Môžem ísť do vírivky, keď som tehotná?

cupovamonika
12. mar 2024

Ahojte mamičky chcela by som sa opýtať ak som tehotná môžem ísť do vírivky?

kris_tin257
12. mar 2024

Určite ti tu kopec mamičiek napíše že oni boli a nič sa im nestalo tak nevidia v tom problém... No problém sa môže stať, jedna vec je vyššia teplota vody vo vírivke druhá vec sú trysky a tlak ktorý vo vírivke tlačí na bruško. Rozhodni sa ako chces no úplne bezpečné to určite nie je

jesenzima
12. mar 2024

@cupovamonika hlásim sa k tým, ktoré vo vírivke boli. Aj na tobogáni, aj na turistike, aj na koncerte, ... Ale tieto veci sú veľmi individuálne, čo neublížilo mne, tebe by mohlo, takže rozhodnúť sa musíš sama podľa seba a svojho zdravotného stavu ...

beata_k
12. mar 2024

@cupovamonika Teplota vody len do 38 °C. Viac moze plodu ublizit.

tana85
12. mar 2024

spytala by som sa na nazor svojho gyne, ten uz zazil vselijake pripady. ja som nechodila lebo este pred tehu som chytila vo virivke asi najhorsiu mykozu v zivote, v 4*hotely. vseobecne odvtedy do viriviek nechodim

simona20201309
12. mar 2024

@cupovamonika okrem toho co písala kristina tak + premnozene baktérie ktoré sa v teplej vode množia ako huby po daždi. Ja do verejných víriviek nevleziem aj keď tehotná nie som

petronellla87
12. mar 2024

@cupovamonika odkedy som robila vo wellness hoteli, nechodím do verejných viriviek ani ako netehotna😂

lucia13022023
12. mar 2024

Ja by som tiež nešla kvôli baktériám ci tehotná alebo netehotna 🤣 iná je domáca vírivka, to by som asi išla.

cupovamonika
autor
12. mar 2024

Baby ďakujem krásne za radi ❤️

luliu
12. mar 2024

@cupovamonika nemyslím že je to vhodné a určite to nie je životne dôležité, že by som tou teplotou a mikrobiologiu ohrozovala svoje tehotenstvo

drahomirrra
12. mar 2024

@cupovamonika Kvôli baktériám sa neodporúča, v teplej vode sa množia a môžu v najhoršom spôsobiť až predčasný pôrod, ľudia chodia do víriviek máčať kadečo, fuj.

lily246
12. mar 2024

@cupovamonika iba ak je to tvoja domáca vírivka, nastaviť na nižšiu teplotu, max 36-37°C. Inak by som nešla ani keby bola v 5* hoteli, tieto verejné sú semenište mykóz a ďalších fajnotiek.

denkatn
12. mar 2024

ja by som to oželela, ved je to iba par mesiacov. ja v kupeloch kde je tepla voda vzdy chytim nejaku infekciu, da sa to poliecit, nic vazne, ale naco riskovat? totiz v teplej vode sa mnozia bakterie a do termalnych vod sa nepridava chlor a aj to co sa pridava do virieviek tusim nie je uplne podporujuce zdravie, je to len ze da sa vydrzat... tak si rozmysli

biankaaaa
12. mar 2024

Ja by som nešla skrz to že často z bazénov, viriviek, sáun a pod. má aj potom gynekologické zápaly. Takže v tehotenstve by som to oželela 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre