Relax/wellness v tehotenstve

evelynka86
1. nov 2023

Ahojte, asi som spadla z jahody, ale mam na vas otazku.

Som v 4.mesiaci a uz som sa chystala na tehotensku jogu trosku sa pohybat, ale hlavne uvolnit, zrelaxovat, vypnut. Bohuzial, ocitla som sa v ciastocne rizikovom tehotenstve, takze s jogou sa mozem rozlucit.
Zaroven milujem wellness a chcela by som ist aspon do wellness priestoru, ze sa tam zrelaxujem bez saun a virivky, len v oddycharni a solnej jaskyni a pri hudbe a fontanke a tak...

Takze k otazke:
Nepoznate nahodou tehotensky wellness priestor, nejaky rozmaznavaci balicek sluzieb, prip. s jemnou vonavou masazou, alebo ezotericke posedenie/polahanie pre tehotne s prijemnou hudbou a pritmim? Napada mi este mozno nejaka meditacna procedura, napojenie na babatko.. Nechcem ale vyslovene take tie rozpravacie meditacie.. Skor len hudba, vona, sviecky..

Bratislava a velmi blizke okolie.
Dakujem krasne (pripadne aj za tipy podobneho charakteru na totalne vypnutie)

lasona
1. nov 2023

Ako riziková neviem ci môžeš masaz...a toto je veľmi špecifické...vo wellnese je teplo, veľa tehuliek nie dobre znáša teplo..takže neviem ci nájdeš niečo...doma si zapni sviečky, ľahnite na gauč, zapni aromalampu...možno co by si mohla je kozmeticke osetrenie...jemne, relaxačnú masaz tváre.. to kozmeticky robia...a nájsť nejakú ktorá ponúka ticho, relaxáciu, normálnu hudbu..je expres radio

evelynka86
autor
1. nov 2023

@lasona myslela som jemnu masaz hlavy, sije, lytok.. s tym by snad nemal byt problem..kludne len hladkanie 😁 doma mam maleho syna a vela veci, ktore treba spravit/upratat a to ma fakt rusi, neviem sa uvolnit.. musim niekam odist prec.. ta kozmeticka nie je zly napad..len ako najst taku,ktora nema "radio expres" 😁 dakujem 🙂

lucia23529
1. nov 2023

@evelynka86 skús na obchodnej ulici thajské masáže. Tiež som na rizikovom od začiatku a masáž mi len prospela, doktori tiež odporučili. Nemáš tam žiadne vône, teplo akurát, príjemná masérka, na recepcii len povieš akú máš rada masáž. Tehotenská masáž tam stojí 39€ na hodinu. Nakonci ťa ponúknu čajom.

lucia23529
1. nov 2023

@evelynka86 ešte ak chceš ísť s partnerom môžete tiež, to stojí dokopy 65€ na hodinu celotelová masáž. Len odporúčam my chodíme už cez pól roka len tam.

evelynka86
autor
1. nov 2023

@lucia23529 dakujem za tip, poznam to tam, je to super. Ale nemala som na mysli prave masaz, mam svojho masera, kam chodim, ale to neni ten typ relaxu, to je taky fyzicky 🙂 ja by som potrebovala skor psychicky relax 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre