Adopcia. Príbehy matiek

martinjasen
14. mar 2012

Pre niektorých je toto slovo jedno z mnohých, no pre tých, ktorí ho začali žiť je jeho podstata možno aj zmyslom života. A práve Vás by som rád pozval do tejto otázky, aby ste zdieľali svoj príbeh adopcie. Mnohí možno stoja pred rozhodnutím adoptovať si dieťa a váš príbeh im môže pomôcť.

Adopcia nie je jediná možnosť, pozývam tu aj všetkých nahradných rodičov, profirodičov, pestúnov, povedzte svoj príbeh. Ďakujeme.

djura
19. aug 2021

Ahojte, tak náž príbeh sa začal písať asi 2011roku prvým randé 🙂 detaily preskočim a uvediem že nejak sme neotehotneli (musím uviesť že naša snaha ale začinala prehliatkami u gynekológa a končila preplachom vaječníkov). A teda sme sa taknejak zabezpečili sme sa materiálne a jedného dňa mi jedna pani povedala že ma adoptovanú dcéru ale má sňou aktuálne problém lebo riešia pubertu. Ale to už som nepočúvala... ako opantaná silnou vôňou ruží a prichádzajúcej jari som prišla domov a manželovi apomenula info od pani- vtedy to prišlo ako čistý jasný blesk z neba... hneď sme vedeli že do toho ideme... Dokonca sme mali pocit nepochopenia "prečo sme to už dávno nespravili?"
A tak nasledoval telefonat na urad potom sedenia a všetky papierovačky,zaradenie do zoznamu čakateľov- čakame biele, od 0 do 4rokov jedno či dve/aj tri detičky ♡ posledné slová od pani úradničky zneli: normálne si žite svoj život , zavoláme keď to budete najmenej čakať ♡
A o pár mesiacov mi zišlo naum že už je na čase upraviť budúcu izbičku-a tak sme urobili stierky,podlahy a nábytok na mieru mal prísť montovať pán stolár 10 apríla.
28.marca telefonát: máme prevás chlapčeka bieleho 3 roky a myslime si že sa narodil prevás chcete si ho prísť pozrieť? 🙂
A 8.4. Sme si ho priniesli domov ♡
Odvtedy má všetko zmysel... pravdu povediac život predtým si vôbec neviem vybaviť detailne...akoby to bol len nejaký utržok z filmu....
Bala som sa jedinébo, že nebudem empaticka a citlivá dosť ale ja som ra "rozliala" roztopila hrozne pri malom... milujeme ho...neviem ci sa da viac
Adopcia- nebola prenás poslednou voľbou, bola prenás vítana možnosť ♡ manžel v celom procese o krok predomnou 🙂 tešil sa na sedenia a veľmi nás to bavilo ♡

djura
28. jan 2022

Ahojte, prosím mohol by mi niekto poslať vzor žiadosti o osvojenie? Ďakujeeem

laura1994
28. jan 2022

@djura aj ja sa pridám, ak môžem. Ďakujem

rebekarebekova
28. jan 2022

@djura
@laura1994 napiste mi do spravy mailove adresy.

janetinka27
19. feb 2022

📌

michaela329
20. feb 2022

Ahojte, chcem sa opýtať, to vyjadrenie z obce. To je ako myslené? Ja keď si predstavím, že sa k takéme intímnemu a citlivému rozhodnutiu majú vyjadrovať klebetnice z obecného alebo ešte horšie starosta, ktorý má konflikt asi s každým
🤦‍♀️

tecko28
20. feb 2022

@michaela329 v podstate ano, obec sa vyjadruje k vam co sa tyka spolunazivania, mozu sa u vas zastavit, popytat sa na vas susedov. Ale nemali by ich informovat preco sa pytaju.

michaela329
20. feb 2022

@tecko28 tak to bude problém, hlavne po tejto zime, keď sme tu mali problémy s údržbou cesty a manžel spolu so susedmi sa boli sťažovať na obecnom a starosta je pekne pomstychtivý blbo. Nechápem tento postup, v takto malých obciach je to ako pranier pre bezdetný pár.

tecko28
20. feb 2022

@michaela329 na kontrolu nechodi starosta a nepise posudky, nemas sa coho bat a okrem mesta chodi na kontroly este socialna kuratela, takze ak by napisala obec nieco ine ako zisti kuratela mali by asi v obci problem-ten kto sa pod to podpise a to im za to nestoji, Cize klud 🙂

janetinka27
20. feb 2022

@michaela329 byvane v meste, mesto nad osobne nepozna, na dedine je to asi trosku inaksie. myslim,ze oni skontroluju nejake registre, mozno nejake pripadne priestupky,staznosti na vas. u nas z mesta dnu doma neboli (nechali listok v schranke, boli sme v praci).nakoniec my sme boli na meste v kancelarii u pani pracovnicky, spisala nejaku spravu od nas a kedze bolo vtedy dost kovidu, tak povedala ze staci ak pridu k nam zo socialky.

vilmuska_456
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henka152
28. feb 2022

@michaela329 my sme mali podobný problém, ale pokiaľ nemajú nič v ruke žiadne sťažnosti na vás a podobne nemôžu napísať nič zle. U nás to bolo tak, že vyjadrenie im troška ďalšie trvalo a bolo veľmi stručne podľa úradníčky, ale ja som aj volala kvôli vyjadreniu na upsvar či im už poslali a taktiež som im povedala, že čo je vo veci, aby vedeli.

kikuska_wedge
27. aug 2022

Baby ked tu tak citam o tych problemoch s financiami, ma tak napdlo, ze matersku vam dali od vykonatelnosti alebo od pravoplatnosti?

laura1994
27. aug 2022

@kikuska_wedge od vykonateľnosti, ale musela som. Sa s nimi hádať

kikuska_wedge
27. aug 2022

@laura1994 dakujem. S hadanim nemam problem 😁

laura1994
27. aug 2022

@kikuska_wedge v podstate vlastne odo dňa prevzatia malého z cdr. Ale keďže CDR mi odmietlo dať preberaci protokol ( ten mi dali až po právoplatnosti ) tak som napísala čestne vyhlásenie. Vykonateľné bolo 27.5. malého sme si zobrali 31.5. ale v ten deň som mala ešte dovolenku, čiže na materskú som nastúpila 1.6.

rebekarebekova
28. aug 2022

@kikuska_wedge mne sa mari, ze sa priznava odo dna vykonatelnosti ale caka sa az na pravoplatnost.
Vyplatia spatne.

derdia
12. feb 2024

@laura1994 ahoj ako ste na tom po rokoch? 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre