Išli by ste na výlet tehotná?

7. feb 2024

Caute, rozmyslam, co robit.. Mame naplanovany vylet do londyna autom (nezijeme na Sk) cez vikend... Budem v 9. tyzdni. Cesta autom je 6 hodin. Idu aj kamosi, a nevedia ze som tehu.

Ked sme to planovali, nebola so este tehotna. Neviem, co mam robit. Bojim sa, aby som nedostala nejaku infekciu alebo chripku...

hsara99
7. feb 2024

Infekciu z cesty autom?

autor
7. feb 2024

@hsara99 nie, ale v metre a v autobuse, ideme na 4 dni.

ivangeline
7. feb 2024

Ja by som nesla. Potrebovala by som viac pohody a komfortu.1x aom potratila po vylete.. ale to bolo 16h busom. V lete. Horuco. Namahave tury.

ivkav5
7. feb 2024

Nešla by som..

syslik81
7. feb 2024

ja som tehu isla autom tam a nazad .. infekciu som nechytila-z coho? to by sme vsetky co sme boli ci su tehu v uk mali infekcie 😎

syslik81
7. feb 2024

btw vies o tom ze aj v uk su tehotne zeny co bezne cestuju dopravou verejnou alebo sa stravuju nakupuju proste ziju a su zdrave? uk nieje neaka zaostala krajina ..by si sa cudovala ako su tu napred napriklad oproti slovensku

dskjhfdlkdjhl
7. feb 2024

Infekciu/chripku mozes dostat aj doma, ked si pojdes rozky kupit😉

guudy
7. feb 2024

Ak nemas zdravotne tazkosti, chod. Tehotenstvo neznamena, ze sa nemozes hnut z domu. Ides do mesta, nie do dzungle ;)

autor
7. feb 2024

A co dlha cesta?

petamich
7. feb 2024

ja by som tiez v pohode sla 🙂 infekciu a chripku mozes dostat hocikde

petamich
7. feb 2024

6 hodin za mna nie je dlha cesta, spravite si tri zastavky, date si kavu, ....

evatko
7. feb 2024

Ja by som už bola zbalená.
Tehotenstvo nie je choroba.
Stať sa môže čokoľvek, aj keď budeš doma pri telke s vyloženými nohami.

slnecnica82
7. feb 2024

A tá "dlhá" cesta by ti v čom ako mala.ublizit???

nikiki29
7. feb 2024

Ak ťa to má stresovať a znervózňovať nechoď. Stres nie je ok. Ja by som išla. Cestovala som 12h a všetko ok.

autor
7. feb 2024

Juj zeny, dakujem za povzbudenie. Vlastne kvoli dlhej ceste som sa obavala tromboze dolnych koncatin. Ale ked s azastavime kazde 2 hodky na 10-15 minut, tak hadam nemoze byt problem.

autor
7. feb 2024

@nikiki29 a kolkokrat ste sa zastavili?

petamich
7. feb 2024

a mas preddispoziciu na trombozu? alebo preco sa obavas trombozy? 🙃 6 hodim fakt nie je vela, zastavis, natiahnes sa

lucia7933
7. feb 2024

ja by som nesla hlavne z toho dovodu ze mne bolo v tom tyzdni dost nevolno a na vracanie od 7tt do 11tt to bol masaker, vkuse zle , nemohla som nic poriadne zjest, cely den unevena,...

zuzi0911
7. feb 2024

Keď som čakala dcéru denne som cestovala 2 h celých 9 m nakolko som chodila do školy. Áno je to iné ako 6 h vkuse (treba ti častejšie pauzu urobit,aby si sa presla),ale mala som 18 a ziadne problémy a išla by som aj na takúto výlet. Teraz by som nešla.
Mám za sebou aj potrat aj náročnejšie tehotenstvo s rôznymi problémami od zaciatku ,čiže ja už by som bola veľmi opatrna .

No ak sa citis dobre ,nemáš nevolnosti ,nič ta neboli atď tak nie je dôvod byť doma 😊

autor
7. feb 2024

@petamich Nie, chvala Bohu! Teda teraz som bola na krvne testy, a vsetko som mala v poriadku. 🙏🏻

majlo1234
7. feb 2024

Jasne ze sla, nechcem ta strasit, ale s takymto pristupom sa po narodeni babatka uz ozaj nikam nedostanes, tak si to uzi. Ak by si mala ppttatit, tak sa to stane, telo proste plod neudrzi, ci budes v aute ci doma

janulka182
7. feb 2024

boze, ja tak neznasam, ked niekto povie, ze tehotenstvo nie je choroba. nie nie je, ale treba byt opatrnejsi. niektore baby ani nevedia, ze su tehotne, ine zasa prvu polku tehotenstva pregrcaju a druhu prelezia s nohami hore.

minule som citala clanok o jednej "celebrite" ze potratila. hlavne, ze den predtym moj muz s nou cvicil v posilovni. vecer vraj zacala krvacat a noc uz stravila v nemocnici. tak akoze vsetko s mierou a ked sa necitis, alebo by ta to malo stresovat, ostan radsej doma. ja by som tiez nesla.

bu1bu
7. feb 2024

Nedovolím si ti odporúčať jedno ci druhé.. Len ti poviem ako som na tom bola ja: prvé tehotenstvo, precestovana polka Európy, 2x transatlanticky let, v 6. mesiaci som sa vysla na chatu pod Rysmi. 2 dní pred pôrodom cesta cez celu SR. Druhé tehotenstvo: cca od 8 tt mi bolo tak zle ze som ledva žila, 3x hospitalizovana kvôli nevoľnostiam, chytila som snáď kazdu virozu ktora nám prefrčala pri dverách,od 6.mesiaca prísny kludovy rezim, aj tak som porodila skôr 🤷‍♀️...

dagas
7. feb 2024

Keď ti nebude zle a budeš sa na to cítiť choď..ja som sa v 8tt sťahovala z londýna na sk takže sme ešte posledné dva dni "spomienkovo" behali po londýne a potom som letela do viedne a ešte potom ďalšie 3 hodiny domov autom..ale mne bolo teda brutál zle ale to mi býva v aute vždy 🤭🤭

danyelia
7. feb 2024

Ja keď si spomeniem, že som sa vybrala v 35.tt na dovolenku do Chorvátska autom, 16- hodinová cesta a všetko bolo super 😁 V 9.- tom týždni by som sa s takou cestou vôbec nestresovala a v pohode išla...

timea301196
7. feb 2024

Nie nešla by som

nikiki29
7. feb 2024

Za 12 hodín sme stáli asi 4x, nemali sme to presne naplánované, stáli sme pocitovo…

drakvak
7. feb 2024

Bola som v UK letecky v 16.týždni na týždňovom jazykovom kurze a všetko ok. Tiež som pri žiadaní o grant na kurz nevedela, že budem v tom čase tehotná. Tak ale bolo to bezproblémové tehotenstvo, prvý trimester som mala za sebou a let netrval tak dlho. V autobuse na dlhých trasách to nie je ideálne 🤷🏻‍♀️

becca234
7. feb 2024

Podľa toto ako sa sama cítiš, ale treba myslieť na to že budete veľa chodiť, my sme za 3 dni v Londýne mali každý deň 30tis krokov…pokiaľ si aj doteraz bola aktívna a nebola kancelársky domased s 50 krokmi za deň tak v pohode…ide o to aby si telo nevystavila extrémnemu zaťaženiu na ktoré nie je zvyknuté

juliavolna
7. feb 2024

Ja nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre