa usmeje šťastie a zazvoní telefón... Nebolo to určené všetkým na koni preto to bolo vložené práve do tejto témy . Ja tiež keď rolujem novinky a zbadam rodiacu mamičku s textom že kto neprežije pôrod ... a pod. Tak idem ďalej ani by ma nenapadlo písať že je to necitlive voči mamičkám čo nerodili...

opicka2
2. máj 2017

@mana85 ahoj! presne si vyjadrila aj môj názor 🙂 Marcelka sa s nami chcela podeliť s radosťou, že je mamičkou a aké je to krásne. Pokiaľ žena nie je matkou, nikdy nepochopí aký je to obrovský cit a nádherný, a aj ťažký. / tak isto, aj manželstvo, pôrod, tehotenstvo..... sa nedá opísať, len prežiť / Dievčatá, tešme sa spolu, a podporujme sa. Aj to je dar, keď sme sa mnohé rozhodli pre adopciu, lebo nie každá žena nájde tú silu, alebo proste to cíti inak, a prežije svoj život naplnený / aj keď bez detí/. Preto sa podporujme navzájom, mňa vždy poteší každá správa, že je zas nová maminka, čo sa dočkala 🙂🍼

hariet
2. máj 2017

@mana85 ale ved ja to chapem, neberiem to vobec konfrontacne, len ako vymenu nazorov a informacii a mozno si z toho niekto nieco vezme a pouci sa, ked tu berginkam spomenula tuto myslienku, tak som vyjadrila, ze to citim podobne. Ten prispevok bol urceny aj pre mna, tiez patrim do temy a cakame na dietatko v adopcnom procese 😉

mana85
2. máj 2017

@hariet juj potom prepáč , myslela som že si niekde " od vedľa " 😉 proste mi ani nenapadlo že niekto kto sa pozastavuje nad radosťou a podporou v čakaní , tiež iba čaká hmm s toho mi vychádza že každý čaká inak 😎

hariet
2. máj 2017

@mana85 v pohode 🙂 myslim, ze sa tu naozaj nikto nepozastavoval nad radostou, to urcite nie. Pozastavili sme sa jedine nad vyrazom "prava laska", v suvislosti, ze ju clovek nepozna, pokym nema dieta. Druhov lasky je vela a moze byt hlboka vo vztahu k roznym rodinnym prislusnikom. Ja verim, ze kto chcel, tak pochopil o co islo.

nikola116
2. máj 2017

ahojte my sme teda podali ziadost minuly tyzden sme zo Senca ale teda ziadost sa podavala v BA skusenost oboch pani v BA aj v Senci hodnostim velmi pozitivne a bola som milo prekvapena, tym ze chceme aj starsie deti a aj surodencov povedala ze by to malo ist pomerne rychlo, spoemnula pripad ze prave nedavno umiestnili krasne starsie deticky tiez cast senec myslim kikuska_wedge ze to bol vas pripad a az mi slzy sli do ociek 🙂 moc sa tesim a verim ze budeme mat podobne stastie ako vy 🙂
Navrat ma kedy pls tie pripravy teraz co ste spominali? vopred dakujem my este cakame na nastevu tety z uradu a tiez si ziadaju register a overuju este na obecnom urade o nas veci snad to pojde rychlo 🙂 krasny den vsetkym

nikola116
2. máj 2017

Zdravim takze je fullka v Navrate uz najskor az ten December, usmev ze mozno September ak bude dost zaujemcov, robil prosim niekto pripravu aj cez Urad ?
Dakujem krasny den

dia6
2. máj 2017

@marcelarefat Krásne si to napísala, aj keď sa nájdu vždy ľudia čo musia aj radost pokaziť... ale čo, to je život.
No tak či tak, gratulujem, že ste sa dočkali a súhlasím, že láska k dieťaťu je to najkrajšie v živote. Ja to cítim rovnako a som rada, že ju možem pociťovať denno-denne.
🙂😉👍

marcelarefat
2. máj 2017

@anettta Dakujem

marcelarefat
2. máj 2017

@mana85
@opicka2
@dia6 Dievcata dakujem Vam. A tie co ste moj prispevok pochopili inak sa ospravedlnujem!!!
Nikoho som ozaj nechcela urazit ani ranit. Prosim, a nesudte ma ked ma nepoznate a neviete cim som si presla. Bola som ako vy, vydata, myslela som si, ze vzdy budem milovana svojim manzelom.Nemali sme spolu deticky a on radikalne odmietal adopciu. Ja som pre to trpela ale milovala som ho nadalej. Ked raz odisiel si hladat stastie inam a rozviedli sme sa, ja som pochopila, ze mi uz nic nestoji v tom aby som si dietatko adoptovala. Sice som nevedela ci ako samoziadatelka budem moct. Ale podarilo sa mi to. A som nesmierne stastna, ze sa mi to podarilo. Boli chvile,ked som sa potrebovala niekomu vyplakat na pleci a povedat mu, ze to cakanie je nekonecne. Boli tu priatelia, aj rodina, co ma podporili. A teraz, ked si ma uz moj drobcek nasiel, tak som to chcela len vykricat do celeho sveta.
Ja Vam prajem aby kzda jedna co cakate na svoje srdieckove dietatko, ho mohla cim skor drzat vo svojom naruci. A prosim vas, tie ktore to citite inak, tak nekazte mi moju radost.
Ved prislovie hovori ZI a nechaj ZIT!!!

beka22
2. máj 2017

@marcelarefat krásne si to napísala a neboj určite sa tešíme spolu s tebou. Nedávno som prežívala rovnakú radosť preto Ti želám veľa lásky a uži si drobčeka.
PS: Nedaj si pokaziť tie dni plné šťastia.😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre