IVF soft - podarilo sa vám otehotnieť?

esther03
28. jún 2010

Ahojte, caká ma ivf soft, stimulujem clostilbegytom. Mali ste niektorá niečo podobne? Podarilo sa vám otehotnieť. Napíšte mi prosím svoje skúsenosti.

karinuska22
18. jan 2013

@stella25 Ahoj, no tak to som opat sklamana z nasich uzasnych centier. Na co to potom maju v cenniku??? To nizke AMH je zasoba vajicok??? Pri softe aj tak zvycajne pocitaju tak v priemere s 2 vajickami. Ja som mala stastie, ze az 5 ich bolo. Mala som vytvorenych vyse 6 folikulov, takze bolo z coho vyberat. Na rozdiel od klasickeho IVF ma soft vyhodu, ze vajicka su zrelsie aj ked ich je menej ale su kvalitnejsie. A v Brne mne este navrhli taky postup, ze najprv skusime stimulaciu len clostelbegytom a podla ultrazvuku sa uvidi, ci pomohol alebo, ak ten clostebegyt nebude stacit, tak sa dalsi mesiac pristupi este k nejakym tym injekciam. Nastastie mi ten clostyl stacil a nemusela som vyuzit dalsie hormony, ktore mi zabalili do tasticky.

stella25
21. jan 2013

@karinuska22 Ano, je ich menej a ich kvalita klesa. Pri tom softe sa obavam, ze kolko by sa ich mne vytvorilo, kedze po stimulacii som ich mala max. 5, neviem kolko by ich bolo len takto. NO uvidim, stale cakam na vysledky z genetiky a hematologie, uz som z nich nerovzna ze kde su. mali tu byt uz pred dvoma tyzdnami. Bez nich nemozeme sa nikam pohnut. ☹
Ako pokracujes?

janula18
21. jan 2013

@stella25 ja som bola v Brne na softe a mala som viacej vajíčok ako pri normálnom ivf.

stella25
21. jan 2013

@janula18 vazne? Tak to si ma prekvapila. Pri IVF si mala aky protokol?

janula18
21. jan 2013

@stella25 dlhý. Ten soft som mala s clostebegyt a neviem od kolkého dna s jedným menopurom ale, no bolo to super. Taká pohoda, žiadne kontroly krvy a sono ako sa to vyvýja, Veľmi dobre som sa cítila

janula18
21. jan 2013

@sneznicka no ja som z Bojníc to je pri Prievidzi

stella25
21. jan 2013

@janula18 No ja som pri dlhom nemala ziadne folikuly a pri kratkom max. 5. A stale konske davky. Preto sa bojim, ze co by bolo pri tomto soft, keby som len toto brala.

karinuska22
21. jan 2013

@stella25 Ahoj, mozno Tvoje telo inak zareaguje na SOFT ako no klasiku. A mozno aj vela pomoze, to ze mas menej stresu a menej hormonov, a ze aj ocakacas, ze to nebude mat taky uspech ako klasika. Ja som bola velmi milo prekvapena, ze mi zobrali pri SOFTe az 5 vajicok. Pri klasickom IVF som mala prvy krat nejakych 7 - 8 vajicok. Takze drzim palce a budem na Teba mysliet. Daj vediet, ked sa objednas do Brna. Ja som este v ocakavani, ze ako dopadne ultrazvuk 31.1.2013. Tmavy vytok som nemala este ziadny, len mam sem tam tie bolesti ako pri menzese. Ale to je mozno aj preto, ze teraz je obdobie, kedy by som menzes mala mat.

stella25
24. jan 2013

@karinuska22 NO 31.1. tu je za chvilu, to ti ujde ako voda. Ja som stale cakatelka na vysledky. Ako sa citis? Nieco nove?

karinuska22
24. jan 2013

@stella25 Ahoj, zatial nic nove. Teraz obieham kontroly ohladom hematologie a stitnej zlazy, ci je vsetko v poriadku. No a este musim vyriesit moj problem ohladom gynekologa. Teraz chodim sukromne ale financne to nebudem vediet zvladat, tak hladam ineho. Zatial mi to vychadza na KOCH, kde zaplatim poplatok 200 eur a mam v tom takmer vsetko. Tu kde chodim, tak by ma to pri minimalne 12 ultrazvukoch vyslo vyse 400 eur. Za 1 ultrazvuk pytaju 35 eur. Takze mam plnu hlavu. Zatial pa.

karinuska22
1. feb 2013

@stella25 Ahoj, takze vcera som bola na ultrazvuku a babatko je zatial v poriadku aj vyvoj je zatial v poriadku. Cysty zmizli. Zda sa mi to neskutocne po tych vsetkych pokusoch a stale sa obavam najhorsieho. Musim len dufat, ze to dobre dopadne. Na dalsiu kontrolu idem 19.2.2013, to budem v 12.tyzdni. Uz Ti prisli vysledky z testov???

stella25
1. feb 2013

@karinuska22 tak presne vcera som na teba myslela 😀 no to je super, tak gratulujem, ze sa to konecne podarilo. A lekara si uz zohnala? Na kontrole si bola kde?
Vysledky budem mat az v utorok - teda dufam, vraj primar nema cas sa na to pozriet. Verim,ze su ovela horsie pripady ako ja, no len odsuva ma uz dost dlho. Tak na utorok mi to prislubili ze budu. Potom pojdem opat do centra na konzultaciu a uvidim, co nam pan doktor poradi. Manzel bol na kontrolnom spermiograme, tak sa mu polepsil ale ine ako IVF aj tak nedoporucuju. Napriek lepsim vysledko sa nam nepodari prirodzene otehotniet nikdy. 😢

karinuska22
2. feb 2013

@stella25 Ahoj, no tak dufam, ze sa uz konecne dockas vysledkov. Ja som bola este sukromne na kontrole. Zatial som sa poobzerala po nejakych inych doktoroch a okrem Kocha som nasla este jedneho. Tak sa rozhodnem, ze co bude lepsia volba. Inak ani nam by sa nepodarilo prirodzene otehotniet, tak preto som aj volila este naposledy to Brno. Ale odporucam Ti objednat sa aj na konzultaciu v Brne. Okrem cesty za to nic nedas a budes poznat nazor aj ineho doktora, co je v nasej situacii dolezite. Ked som si bola robit testy v Heliose Martin, tak doktor povedal, ze mam malu sancu. Pytala som sa ho aj na SOFt a to mi povedal, ze to je omhoho mensia sanca ako pri klasike. Avsak ako vidim, nemal pravdu. Bolo z neho citit, ze chce zarobit na nas.

majbo
3. feb 2013

@karinuska22
@stella25
Ahoj dievčatá,chcela by som sa popýtať do ktorého CAR v Brne chodíte?Ja som chodila do Iscaru a potom doHeliosu v MT,minule tam bol na konzult. prim.dr.Texl,tak som sa nechala presvedčiť na darcovstvo k nim.No teraz ma premkli pochybnosti,či sme urobili dobre.Ja som sa až potom dopočula o Softe tu na koníkovi,ani v Iscar ani Heliose mi to nespomenuli,už viem prečo... ☹ Tiež tužime po babatku,už mam za sebou I.ivf krátky prot. max dávky-žiadna reakcia,no pri folikulometrii som reagovala na clostík 2-3 folik.Lenže V oboch car mi tvrdia,že to sú vyhodené peniaze,oni to nerobia kôli malej šanci na úspech,že darcovstvo je najistejšie-no aj najdrahšie riešenie,zvlášť keď už mám po 40. tke a za sebou 3x MA .Otehotnieť viem prirodz. no male odíde do 10tt.Tak sa snažím správne rozhodnúť,kým je čas. 🙂

tinkatinulka
3. feb 2013

@majbo Ahoj, mna prehovarali v Heliose na dlhy protokol a konske davky a nakoniec soft stačili, v Reprofite Brno.
Ak vieš otehotnieť a potratíš, nerobili ste vyšetrenie genetiky hematologie a podrobnú reprodukcnu imunologiu?

majbo
3. feb 2013

@tinkatinulka robili nám všetky testy,len na hematologiu a halosperm ešte čakám,ale bolo mi povedane, že pokiaľ som doteraz nemala problemy so zražanlivosťou tak tam nič nenajdu.Skrátka,že všetko ostatné je zbytočné len to darcovstvo,je tá správna cesta.No čím menej nádeje mi dávajú tým menej sa s tým viem zmieriť.Zvlášť keď každý deň sa dozvedám nové príbehy s dobrým koncom.Teda vám sa zadarilo? A stačil soft?Prosím ťa ako to prebieha,koľko sa čaká na objednanie,príp. koľko návštev treba absolvovať.My to mame hodne ďaleko,tak sa obavam toho cestovania.. 😒

tinkatinulka
4. feb 2013

@majbo v brne pomohli aj babam co roooky pochodili SR car a nic,"robia zazraky" 🙂 a ak nemáš amh na nule tak je vždy šanca.nechcem ti robit možno idealy ale aspon za konzultáciu ti to stojí.my sme čakali na termín asi 1-2tt.odporučam objednať sa:Stelcl,Koudelka a Machac. frajeri v svojom obore, ale tam su vsetci profici.na imunologiu ste boli v prahe?návšteny boli:1 konzultacie,1 kontrola pocas stimulky,opu,et-4x sme boli.teraz stimulujem na soft 2x ale inak lieky a verím že aj pre nás to bude stastný koniec.chdia tam baby aj zo zahraničia hodne a aj z východu SR

karinuska22
4. feb 2013

@majbo Ahoj. No to mi je luto, ze mate take problemy. Clovek je uz potom zufaly, ked sa stale nedari. Ja som bola v Reprofite Brno. Hovori sa o nich, ze su najlepsi a preto tam aj chodi vela cudzincov z celeho sveta. Na tvojom mieste by som sa este objednala na konzultaciu do Brna a prebrala s nimi Vas problem. Viac nazorov na vec Vam len pomoze. Mozno najdu nejake lepsie riesenie. A tiez by som vyskusala ten clostyl este raz, ci sa Ti vytvori viac folikulov. Na hematologii a imunologii si bola??? Ja si picham fraxiparine kvoli zrazanlivosti a kvoli nejakym protilatkam, ktore sa mi vyskytli v krvi. Nase uzasne centra chcu v prvom rade zarobit, pacient je az na druhom mieste. Pritom si neuvedomuju, ze aj na SOFTE by mohli zarobit a pacient by bol spokojny. Takto len prichadzaju o pacientov, lebo vela pacientov sa rozhodne to vyskusat v Brne.

karinuska22
4. feb 2013

@majbo Este som si v Heliose dala urobit hysteroskopiu maternice pre istotu. To aby som mala vsetky testy urobene a mala istotu, ze tam nie je nejaky problem. U nas problem nevedeli najst.

majbo
4. feb 2013

@tinkatinulka Teda chodíte do Reprofitu? A na tú imunologiu prečo Praha?Mne robili v Mt ale neviem či je to to isté,protilátky na placentu a spermie,tebe čo zisťovali na imunologii?Chcela som si dať u nás na imunologii ale Dr z heliosu mi povedal,že je to zbytočné.Ja už som zúfalá,naozaj im všetkým ide len o prachy?? ☹

majbo
4. feb 2013

@karinuska22 Ja som písala prim.texlovi ohladom,hysteroskopie,dodnes mi neodpovedal..???V Mt mi dr.povedal,že nemá význam,že pri tolkých sonách by mi už objavili príp.,,vady",ja už tomu prestávam veriť.U mna tie príčiny sa ani nesnažia nájsť,jednoducho to hádžu na vek,stačí,že mam amh 0,08,rozsudok je vynesený....

tinkatinulka
4. feb 2013

@majbo NO ved to že imunologiu ti spravia všade ale len povrchne.My sme boli v Prahe Podolíje je dr. Madar a on jediný v CR a SR robí kompletné vyšetrenia, mne nasadil liečbu prednisonom a anopytinom už 6tt pred inf aby to malo zmysel, brali mi kopu krvy-asi 21 parametrov a drahemu spermosa-jemu podrobný spr a jeho vlastne protilátky a bolo to super zistenie že už vieme všetko, a hlavne vieme že prirodzene nam to nikdy nepojde. Ale ano vsade je to o prachoch ale v Reprofite sme spokojní, je to tam iné a venuju sa ti ako osobe a nie ako číslu v poradí.My chodíme z tade vysmiatí akoby nam dali dake tabletky.

tinkatinulka
4. feb 2013

@majbo a liečbu DHEA si skušala na amh?

karinuska22
4. feb 2013

@majbo My sme boli v Brne tiez 4x. 1x na konzulacii v septembri 2012, tam sme sa s MUDr. Stelclom dohodli, ze vyskusame clostyl a uvidime ci bude stacit alebo nie. To som este bola pred hysteroskopiou maternice, takze sme potom este cakali na vysledky. 2.12.2012 som zacala brat clostyl a potom po 3.dnoch sa ma ist na kontrolu. Isli sme do Brna. Nieco mi hovorilo, aby som isla tam. Nakoniec som dobre urobila, lebo nam este dali tasticku s injekciami, keby som ich nahodou potrebovala. Potom som este raz mala ist na kontrolu ale to som isla ku svojmu gynekologovi, ktory mal zistit vysku sliznice, pocet folikulov a ich velkost. Ja som mala 6 az 8 folikulov. Vysledok vysetrenia som zavolala do Brna a oznamila im to. No a potom zavolali, ze 9.12.2012 bude odber vajicok a co si mam este pichnut a kedy. Odber vysiel na nedelu, takze som bola rada, ze budu prazdne cesty a bude klud. Na izbe som bola s jednou babou z vychodu. Zobrali mi 5 vajicok, oplodnili sa 4. Museli ich napichavat. Nakoniec mi zostali 3 embrya. Kedze ich bolo tolko, mala som predlzenu kultivaciu. 14.12.2012 som isla na vklad. Stelcl sa ma pred vkladom spytal, ci chcem vlozit 2 alebo 1 embyo. Povedal mi vyhody a nevyhody. Presvedcil ma na 2 embrya vzhladom na moj vek a urobil dobre. Napisali mi recepty na Utrogestan a Estrimax (estrofem). Tasticku s nevyuzitymi injekciami som im vratila. Estrimax som si vybrala u nich v lekarni, lebo tam nie je nejaky velky doplatok a utrogestan som si dala predpisat na zaklade ich receptu u mojho gynekologa. Na tie 3 cesty do Brna nam vystacila 10-dnova dilanicna znamka, co tiez cloveku pomoze. Ak Tebe daju tasticku s liekmi uz pri prvej konzultacii, tak potom Ti staci ist do Brna 2x a 2x pojdes ku svojmu gynekologovi, ak by bol ochotny. Ludia su v Reprofite super. Su to profesionali. Mala som tam velmi dobry pocit. Aj odber vajicok bol prijemnejsi ako v SR.

karinuska22
4. feb 2013

@majbo Inak taky pocit som mala aj ja v Gynfive. Vobec sa nesnazili riesit, preco sa nedari. Vsetky testy som si musela urobit z vlastnej vole. Oni mi nic nenavrhli. Vsetko som sa musela sama dopatrat na internete. Nakoniec som sa nastvala a isla ku gynekologovi, nech mi napise listok na genetiku, imunologiu a hematologiu. Na hematologii mi zistili ten problem so zrazanlivostou a predpisali Fraxiparine. Inak pri tom, v Gynfive mi pri druhom IVF hovorili, ze je tam nejaky problem so zrazanlivostou ale vobec to neriesili. Inak este som niekde citala a mam to stale v hlave, ze v Reprofite maju mozno lepsie roztoky, v ktorych drzia embrya. Ze aj v tom moze byt nieco. Tak trochu tomu zacinam verit po mojom uspesnom SOFTE. Mozno naozaj pouzivaju lepsie materialy a preto sa im aj lepsie dari. Inak este som zabudla napisat, ze mam znizenu cinnost stitnej zlazy a od roku 2009 sa liecim.

karinuska22
4. feb 2013

@majbo Ja som bola na imunologii v Heliose Martin. Bolo mi povedane aj som citala, ze tam robia uz kompletnu imunologiu, teda vratane protilatok na trofoblast. Ked sa na vysledky kukal Stelcl v Brne, tak nehovoril, zeby tam nejake testy chybali a povedal, ze testy su v poriadku a len ze AMH mam uz pod normou.

majbo
4. feb 2013

@tinkatinulka no,vysmiaty sme šli aj my s MT ,boli veľmi milí tak sme mali dojem,že sme urobili tú najlepšiu vec,no keď sme došli domov,začalo sa nám ,,rozjasnievať"a objavila som túto tému,tak prichádzam na to,že predsa len sme sa unáhlili a príliš skoro vzdali nádeje na vlastné bábo.Keby že viem,že naozaj moje vajká sú príčina tak neváham a idem do darcovstva s plným nasadením,ale keď je tu toľko ???? tak sa s tým ešte neviem zmieriť.
Aká je tá liečba DHEA,nepočula som o nej.Skúšala som Inofolik ale na 5-6 deň užívania mám od neho silné krče,tak ho vždy vysadím.
@karinuska22 zaujíma ma, ako to prebieha pri hysteroskopii a ako dlho treba potom čakať kým môžme ísť na IVF.neviem,keď mi ju Krajko odmietol ,či ma môže vypísať môj gyn. do našej nemocnice???

tinkatinulka
4. feb 2013

@majbo Infolik je urceny zenam s PCO, a len zmiernuju tvorbu cyst..ja ho užívam už dlho ale žiaden zazrak nevidím zatial.DHEA je liek na zvýšenie AMH, 3 mesiace sa užíva, je to dake svinstvo ale už som počula že zabralo.Kuk tu na MK tehu ohladom toho lieky a baby ti poradia.Ja som v záchvate smutku pokupila vsetko co sa da na nete a mam aj toto ale to nieje pre mna ja mam ine problemy.

majbo
4. feb 2013

@tinkatinulka Už som si o tom niečo prečítala,zvyšuje hladinu testosteronu a ja ho mám dosť vysoký,vyzerala by som ako Yetti či bratranec Itt 😀 -ak poznáš.Neviem či by to môj drahý predýchal... 🙄

karinuska22
4. feb 2013

@majbo Fuuuf, to neviem ci je nejaka doba po hysteroskopii, kedy sa moze ist na IVF. Ja som absolvovala hysteroskopiu v Heliose Martin 18.10.2012 a od 2.12.2013 som zacala stimulovat na SOFT. Ja som sa rozhodla ist do Martina na zakrok, lebo tam robia aj hycosy v narkoze. Inde narkozu nedavaju. Este som dufala, ze spolu s hysteroskopiou mi urobia aj to hycosy, ked uz budem v narkoze a vyslo to tak. Tak som zabila dve muchy jednou ranou. Hycosy som si davala kvoli tomu, ze som chcela vediet, ci mozem otehotniet prirodzene a ci nemam upchaty vajecnik. Totiz v roku 2009 som bola na laparke a spriechodnili len jeden vajecnik a druhy sa im nepodarilo spriechodnit, tak ho radsej uzavreli. Hycosy ukazalo, ze aj ten priechodny vajecnik mam zase upchaty, takze prirodzene otehotnenie neprichadza do uvahy. Este som si dala v Martine urobit test, ci moj hlien v krcku maternice nezabija spermie. Vysledok bol v poriadku. Test stal nejakych 10 eur. Ak chces ist na tu hysteroskopiu, tak chod k svojmu gynekologovi, nech Ti napise ziadanku. Ale ja som do Martina prisla bez ziadanky a jednoducho som sa objednala na zakrok. Krajko neprotestoval. Skus v inom centre, ked on odmieta.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre